*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٥٥٣٧ ١٧:٠٥ - 1397/11/17    نیت‌های وقف باید متنوع و ناظر به نیازهای روز باشدآیت‌الله‌العظمی سبحانی  ارسال به دوست نسخه چاپي


 نیت‌های وقف باید متنوع و ناظر به نیازهای روز باشدآیت‌الله‌العظمی سبحانی

نیت‌های وقف باید متنوع و ناظر به نیازهای روز باشد


حضرت آیت‌الله سبحانی گفتند: نیت‌های وقف باید متنوع باشند و نیازهای مختلف را در بر بگیرند تا هزینه‌های اداره جامعه هم به این ترتیب کاهش یابد و نفع موقوفات به همگان برسد...

 به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید، 10بهمن در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به نیازهای روز جامعه بهویژه مسایل فرهنگی، خاطرنشان کردند: در خارج از کشور و حتی در کشورهای غربی، موقوفاتی وجود دارد که برای توسعه علم و دانش و در مجموع رشد و پرورش جامعه اختصاص داده شدهاند. بنابراین مبلغان روحانی و همچنین رسانهها در جامعه ما باید به این مسئله اهتمام داشته باشند و نظر واقفان را به سمت مسایل فرهنگی، اجتماعی، علمی و دینی جلب کنند.

ایشان ادامه دادند: نیتهای وقف باید متنوع باشند و نیازهای مختلف را در بر بگیرند تا هزینههای اداره جامعه هم به این ترتیب کاهش یابد و نفع موقوفات به همگان برسد.


 نقش مهم مراجع تقلید در توسعه وقف برای رفع نیازهای روز جامعه

مدیرکل اوقاف استان قم هم در این دیدار اظهار کرد: اجرای امینانه نیت واقفان و حرکت بر مدار شرع مقدس و قوانین جاری، اولویت کاری سازمان اوقاف در همه دورهها بوده و در حقیقت این سازمان باید امین واقفان باشد و جلوی رکود وقف را بگیرد.

حجتالاسلام والمسلمین اسکندری با اشاره به نیاز جامعه به موقوفات جدید با در نظر گرفتن نیازهای جدید، عنوان کرد: خیرینی که بهدنبال وقف هستند باید ناظر به احتیاجات زمانه این کار را انجام دهند و اینجاست که نقش علما و اساتید حوزوی در راهنمایی آنها بسیار پررنگ است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: پاسخگویی به شبهات و توطئههای فرهنگی دشمنان در فضاهای مجازی، یکی از مهمترین اولویتهای امروز بهشمار میرود و اگر موقوفاتی در همین راستا وجود داشته باشند، میتوان از آنها در همین زمینه استفاده کرد.


 


خروج