*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > رواق شهیدان 


طلبه ‌شهید مجتبى کاظمى ‌
رواق شهیدان شماره 246
طلبه ‌شهید مجتبى کاظمى ‌
طلبه شهید مجتبى کاظمى از سلحشوران خطه نجف‌آباد اصفهان است که سال 1342شمسى در خانواده‌اى مذهبى قدم به عرصه وجود نهاد.
 ١٠:٠٥ - 1388/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهید داود کاظمى‌
رواق شهیدان شماره 245
شهید داود کاظمى‌
شهید والامقام داود کاظمى از دیار »لتحر« از توابع کاشان بود. او در سال 1342 در یک خانواده مذهبى و زحمتکش به دنیا آمد. پس از رسیدن به سن تعلم، دوران ابتدایى را در زادگاهش فرا گرفت، در سال 1353 وارد حوزه علمیه آیةاللّه یثربى کاشان شد و به فراگیرى مقدمات علوم اسلامى مشغول گشت.. .
 ١٠:٠٥ - 1388/08/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
‌سبزعلى محمدآبادى
رواق شهیدان شماره 244
‌سبزعلى محمدآبادى
شهداى انقلاب اسلامى ایران از دیدگاه امام خمینى قدس‌سره هم‌چون شهداى صدر اسلام بودند که در پیشگاه مقدس ربوبى ارزشمند و مورد عنایت حق تعالى خواهند بود. یکى از آن شهداى عزیز، سبزعلى محمدآبادى است. که در سال 1340ش در یکى از روستاهاى اطراف بم به دنیا آمد.
 ١٠:٠٥ - 1388/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانى شهید حجةالاسلام محمدجعفر اخوان رحیمى‌
رواق شهیدان شماره 242
روحانى شهید حجةالاسلام محمدجعفر اخوان رحیمى‌
شهید حجةالاسلام محمدجعفر اخوان رحیمى، یکى دیگر از مجاهدان در دفاع مقدس است که مخلصانه جان شیرینش را نثار ارزش‌ها نمود.
 ١٠:٠٥ - 1388/07/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
رواق شهیدان شماره 241
شیخ عبدالغنى بادکوبه‌اى
شیخ عبدالغنى بادکوبه‌اى، یکى دیگر از شهداى راه فضیلت است، که در موردش گفته‌اند در بادکوبه از مناطق قفقاز به دنیا آمد و مقدمات علوم دینى را نزد روحانیون قفقاز آموخت و پس از آن عازم نجف اشرف شد و تحصیلات خود را نزد اساتید برجسته‌اى چون فاضل ملامحمد ایروانى و علامه میرزا حبیب‌اللّه رشتى به کمال رسانید.
 ١٠:٠٥ - 1388/07/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلبه ‌شهید سیدفخرالدین حسینى اراکى
رواق شهیدان شماره 239
طلبه ‌شهید سیدفخرالدین حسینى اراکى
روستاى حصار اراک در سال 1340 شمسى شاهد تولد سیدفخرالدین حسینى بود. دوران ابتداى و راهنمایى را در زادگاهش و در کنار خانواده مذهبى و ارزشى‌اش به پایان رسانید. سید فخرالدین در سال 1356 شمسى به جرگه روحانیت پیوست و مدرسه حاج محمدابراهیم اراک اولین میزبان این نوجوان طالب علم بود.
 ١٠:٠٥ - 1388/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلبه ‌شهید درودى‌
رواق شهیدان شماره 238
طلبه ‌شهید درودى‌
طلبه شهید "جعفر درودى" از دانش آموختگان حوزه علمیه بود که دفتر حیاتش سال 1339 در روستاى درود از توابع نیشابور گشوده شد. او سال‌هاى دبستان تا دوم دبیرستان را در زادگاهش فرا گرفت و پس از آن به خاطر عشق وافرش به امور معنوى و دینى، دست از تحصیل کلاسیک کشید و قدم در حوزه نهاد.
 ١٠:٠٥ - 1388/06/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
‌طلبه شهید علیرضا طبیعى‌‌
رواق شهیدان شماره 237
‌طلبه شهید علیرضا طبیعى‌‌
طلبه شهید علیرضا طبیعى، سال 1345 شمسى در شهر نیشابور دیده به جهان گشود. خانواده‌اش مذهبى بودند و او در چنین محیطى رشد و نمو کرد. سال‌هاى ابتدایى تا دبیرستان را در زادگاهش ادامه داد، اما روحیه ایمانى‌اش موجب ورود او به عرصه علم اندوزى در حوزه علمیه شد. علیرضا براى تحصیل علوم دینى وارد حوزه بزرگ قم شد و در مدرسه علمیه رسالت سکنى گزید. از همان ابتداى نوجوانى علاقه و ایمان او به دین و...
 ١٠:٠٥ - 1388/05/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلبه شهید عزیزاللّه کنعانى
رواق شهیدان شماره 236
طلبه شهید عزیزاللّه کنعانى
طلبه شهید عزیزاللّه کنعانى، یکى دیگر از تربیت یافتگان مکتب کربلاست که در سال 1343 در روستایى از توابع اراک چشم به جهان گشود. قرآن را در مکتب آموخت و سپس به کلاس‌هاى ابتدایى قدم نهاد. او پس از اتمام مقطع دبستان، به دروس حوزوى روى آورد و در گام اول خود به شهرستان دورود رفت و به کسب دانش مشغول شد.
 ١٠:٠٥ - 1388/05/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجةالاسلام عمادالدین کریمى
رواق شهیدان شماره 235
حجةالاسلام عمادالدین کریمى
شهید حجةالاسلام عمادالدین کریمى یکى از راد مردانى است که دفتر حیات مادى‌اش سال 1311 در قریه کشکک از حوالى نوشهر گشوده شد. پدرش از روحانیان سرشناس منطقه بود و عمادالدین آموزش‌هاى اولیه از جمله قرائت قرآن را نزد پدر عالمش فرا گرفت و بعد از آن براى فراگیرى علوم حوزوى به تهران رفت...
 ١٠:٠٥ - 1388/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلبه شهید سیداحمد امامى
رواق شهیدان شماره 234
طلبه شهید سیداحمد امامى
دفتر زندگى سیداحمد در سال 1346 در یکى از روستاهاى شیراز گشوده شد. او دوره دبستان و اول راهنمایى را در زادگاهش فراگرفت، اما میل قلبى او به مسایل دینى و تربیت اسلامى خانوادگى‌اش موجب شد تا دانش اندوزى را در مسیر حوزوى ادامه دهد. حوزه شیراز نخستین میزبان این طلبه تازه وارد بود.
 ١٠:٠٥ - 1388/04/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانى شهید حجةالاسلاموالمسلمین سیدمصطفى شمس
رواق شهیدان شماره 232
روحانى شهید حجةالاسلاموالمسلمین سیدمصطفى شمس
روحانى شهید حجةالاسلام‌ والمسلمین سیدمصطفى شمس به سال 1327 در خانواده‌اى روحانى در اصفهان به دنیا آمد. دوره ابتدایى را در زادگاهش به پایان برد و تنها یازده سال داشت که وارد حوزه علمیه شد و به فراگیرى علوم دینى روى آورد؛ ضمن آنکه شبانه دوره دبیرستان را به پایان رسانید.
 ١٠:٠٥ - 1388/03/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
علامه سیدتاجالدین محمدآوى
رواق شهیدان شماره 231
علامه سیدتاجالدین محمدآوى
نسبش را که خدا بر تقوا و پرهیزکارى نهاده بود، با چند واسطه به امام زین‌العابدین علیه‌السلام مى‌رسد. بیشتر مردان بزرگ این خاندان به مقام زعامت سادات نجف رسیده‌اند و علامه سیدتاج‌الدین محمد آوى (ساوه‌اى) از علماى بزرگ این خاندان بود.
 ١٠:٠٥ - 1388/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
رواق شهیدان شماره 230
روحانى شهید ‌محمد حسن ترابعلى
دفتر زندگى روحانى شهید محمدحسن ترابعلى در سال 1335 شمسى در شهرستان گناباد گشوده شد و تنها دو ساله بود که مادرش را از دست داد. او وقتى به سن یادگیرى رسید، وارد مدرسه شد و تا دوره متوسطه خواند، روحیه‌اش طورى بود که به مطالعه کتاب‌هاى مذهبى مى‌پرداخت و...
 ١٠:٠٥ - 1388/03/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
روحانى شهید محمدابراهیم رجایى
رواق شهیدان شماره 229
روحانى شهید محمدابراهیم رجایى
روحانى شهید محمدابراهیم رجایى یکى از کسانى است که براى حفظ دین و دفاع از مرز و بوم ایران اسلامى جان شیرین خود را به جان آفرین تقدیم نمود؛ و طوبى له و حسن ما~ب. گل وجودش در سال 1340 شمسى در روستاى انجدان از توابع اراک شکفت و در محیط پاک روستا رشد و نمو کرد. با رسیدن به سن یادگیرى وارد دبستان شد و ...
 ١٠:٠٥ - 1388/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلبه شهید محمود اسدى
رواق شهیدان شماره 228
طلبه شهید محمود اسدى
طلبه شهید محمود اسدى که دفتر عمرش در سال 1339 گشوده شد، از شهداى انقلاب اسلامى ایران است که در اصفهان متولد شد. او دوره ابتدایى تا دبیرستان را در زادگاهش فراگرفت و چون فردى مومن و تأثیرگذارى بود، توانست در همان دوران طاغوت، کلاس‌هاى موسیقى و شطرنج مدرسه را به تعطیلى بکشاند. امر به معروف و ...
 ١٠:٠٥ - 1388/02/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهید حجةالاسلام روح‌اللّه جهانى
رواق شهیدان شماره 227
شهید حجةالاسلام روح‌اللّه جهانى
شهید حجةالاسلام روح‌اللّه جهانى از جمله شهداى روحانیت است که دفتر زندگى‌اش در دوم فروردین 1350 شمسى در روستاى حاجى‌کلا از توابع بابلسر گشوده شد. او مشغول خواندن دروس راهنمایى بود که وارد حوزه علمیه شد. نخست به رستم‌کلا رفت و در محضر اساتید مدرسه جعفریه به کسب معارف همت گماشت.
 ١٠:٠٥ - 1388/02/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلبه شهید مهدى ملعاوى
رواق شهیدان شماره 226
طلبه شهید مهدى ملعاوى
خوشا آنانکه با شهادتشان به عزت و سعادت ابدى دست یافته و به مقام عندربهم یرزقون نایل شدند. طلبه شهید مهدى ملعاوى در زمره آن عزت یافتگانى است که دفتر زندگانى‌اش در سال 1341شمسى در شهر خرمشهر گشوده شد. سال‌هاى دبستان تا پایان دبیرستان را در ...
 ١٠:٠٥ - 1388/02/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلبه شهید یحیى مصلحى
رواق شهیدان شماره 225
طلبه شهید یحیى مصلحى
طلبه شهید یحیى مصلحى، از جمله مردانى است که امام خمینى قدس‌سره در توصیف مقامشان فرمود: "جلوه‌اى که حق تعالى مى‌کند بر انبیا همان جلوه را بر شهدا مى‌کند، شهید هم حجاب را شکسته است..." یحیى در سال 1341 در روستاى شورک از اطراف میبد چشم به جهان گشود، خانواده‌اش کشاورز و مذهبى بود و او در چنین محیطى نشوونما یافت.
 ١٠:٠٥ - 1388/02/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجةالاسلام مسعود رهگشا
رواق شهیدان شماره 224
حجةالاسلام مسعود رهگشا
روحانى یک گروهانى در خط مقدم جبهه بود و مدت‌ها با آنها همکاری صمیمانه و نزدیک داشت، به‌طوری که همگى با هم انس گرفته بودند، یک بار دوستانش متوجه شدند که او نیست! پس از جستجوی بسیار، او را در گروهانى دیگر یافتند! در پاسخ آنان که پرسیدند چرا تغییر مکان داده‌اید؟ این‌طور جواب داد: "ما به سوی مرگ مى‌رویم، احساس کردم قدری به‌خاطر دوستى و...
 ١٠:٠٥ - 1388/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
‌نعمت‌اللّه حاجى جمالى
رواق شهیدان شماره 223
‌نعمت‌اللّه حاجى جمالى
وصیت نامه‌شان زنگار از دل مى‌زداید، هر کس بدان عمل کند! و به راستى چه خوب گفته است شهید نعمت‌اللّه حاجى جمالى: برادران! فریب دنیا را مخورید. آخرت را به دنیا و حق را به باطل نفروشید. تنها، عمل صالح شما در بیابان محشر متوجه شما خواهد شد.
 ١٠:٠٥ - 1388/01/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجةالاسلام شهید محمدرضا یعقوبى
رواق شهیدان شماره 222
حجةالاسلام شهید محمدرضا یعقوبى
حجةالاسلام شهید محمدرضا یعقوبى به سال 1341 شمسى در روستاى رکن‌الدین شهر بیرجند دیده به جهان گشود، عهد کودکى را در خانواده پرتلاش و متدین خود به سر کرد و دوره تحصیلات ابتدایى را در یکى از روستاهاى نزدیک بیرجند خواند، ولى ادامه تحصیلات خود را در مدارس دینى پى‌گرفت. علاقه درونى خودش و تشویق خانواده موجب ورودش به عرصه روحانیت گردید. او ابتدا در مدرسه معصومیه بیرجند ساکن شد و مقدمات علوم اسلامى را فراگرفت.
 ١٠:٠٥ - 1387/12/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجةالاسلام‌والمسلمین حسن خلیلیان
رواق شهیدان شماره 221
حجةالاسلام‌والمسلمین حسن خلیلیان
حجةالاسلام‌والمسلمین حسن خلیلیان از عالمان والا مقامى است که علوم مفید و پر ارزشى را کسب کرد و در حال روشن‌گرى و هدایت بود که دشمنان خفاش‌صفت وجود خورشید گونه‌اش را تحمل نکردند و خرقه شهادت را بر قامت او پوشاندند.
 ١٠:٠٥ - 1387/12/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهید سید هاشم بردبار
رواق شهیدان شماره 220
شهید سید هاشم بردبار
شهید بردبار، اهل تجملات دنیا نبود، اما بار آخر که مى‌خواست به جبهه برود، به من (برادر) گفت: مى‌خواهم لباس نو بخرم و به جبهه بروم... .
 ١٠:٠٥ - 1387/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهید محمد ابراهیم تازیک
رواق شهیدان شماره 219
شهید محمد ابراهیم تازیک
طبق کلام گوهر بار امام حسین علیه‌السلام که در مسیر حرکت به کربلا فرمودند: انى لا ارى الموت الا سعادة و لاالحیاة مع الظالمین الا برما؛ شهیدان زندگى با ظالمین را بر خود ننگ و ملامت مى‌دانستند و با شهادتشان به بلنداى سعادت نائل شدند. شهید محمد ابراهیم تازیک نیز همچو یاران امام حسین علیه‌السلام با ایثارگرى‌هایش نردبان سعادت را بالا رفت تا مبادا ظلم ظالمین ادامه یابد.
 ١٠:٠٥ - 1387/11/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
رواق شهیدان شماره 218
حجةالاسلام مهدى آخوندیان
شرح حال شهیدى را تدوین مى‌کنیم که در وصیت‌نامه‌اش مى‌نویسد: "نمى‌توانستم در شهرمان بمانم و ببینم بچه‌ها عاشقانه و عارفانه جان ببازند و من در پشت جبهه مدعى باشم. کار را آنها بکنند و قیافه‌اش را من بگیرم". طلبه شهید، مهدى آخوندیان فرزند رضا به سال 1342 شمسى در شهر امیرکلا در مازندران به دنیا آمد. او پس از آن‌که دوران کودکى را...
 ١٠:٠٥ - 1387/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجةالاسلام  سیدمحسن آل احمد طالقانى
رواق شهیدان شماره 216
حجةالاسلام سیدمحسن آل احمد طالقانى
روحانى شهید سیدمحسن آل احمد طالقانى، سال 1343 شمسى در یک خانواده روحانى در قم متولد شد. او پس از اتمام دوره ابتدایى و با شروع دوره راهنمایى، بر حسب علاقه ذاتى و تشویق پدر عالمش، به تحصیل دروس حوزوى نیز روى آورد. با اتمام دوره راهنمایى، او یک دوره ادبیات عرب را خوانده بود. رفتار نیکو و اخلاق حسنه سیدمحسن در رابطه با خانواده و دوستان، چشمگیر بود تا جایى که رفتارش مانع از رشد خصلت هاى غیراسلامى در اطرافیان بود.
 ١٠:٠٥ - 1387/11/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلبه شهید محمدرضا انصارى
رواق شهیدان شماره 216
طلبه شهید محمدرضا انصارى
یکى از حوادث مهم قبل از پیروزى انقلاب، قیام خونین 19 دى 1356 روحانیت و مردم قم بود. طلبه شهید محمدرضا انصارى یکى از شهداى این قیام است. او به سال 1338 شمسى در تویسرکان چشم به جهان گشود و پس از گذراندن دوران کودکى وارد مدرسه شد و چهارم ابتدایى را در نفت شهر تمام کرد، سپس به اتفاق خانواده مذهبى‌اش به سرپل ذهاب مهاجرت کردند و محمدرضا در این شهر توانست تحصیلات خود را تا پایان راهنمایى ادامه دهد.
 ١٠:٠٥ - 1387/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلبه شهید یوسف محمدى
رواق شهیدان شماره 215
طلبه شهید یوسف محمدى
یوسف محمدى، طلبه شهیدى است که در آخرین نامه‌اش چنین نوشته: “اگر خدا استقامت دین و انقلابش را در تکه‌تکه شدن ما بداند، ما و همه شما راضى هستیم، چراکه پیرو حضرت اباعبداللّه‌الحسین علیه‌السلام هستیم”. او با الهام از چنین مکتبى در برابر تجاوزات دشمن بى‌دین سرفرود نیاورد و سرانجام دفتر عمرش را با خط سرخ شهادت نگاشت. او به سال 1340 شمسى در روستایى از توابع شهرستان اهر در آذربایجان شرقى چشم به جهان گشود.
 ١٠:٠٥ - 1387/10/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجةالاسلام‌والمسلمین محمدحسین باقرى شاهرودى
رواق شهیدان شماره 214
حجةالاسلام‌والمسلمین محمدحسین باقرى شاهرودى
شهیدان در حقیقت دلدادگان به خدایند که دست از تعلقات شسته و سر و جان خود را به مصداق، لن تنالوا البر حتى تنفقوا مما تحبون، جان و هستى خود را انفاق کردند.
 ١٠:٠٥ - 1387/10/11 - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>

چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام