*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا


گروه خبری: افق پارسایی 12  | تاریخ:1395/10/28 | ساعت:١٧:٠٣ | شماره خبر:٣٨٧٨٣٣ |  


    شیخ بهایی رحمة‌الله‌علیه شیخ بهایی رحمة‌الله‌علیه

درباره این روز تمام تلاش خود را به کار ببر!

  روزها به پنج قسمت تقسیم می‌شوند: 1. روز مفقود و گمشده 2. روز مشهود و حاضر 3. روز مورود و آینده 4. روز موعود و وعد داده شده 5. روز ممدود و ادامه‌دار. منظور از مفقود و گمشده، دیروز تو بود که با زیاده‌روی، آن‌را از دست دادی. ....  

  روزها به پنج قسمت تقسیم میشوند: 1. روز مفقود و گمشده 2. روز مشهود و حاضر 3. روز مورود و آینده 4. روز موعود و وعد داده شده 5. روز ممدود و ادامهدار. منظور از مفقود و گمشده، دیروز تو بود که با زیادهروی، آنرا از دست دادی.

منظور از روز مشهود و الآن و حاضر، همان است که الآن در آن زندگی میکنی که فرصتی برای ذخیره کردن توشه برای آخرت است. منظور از روز مورود و آینده، فردای تو میباشد که نمیدانی آیا از روزهای تو حساب میشود یا خیر؟ منظور از روز موعود و وعده داده شده آخرین روزهای عمر تو میباشد که سعی کن همیشه آنرا در مقابل خود داشته باشی و فراموشش نکنی.

منظور از روز ممدود و ادامهدار، آخرت تو میباشد که وقتی آمد، همیشه ماندگار است، پس درباره این روز، تمام تلاش خود را به کار ببر، زیرا در آن روز یا به نعمت و یا به عذاب همیشگی میرسی.

کشکول شیخ بهایی/ص227و226

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: