*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤٠٥٤٩٣ ١٨:٣٠ - 1397/11/16   نقش معلم در میان دانشجویان  مانند نقش پیامبر در قوم خویش استآیت‌الله‌العظمی سیستانی در دیدار با استاد دانشگاه کوفه  ارسال به دوست نسخه چاپي


نقش معلم در میان دانشجویان  مانند نقش پیامبر در قوم خویش استآیت‌الله‌العظمی سیستانی در دیدار با استاد دانشگاه کوفه

نقش معلم در میان دانشجویان مانند نقش پیامبر در قوم خویش است


این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت استاد گفتند: با دانشجویان همراهی و رفاقت کنید تا بر آن‌ها تأثیر بگذارید و آن‌ها نیز دیر یا زود به ارزش شاگردی نزد شما پی خواهند برد و بدانید که نقش معلم در میان دانشجویان مانند نقش پیامبر در قوم خویش است...


به گزارش خبرگزاری حوزه، شیخ جواد احمد البهادلی استاد دانشکده فقه دانشگاه کوفه، 14بهمن با حضرت آیتالله سیستانی دیدار کرد و کتاب خود بهنام «التعالی علی الکراهیة فی الخطاب الشیعی» را به ایشان تقدیم کرد.

معظمله ضمن طلب توفیق به مؤلف کتاب، خطاب به وی ابراز داشتند: شما در انتخاب موضوعات روز موفق هستید بهویژه در این روزگار که افراطگرایی رواج یافته و مردم بهدنبال اهل اعتدال و میانهروی هستند.

ایشان ضمن توصیهای اخلاقی به شیخ بهادلی استاد دانشگاه کوفه گفتند: با طلاب و دانشجویان خود متواضع باش همانگونه که با اساتید خود متواضع هستی و با دانشجویان به اندازه میزان فهم آنها سخن بگو و خود را به اندازه سطح آنها پایین بیاور، زیرا پیامبران نیز مأمور بودند که با مردم به اندازه میزان فهم آنها سخن بگویند.

حضرت آیتالله سیستانی با اشاره به اهمیت استاد اظهار داشتند: با دانشجویان همراهی و رفاقت کنید تا بر آنها تأثیر بگذارید و آنها نیز دیر یا زود به ارزش شاگردی نزد شما پی خواهند برد و بدانید که نقش معلم در میان دانشجویان مانند نقش پیامبر در قوم خویش است و در این زمینه به روایاتی از کتاب کافی استناد کردند.

این مرجع تقلید در ادامه به ماجرای سقوط اندلس اشاره و خاطرنشان کردند: مسیحیان پس از سقوط اندلس با کلیسا شرط کردند که در هر مدرسه یک کشیش حضور داشته باشد و بدین ترتیب آنها بر نسلهای خود تأثیر گذاشتند و ما نیز باید با خود بیندیشیم که چگونه میتوانیم تأثیرگذار باشیم، بنابراین تمام دغدغه مسلمانان نباید جمعآوری ثروت و بهدست آوردن مقام باشد.

معظم له در پایان تأکید کردند: اساتید حوزه و دانشگاه بهویژه دانشگاه کوفه و تمام روحانیون باید تلاش کنند تا مصداق این سخن معصوم علیه السلام باشند که فرمود: مبلغان بدون سخن ما باشید و با راستگویی و اخلاق و علم سودمند خود تبلیغ کنید.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج