*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٥٥٤٣ ١٧:١٥ - 1397/11/17   سازمان تعزیرات در برخورد با متخلفان قاطع باشدآیات عظام مکارم شیرازی و سبحانی تأکید کردند ارسال به دوست نسخه چاپي


سازمان تعزیرات در برخورد با متخلفان قاطع باشدآیات عظام مکارم شیرازی و سبحانی تأکید کردند

سازمان تعزیرات در برخورد با متخلفان قاطع باشد


مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در سفر به قم با آیات عظام مکارم شیرازی و سبحانی دیدار کرد. ایشان در این دیدارها بر ضرورت قاطعیت سازمان تعزیرات حکومتی در مقابل افراد صاحب نفوذ تأکید کردند...

 لزوم کار جهادی در تعزیرات

این همه قاچاق در بخشها و محصولات مختلف صورت میگیرد، آیا تعزیرات از اینها خبر ندارد؟ به عقیده ما اگر بخواهد کاری صورت گیرد باید سازمان تعزیرات به کلی متحول شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله مکارم شیرازی در دیدار مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران، با بیان این که امروز مسایل اقتصادی ما به کلاف سردرگمی تبدیل شده است، اظهار داشتند: عوامل مختلفی دست بهدست هم داده که نتیجه آن فشار کمسابقه بر مردم و بهویژه طبقات ضعیف است.

ایشان با تأکید بر اینکه باید این فشار از دوش مردم برداشته شود چراکه ادامه آن به صلاح کشور و نظام نیست، تحقق این مسئله را منوط به کار جهادی و همکاری همه نهادها و دستگاهها از جمله تعزیرات دانستند.

حضرت آیتالله مکارم شیرازی افزودند: متأسفانه برخی از تجار و کسبه متخلف از سازمان تعزیرات بههیچوجه نمیترسند، شما باید این مسئله را آسیبشناسی کرده و بهگونهای برنامهریزی کنید که متخلفان از تعزیرات حساب ببرند. ایشان قاطعیت داشتن بهویژه در مقابل افراد صاحب نفوذ را به مسئولان تعزیرات توصیه و تأکید کردند: اینکه عدهای کاسب جزء را بهخاطر مسایل کوچکی بگیرند و پروندههای زیادی روی هم انباشته شود و به گردن کلفتها و دانه درشتها نپردازند، اینها افتخار و هنر نیست.

حضرت آیتالله مکارم شیرازی از عدم نظارت بر بازار ارز نیز انتقاد کردند و گفتند: اینکه عدهای ارز با نرخ دولتی دریافت کنند و پول آن را به بازار برنگردانند؛ یا محصولی وارد نکنند و یا با قیمت بالا به بازار عرضه کنند و کسی هم متعرض آنها نشود، این نشان از یک ضعف و خلأ جدی دارد.

ایشان با تأکید بر لزوم برخورد با پدیده قاچاق، اظهار داشتند: این همه قاچاق در بخشها و محصولات مختلف صورت میگیرد، آیا تعزیرات از اینها خبر ندارد؟ به عقیده ما اگر بخواهد کاری صورت بگیرد باید سازمان تعزیرات به کلی متحول شود.

معظمله ابراز داشتند: تا زمانی که تعزیرات قاطعیت پیدا نکند و جلوی متخلفان عمده را نگیرد فایدهای نخواهد داشت؛ اگر کار جهادی در تعزیرات نشود وضع فعلی ما را به نتیجه مطلوب نخواهد رساند.

حضرت آیتالله مکارم شیرازی ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم بهویژه اقشار متوسط و ضعیف جامعه، یادآور شدند: اگر جلوی متخلفان بزرگ گرفته شود، بخش قابل توجه و مهمی از مشکلات اقتصاد کشور حل خواهد شد.


 لزوم برخورد قاطع با متخلفان بازار

حضرت آیتالله سبحانی بر برخورد قاطع قانونی با تخلفات، بکارگیری افراد پاکدست، فرهنگسازی مصرف صحیح و قیمتگذاری کالاها، تأکید کردند.

حضرت آیتالله سبحانی نیز در دیدار اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران که در دفتر معظمله در قم برگزار شد، قیمتگذاری دولت بر کالاها و خدمات را در شرایط کنونی ضروری دانستند و گفتند: این کار تکلیف مردم را مشخص میکند.

این مرجع تقلید فرهنگسازی مناسب رسانهای در شرایط کنونی با بیان اینکه همه مردم کشور خانواده واحد هستند و نباید بهخاطر چند ریال مایه اختلال زندگی مردم باشیم، افزودند: با فرهنگسازی بسیاری از مشکلات حل میشود.

معظمله بکارگیری افراد عادل، فاضل و با تقوا را در مرزهای کشور برای جلوگیری از واردات و صادرات غیرقانونی باعث کاهش بسیاری از مشکلات بیان کردند.

این مرجع تقلید بر رعایت موازین شرع و اجرای قاطع و بدون تبعیض قانون در برخورد با تخلفات تأکید کردند و گفتند: وقتی در جایی فساد پیدا میشود، عموم جامعه را ناراحت و مردم را بدبین میکند.

حضرت آیتالله سبحانی فرهنگسازی مصرف صحیح و ترویج و دعوت مردم به صرفهجویی و اعتدال در مصرف را از طریق رسانهها، مهم ارزیابی کردند و در کاهش مشکلات مؤثر دانستند.

در این دیدارها آقای اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران هم در گزارشی از فعالیتهای این ادارهکل، مبارزه با قاچاق، گرانفروشی و احتکار را اولویت کاری تعزیرات حکومتی عنوان کرد.


خروج