*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > مسیر تحول 


آشنايي با دفتر برنامه‌ريزي و نظارت حوزه
مدیر دفتر برنامه‌ریزی و نظارت حوزه‌های علمیه گفت: ویژگی انحصاری حوزه علمیه این است که مراجع عظام تقلید شهریه اساتید و طلاب را تأمین می‌کنند و تکیه اصلی حوزه به مراجع عظام است و می‌توان با صرفه‌جویی، چالش‌ها را پشت سر گذاشت.
 ١٢:٣٣ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
پاسخ‌گويي به استعلامات بيش از 80 نهاد در داخل کشور
سرپرست معاونت آمار و بررسي حوزه‌هاي علميه گفت: اين معاونت در راستاي پاسخ‌گويي به استعلامات، با 80 مرکز و مؤسسه حوزوي و غير حوزوي در ارتباط است.
 ١٢:٢٨ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجةالاسلام و المسلمين فرخ‌فال
حجةالاسلام و المسلمين فرخ‌فال
نظري بر عملکرد حوزه مديريت
حوزه مديريت امور مختلفي را عهده‌دار است و علاوه بر وظايف محوله از لحاظ ساختار تشکيلاتي حوزه مديريت، اموري را هم مديريت محترم حوزه‌هاي علميه به آن تفويض کرده‌اند. آن‌چه ساختار حوزه مديريت بوده، دبيرخانه، امور دفتر مدير حوزه‌هاي علميه، بازرسي ويژه مديريت حوزه‌هاي علميه و روابط‌عمومي بوده است و آن‌چه تفويض شده، عبارت است از هفته‌نامه افق و خبرگزاري حوزه، مرکز اطلاعات و آمار و مرکز فناوري حوزه.
 ١٢:٢٥ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجة‌الاسلام والمسلمين آبادي‌پي
بهينه‌سازي و ساماندهي اداري مالي حوزه‌هاي علميه
سرپرست معاونت اداري مالي حوزه‌هاي علميه، برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اين معاونت را تشريح کرد. حجة‌الاسلام والمسلمين آبادي‌پيشه در گفت‌وگو با خبرگزاري حوزه، با اشاره به ضرورت تشکيل معاونت اداري مالي در يک نهاد مستقل، گفت: معاونت اداري مالي نقش پشتيباني يک مجموعه را دارد که آن مجموعه را از لحاظ نيروي انساني، فضاي کار، فراهم‌سازي امکانات و تجهيزات، حمايت مي‌کند.
 ١٢:٢١ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دبيرخانه انجمن‌هاي علمي حوزه خبر داد
عضویت 2900 نفر در انجمن‌های علمی حوزه
فرایند تولید علم نیازمند بستر مناسب و فعال علمی است و این بستر، زمانی مهیا می‌گردد که در آن محیط علمی، این دانشمندان و اهل علم و کسانی‌که فعالیت علمی می‌کنند، به نحو فعال و گسترده‌ای ارتباطات و تعاملات علمی برقرار سازند. با تشکیل انجمن‌های علمی حوزه این امر در بین محققان و پژوهشگران حوزوی محقق و موجب رشد تولید دانش در بدنه حوزه علمیه شد. جهت آگاهی از فعالیت‌ها و عملکرد انجمن‌های علمی حوزه علمیه، خبرگزاری حوزه با حجةالاسلام والمسلمین محسن مهاجرنیا مسئول دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه به گفت‌وگو پرداخته‌ که تقدیم خوانندگان ارجمند می‌گردد.
 ١٢:١٣ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
دستاوردهاي معاونت امور طلاب و دانش‌آموختگان
معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌هاي علميه، فعاليت‌هاي انجام شده و برنامه‌هاي جاري و آتي اين معاونت را تشريح کرد. حجةالاسلام والمسلمين محمود ملک‌دار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري حوزه،‌ درباره فعاليت‌هاي معاونت امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌هاي علميه، گفت: اين معاونت در سه‌ بخش؛ دانش‌آموختگان، امور طلاب و خدمات طلاب و ارائه تسهيلات، در حال فعاليت است.
 ١١:٣٩ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
معـاونت تهذيـب در يک نـگـاه
حجةالاسلام والمسلمين حسين‌خاني به تشريح فعاليت‌هاي معاونت تهذيب حوزه‌هاي علميه سراسر کشور پرداخت.
 ١١:٣٤ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهم‌ترين فعاليت‌هاي پژوهشي حوزه‌هاي علميه در يک نگاه
فعاليت‌ها در عرصه پژوهش و توسعه علوم
در اين بخش چندين کار مهم در دست انجام است که مي‌توان به مواردي چون انجام مطالعات سياست‌گذاري پژوهش، طراحي و اجراي طرح نقشه جامع علمي حوزه، طراحي و تدوين طرح «عوامل و موانع توسعه علوم در حوزه‌هاي علميه و نيز «تدوين مقالات با رويکرد بررسي تاريخ علم در دوره باستان» اشاره کرد. هم‌اکنون تدوين مقاله‌اي با عنوان «چيستي، چرايي و چگونگي ارزيابي پژوهش» از سوي معاونت پژوهش حوزه‌هاي علميه در حال اجراست. ارزيابي مديريت آثار و پژوهش‌هاي قرآني حوزه‌هاي علميه و نيز تدوين اصطلاح‌نامه ارزيابي پژوهش در ...
 ١١:٢٤ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجةالاسلام والمسلمين احمد فرخ‌فال
حجةالاسلام والمسلمين احمد فرخ‌فال، مدير حوزه علميه استان قم
تحولات و برنامه‌هاي حوزه علميه استان قم
بر اساس مصوبات شوراي عالي و دستور کتبي آيةالله مقتدايي، مدير وقت حوزه‌هاي علميه، موضوع تفکيک صف از ستاد و استقرار مديريت حوزه علميه استان قم در ابتداي سال 90 اعلام شد. در راستاي تفکيک و استقرار مديريت استان قم، بايد نسبت به تفکيک وظايف و برنامه و بودجه صف و ستاد، و تدوين ساختار استان در اسرع وقت اقدام مي‌شد که به لطف الهي، با هماهنگي کامل بين کارشناسان مديريت و شوراي عالي و معاونين، اين سه امر مهم، در کوتاه‌ترين زمان ممکن صورت گرفت.
 ١١:١٣ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجة‌الاسلام والمسليمن نبوي
حوزه و تبليغ؛ تحول در شيوه و کارکردها
تبليغ اسلام و مكتب اهل‌بيت(علیهم السلام) در طول بيش از هزاروچهارصد سال، با پرچم‌داري و مشعل‌داري انسان‌هاي با ايمان و بزرگي، سينه‌هاي تشنه را از چشمه‌هاي زلال و ناب معارف الهي سيراب مي‌كند. امروزه انتظارات حکومتي و مردمي از مبلغين بسيار زياد شده است که حمايت مادي و معنوي و برنامه‌ريزي دقيق‌تري را براي مبلغين مي‌طلبد. معاونت تبليغ حوزه‌هاي علميه، از جمله نهاد‌هايي است که در کنار رسالت تعليم و تربيت طلاب، برنامه‌هاي تبليغي آن‌ها را نيز ساماندهي و برنامه‌ريزي مي‌کند. براي آشنايي بيشتر با فعاليت‌هاي اين نهاد، خبرگزاري حوزه گفت‌وگويي با حجة‌الاسلام والمسليمن نبوي، ‌معاون تبليغ و آموزش‌هاي راهبردي حوزه‌هاي علميه و مدير مرکز تخصصي تبليغ حوزه انجام داده است که حاصل آن، تقديم مخاطبان ارجمند مي‌شود:
 ١١:٠٦ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با معاون بين‌الملل حوزه‌هاي علميه، حجةالاسلام والمسلمين زماني
فعاليت‌ها و برنامه‌هاي مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه در عرصه بين‌الملل
معاون بين‌الملل حوزه‌هاي علميه در گفت‌وگو با سرويس بين‌الملل خبرگزاري حوزه، فعاليت‌ها و برنامه‌هاي اين معاونت را تشريح کرد. آن‌چه در پي مي‌آيد حاصل گفت‌وگو با حجةالاسلام والمسلمين زماني است.
 ١٠:٥٥ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهم‌ترين اقدامات معاونت‌هاي آموزش و امور حوزه‌هاي علميه
تقويت نظام آموزش مدارس
با توجه به تصویب کلیات نظام آموزش سطح یک حوزه در شورای عالی و تدوین سرفصل‌های دروس و انتخاب مدارس نمونه برای تدریس آزمایشی این سرفصل‌ها، تقویت نظام آموزش مدارس از اقدامات معاونت آموزش بوده است که ما برای ارزیابی متون درسی فعلی سطح یک حوزه و معین کردن نقاط قابل تقویت این دروس، 70 جلسه کارگروه ارزیابی متون و 300 جلسه کمیته معین را با حضور کارشناسان متعدد تشکیل داده‌ایم و خروجی این کار، نهایی‌شدن سرفصل‌های دروس ادبیات و عقاید و
 ١٠:٤٧ - 1392/04/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
جمعه ١٢ آذر ١٤٠٠
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام