*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > شهید اندیشه 


شهید اندیشه شماره خبر: ٣٤٠٢١٦ ١٣:٠٠ - 1393/02/06   خاطرات همسر صبور و فداکار در فراق استاد ارسال به دوست نسخه چاپي


خاطرات همسر صبور و فداکار در فراق استاد

خاطره‌ای از عنایت ویژه امام‌ خمینی در ازدواج دختر كوچک ‌شهید مطهری


هنگامی که همراه دامادم نزد امام رفتیم، ایشان خطاب به او فرمودند: «تصور نکن که پدر او شهید شده است. او حکم دختر مرا دارد و من حکم سرپرست او را. مبادا در احترام و تکریم به او کوتاهی کنی؟! فراموش نکن که او دختر کیست.» نکته جالب این‌که وقتی ما ...

وقتی پس از تشییع جنازه (شهید مطهری) خدمت امام رفتیم، ایشان بسیار متاثر بودند و من دائماً نگران بودم که نکند بزنم زیر گریه و بیتابی کنم. خدا لطف کرد و تاب آوردم. امام  میگفتند: «شما باید به من تسلیت بگویید. من فرزند عزیزی را از دست دادم. عمود خیمهام را از دست دادم.»

عنایت ویژه امام خمینی در ازدواج دختر کوچک شهید مطهری

هنگامی که همراه دامادم نزد امام  رفتیم، ایشان خطاب به او فرمودند: «تصور نکن که پدر او شهید شده است. او حکم دختر مرا دارد و من حکم سرپرست او را. مبادا در احترام و تکریم به او کوتاهی کنی؟! فراموش نکن که او دختر کیست.»

نکته جالب اینکه وقتی ما نزد خانم امام‌‌ رفتیم، ایشان یک سکه تمام بهار آزادی را که زنجیری به آن وصل بود، به گردن دخترم انداختند و گفتند: «امام از وقتی دانستند که شما خواهید آمد، با این همه مشغلهای که دارند، کسی را به بازار فرستادند که این هدیه را بخرد و از دیروز تا به حال آن را در جیب پیراهنشان نگه داشته و بارها به من توصیه کردهاند که فراموش نکنم.»

دقت و عنایت و محبت امام نسبت به من و فرزندانم، بزرگترین مایه تسلی ما بود. در واقع امام با پیامهای محکم و محبتآمیز خود نگذاشتند آقای مطهری از خاطرهها محو شوند و آثار ایشان در سطح گسترده معرفی و مطالعه شدند و خوشبختانه زحمات چندین و چندساله ایشان به بار نشست. امام به قدری به آقای مطهری عنایت داشتند که حاج احمدآقا میگفتند: سرودی را که در رثای او خوانده شده بود، بارها میشنیدند و میگریستند. و حاج احمدآقا سخت نگران سلامتی ایشان شده و نوار را از دسترس ایشان دور کرده بودند. رابطه آقای مطهری با امام رابطه شگفتانگیزی بود، رابطهای که نمیشود آن را با کلام و تصویر بیان کرد. امام هنگامی که آقای مطهری را فرزند خود خطاب کردند، حقاً چنین احساسی نسبت به ایشان داشتند و شهادت آقای مطهری بسیار امام را آزرد و متألم کرد.

منبع: پایگاه اطلاعرسانی بنیاد علمی- فرهنگی شهید مطهری


خروج
چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام