*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > شهید اندیشه 


شهید اندیشه شماره خبر: ٣٤٠١٩٩ ١٢:١٠ - 1393/02/06   حجةالاسلام والمسلمین شهید دکتر  باهنر ارسال به دوست نسخه چاپي


حجةالاسلام والمسلمین شهید دکتر باهنر

تعصب در برابر اصل اسلام و قرآن


یکی ازخواص استاد (شهید مطهری) این بود که سخت درباره اصل اسلام و اصل قرآن تعصب داشت. کوچک‌ترین انحرافی را در یک برداشت تفسیری، فلسفی، اقتصادی، اجتماعی که درباره اسلام می‌دید، عکس‌العمل نشان می‌داد. یادم نمی‌رود، در شرایط بسیار تند و حاد انقلاب، در آن روزهایی که راهپیمایی‌های بزرگ و تظاهرات پرشور بر ضد حاکمیت رژیم طاغوتی برپا می‌شد، ناگهان ایشان در ...

یکی ازخواص استاد (شهید مطهری) این بود که سخت درباره اصل اسلام و اصل قرآن تعصب داشت. کوچکترین انحرافی را در یک برداشت تفسیری، فلسفی، اقتصادی، اجتماعی که درباره اسلام میدید، عکسالعمل نشان میداد.

یادم نمیرود، در شرایط بسیار تند و حاد انقلاب، در آن روزهایی که راهپیماییهای بزرگ و تظاهرات پرشور بر ضد حاکمیت رژیم طاغوتی برپا میشد، ناگهان ایشان در گوشهای از مجلهای یا روزنامهای، یا در تفسیری از رادیویی بیگانه یا در مجلهای خارجی، مطلبی درباره اسلام میدید که میخواست چهره اسلام را مخدوش جلوه دهد، گویی این حادثه مثل یک بمب در درون استاد منفجر میشد!

شبی نشسته بودیم و مشغول برنامهریزی برای فردا و پسفردا که مثلاً قطعنامه راهپیمایی بزرگ تاسوعا و عاشورا چگونه تهیه شود؟ میدیدیم استاد ناگهان فلان مجله و روزنامه خارجی یا گزارشی را از فلان رادیو در جلو روی ما میگذاشت و میگفت: ببینید که درباره اسلام چه گفتهاند و چگونه خواستهاند اسلام را بد تفسیر و تعبیر کنند!

گویی تمام اضطراب و نگرانی و غم و غصهاش این بود که چرا اسلام را واژگونه تفسیر کردند؟ و چرا بر ضد اسلام قلمفرسایی کردند؟

منبع: پایگاه اطلاعرسانی بنیاد علمی-فرهنگی شهید مطهری


خروج
پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام