*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > شهید اندیشه 


شهید اندیشه شماره خبر: ٣٤٠٢٢٥ ١٣:٣٧ - 1393/02/06    ارسال به دوست نسخه چاپي


همکاری نهادهای حوزوی با بنیاد علمی-فرهنگی شهید مطهری


معاون آموزش بنیاد علمی-فرهنگی شهید مطهری از تشکیل و فعالیت «کمیته روحانیت»، با همکاری نهادهای حوزوی، در این بنیاد خبر داد.

معاون آموزش بنیاد علمی-فرهنگی شهید مطهری از تشکیل و فعالیت «کمیته روحانیت»، با همکاری نهادهای حوزوی، در این بنیاد خبر داد.

حجةالاسلام عباس رضوانینسب در گفتوگو با خبرگزاری حوزه  با اشاره به فعالیتهای آموزشی بنیاد علمی- فرهنگی شهید مطهری، گفت: در فعالیتهای آموزشی این بنیاد، آنچه از اهمیت فراوانی برخوردار است، در برگیری فعالیتهای بنیاد برای گروههای مختلف جامعه است. وی با اشاره به شناسایی گروههای هدف و مخاطبین، افزود: دانشجویان، اساتید، فرهنگیان، دانشآموزان و بهطور کلی جامعه علمی کشور، جامعه مخاطب بنیاد شهید مطهری را تشکیل میدهند و با برنامهریزی و سیر مطالعاتی و نظام فکری مشخصشده، مورد آموزش و پژوهش قرار میگیرند.

حجةالاسلام رضوانینسب ادامه داد: شناسایی گروههای آموزشی و تحصیلی و ارائه کتب مورد نیاز آنان با موضوع شخصیت شهید مطهری، همچنین ارائه 20جلد کتاب از آثار ایشان در قالب طرح حکمت، با همکاری سازمان بسیج دانشجویی، از جمله فعالیتهای بنیاد علمی-فرهنگی شهید مطهری میباشد.

معاون آموزشی بنیاد علمی- فرهنگی شهید مطهری، برپایی کرسیهای آزاداندیشی در دانشگاهها با همکاری وزارت علوم را از دیگر برنامههای این معاونت ذکر کرد و افزود: این معاونت همچنین با همکاری برخی نهادهای حوزوی اقدام به تأسیس کمیته روحانیت بنیاد علمی-فرهنگی شهید مطهری نموده است. وی ادامه داد: نهادهای حوزوی چون مرکز مدیریت حوزههای علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی، جامعةالزهرا، مرکز مدیریت حوزه‌‌های علمیه خواهران، جامعةالمصطفی و مرکز خدمات حوزه، در کمیته روحانیت عضویت دارند و برنامههای گرامیداشت سالروز شهادت آیةالله مطهری را اجرا میکنند. حجةالاسلام رضوانینسب در ادامه با اشاره به اجرای طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری در بیش از 100 مدرسه علمیه سراسر کشور، خاطرنشان کرد: برگزیدگان این طرح، طی همایشی، از سوی معاونت تهذیب حوزه‌‌های علمیه مورد تجلیل قرار میگیرند.

وی در تبیین دیگر برنامههای کمیته روحانیت بنیاد علمی-فرهنگی شهید مطهری، افزود: دیدار با مراجع عظام تقلید، گلباران مرقد شهید مطهری در سالروز شهادت ایشان در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه، همایش تجلیل از اساتید موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی با حضور آیةالله مصباحیزدی و برگزاری همایش گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری با حضور طلاب غیرایرانی، از دیگر برنامههای بنیاد میباشد.

معاون آموزش بنیاد علمی- فرهنگی شهید مرتضی مطهری در ادامه، به فعالیتهای این بنیاد در عرصه آشناسازی فرهنگیان و دانش آموزان با اندیشههای این شهید والامقام اشاره کرد و گفت: در این عرصه، بنیاد اقدام به تهیه چندین جلد کتاب کمکآموزشی با عنوان «دین و زندگی» کرده است که نخستین جلد آن در سالجاری در دسترس فرهنگیان و دانشآموزان قرار خواهد گرفت.

حجةالاسلام رضوانینسب، برنامهریزی سیر مطالعاتی ویژه فرهنگیان را از اقدامات دیگر برشمرد و افزود: بنیاد همچنین نسبت به راهاندازی و حمایت از 150 کانون با عنوان «کانونهای شهید مطهری» اهتمام جدی داشته است.

وی، تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه نشر افکار شهید مطهری در جامعه را محّرک مطلوبی برای گسترش حوزههای کاری بنیاد شهید مطهری حتی در خارج از مرزهای ایران اسلامی، توصیف کرد و بیان داشت: افکار و اندیشههای اعتدالی شهید مطهری، امروزه در نقاط مختلف جهان وجود دارد و کمتر فرهیختهای است که نام این استاد شهید را نشنیده باشد.


خروج
شنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام