*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > رسالت جهانی 


گروه خبری: خبر, رسالت جهانی  | تاریخ:1393/12/10 | ساعت:٢٣:٥١ | شماره خبر:٣٥٩٠١٥ |  


    حجةالاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب

تاکید شورای عالی حوزه بر ضرورت آموزش زبان به طلاب

 مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان این‌که ماده واحده رشد و توسعه زبان عربی در حوزه از سوی این شورا به تصویب رسیده است، گفت: شورای عالی حوزه به آموزش زبان عربی معاصر در تمام سطوح در مدارس موفق تاکید دارد.  

  


مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزههای علمیه با بیان اینکه ماده واحده رشد و توسعه زبان عربی در حوزه از سوی این شورا به تصویب رسیده است، گفت: شورای عالی حوزه به آموزش زبان عربی معاصر در تمام سطوح در مدارس موفق تاکید دارد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجةالاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب سهشنبه 5 اسفند در کمیسیون تخصصی همایش زباندانان حوزوی با موضوع «آسیبشناسی زبانآموزی در حوزههای علمیه و راههای برونرفت از آن» با بیان اینکه امروز 30 رشته تخصصی در حوزه برنامهریزی شده و در حال اجرا است، ابراز داشت: شورای عالی حوزههای علمیه در مصوباتی، نسبت به اهتمام زبان عربی طلاب تأکید کرده است.

مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزههای علمیه با اعلام اینکه ماده واحده رشد و توسعه زبان عربی در حوزه، از سوی این شورا به تصویب رسیده است، افزود: البته به زبانهای دیگر هم باید اهتمام داده شود.

 حجةالاسلام والمسلمین نواب تصریح کرد: شورای عالی حوزههای علمیه همچنین به آموزش زبان عربی معاصر در تمام سطوح در مدارس موفق و ایجاد تمهیدات لازم جهت تقریر دروس خارج، به زبان عربی تأکید دارد.

وی افزود: تهیه گزارش روند آموزش زبان عربی در مدارس از سوی مرکز مدیریت، از دیگر مصوبات شورای عالی حوزه بوده است.

مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه گفت: اگرچه حوزه دیر به این زمینه ورود کرده است، اما برخی مدارس، از تابستان و در ترم تحصیلی جاری، آموزش زبان عربی را کلید زدهاند.

حجةالاسلام والمسلمین نواب تصریح کرد: یکی از مشکلات در نظام آموزشی زبان حوزه، این است که کتابهای گذشته، پاسخگوی نیازهای امروز نیست و از سوی دیگر نیز نمیتوانیم از این کتابها فاصله بگیریم. وی افزود: حوزه برای رسیدن به وضع مطلوب طرح جدید آموزشی را بنیان نهاده است که دروس هدفمند میشود و طلاب ساعات الزامی زبان عربی را باید بگذرانند.

مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزههای علمیه در پایان خاطرنشان کرد: طرح جدید نظام آموزشی حوزه برای سال تحصیلی 95-94 در تعدادی از مدارس قم و برخی شهرستانها به صورت آزمایشی اجرایی خواهد شد که نسبت به آموزش زبان عربی و قرآن اهتمام بیشتری شکل خواهد گرفت.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام