*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا


گروه خبری: افق پارسایی 12  | تاریخ:1395/10/28 | ساعت:١٦:٥٢ | شماره خبر:٣٨٧٨٢٩ |  


    آخرین سفارش علامه طباطبایى‌ قدس‌سره

آخرین سفارش علامه طباطبایى‌ قدس‌سره

  آیةالله‌ حاج‌ سیدمحمدحسن مرتضوی لنگرودی از شاگردان علامه طباطبایى‌ قدس‌سره نقل می‌کنند: علامه طباطبایى اهل مراقبه بود، یک وقت خدمت آن بزرگوار رسیدیم که دستورالعملى به ما بدهد فرمود: مراقبه و محاسبه این حالت را، شخص سالک باید از ابتداى سیر و سلوک تا انتها ملتزم باشد. ....  

  


آیةالله حاج سیدمحمدحسن مرتضوی لنگرودی از شاگردان علامه طباطبایى قدس‌سره نقل میکنند:  علامه طباطبایى اهل مراقبه بود، یک وقت خدمت آن بزرگوار رسیدیم که دستورالعملى به ما بدهد فرمود: مراقبه و محاسبه این حالت را، شخص سالک باید از ابتداى سیر و سلوک تا انتها ملتزم باشد.

فرمود: آخر شب، قبل از خواب اعمالى را که در روز انجام دادهاید بررسى کنید. هر یک از اعمالتان که خوب بود خدا را براى آن حمد و سپاس گویید و توفیق انجام بهتر آنرا در روز بعد از خداوند مسئلت کنید. اگر خداى ناکرده تقصیر و یا خطایى مرتکب شده بودید، فوراً توبه کنید و تصمیم بگیرید که دیگر آنرا انجام ندهید. اگر دیدید خلافهاى شما متعدد است تصمیم بگیرید فردا آنرا کم کنید.

خلاصه فرمود: مراقبه و محاسبه باید همیشه باشد.

حتى در این اواخر که نمىتوانست درست حرف بزند یکى از رفقا از ایشان خواسته بود توصیههایى بفرمایید باز فرمود: مراقبه، محاسبه.

جرعههاى حیاتبخش/ ص351 350

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: