*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٤٠٧٩ ١٣:٥٩ - 1397/09/12   برخی مسئولان اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارنددادستان کل کشور در جمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه ارسال به دوست نسخه چاپي


برخی مسئولان اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارنددادستان کل کشور در جمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه

برخی مسئولان اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند


مگر رهبر معظم انقلاب می‌تواند در هر وظیفه رئیس جمهور، رئیس مجلس و… ورود پیدا کنند؛ ایشان گاهی نسبت به مسئولین عصبانی و تند می‌شوند که در بخش اقتصادی و فضای مجازی بسیار شدیدتر بوده است؛ اما مسئولین کم‌کاری دارند. به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، 7 آذر در جلسه مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین برگزار شد...

مگر رهبر معظم انقلاب میتواند در هر وظیفه رئیس جمهور، رئیس مجلس و… ورود پیدا کنند؛ ایشان گاهی نسبت به مسئولین عصبانی و تند میشوند که در بخش اقتصادی و فضای مجازی بسیار شدیدتر بوده است؛ اما مسئولین کمکاری دارند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجتالاسلام والمسلمین منتظری، 7 آذر در جلسه مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین برگزار شد، به آیه «و أعدوا لهم ما استطعتم من قوة و من رباط الخیل ترهبون به عدو الله و عدوکم...» اشاره و تصریح کرد: تقویت جبهه اسلام اختصاص به زمان حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم نداشته و مختص امروز نیز هست؛ مخصوصاً در کشور ما که نظام اسلامی با پرچم اسلام به اهتزاز درآمده است.

وی بیان داشت: امروز با چند نوع مبارزه و تهاجم دشمن مواجه هستیم که بسیاری از جزئیات برای مردم گفته نمیشود و نباید هم گفت؛ از جمله این جنگها تهاجمات، جنگ اقتصادی، جنگ نرم و جنگ نفوذ است که بخشی از اشکالات، نابسامانیها و مشکلات اقتصادی که دامنگیر جامعه شده، به مدیریت داخلی برمیگردد؛ البته بخش قابل توجهی هم مختص به توطئههای دشمن است.

وی خاطرنشان ساخت: جنگ اقتصادی، واقعیت تلخ، ناگوار و غیرقابل انکار است که با آن دست و پنجه نرم میکنیم؛ از کمبودهای موجود در کشور نمیتوان گذشت؛ اما امکان ندارد با این تلاش و هزینه دشمن، آثار و تبعات آن در جامعه نباشد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: قریب به هفت سال است که رهبر معظم انقلاب بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردهاند و سالی را به این اسم نامگذاری نمودند؛ اما کار زیادی در این خصوص انجام نشده است.

حجتالاسلام والمسلمین منتظری بیان داشت: امروز بیشاز ۹۰ درصد از مسائل اجرایی کشور در اختیار دولت و قوه مجریه است و مسئولانی که باید با شرایط جنگ اقتصادی به میدان بروند، اعتقادی به اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری نداشته و ندارند.

حجتالاسلام والمسلمین منتظری خاطرنشان ساخت: بنده بارها نامه نوشته و هشدار دادم که بانکها دچار مشکلات زیادی هستند و وضعیت ارز خطرناک است؛ اما در جلسات مرتبط با این موضوعات تنها هستم و تنها یک رأی دارم.

وی تصریح کرد: مگر رهبر معظم انقلاب میتواند در هر وظیفه رئیس جمهور، رئیس مجلس و... ورود پیدا کنند؛ ایشان گاهی نسبت به مسئولین عصبانی و تند میشوند که در بخش اقتصادی و فضای مجازی بسیار شدیدتر بوده است؛ اما مسئولین کمکاری دارند.

حجتالاسلام والمسلمین منتظری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، دولت منتخب مردم را حمایت میکند؛ اما ما باید در انتخابهای خود دقت بیشتری داشته باشیم؛ امروز در مجلس ما چه خبر است؟ ببینید چه سخنانی بیان میشود!

دادستان کل کشور خاطرنشان ساخت: جنگ دومی که با آن مواجه هستیم، جنگ نرم و فرهنگی است؛ امروز در جنگ نرم و فضای مجازی با مشکلات بسیاری مواجه بوده و فشارها بسیار بالاست.

حجتالاسلام والمسلمین منتظری تصریح کرد: امروز نکاتی در فضای مجازی در حال ترسیم است که همه فکر میکنند مملکت در حال فروپاشی است و لذا این اخبار در ما اثر میگذارد؛ در حالی که واقعاً اینگونه نیست.

وی خاطرنشان ساخت: جنگ سومی که با آن مواجه هستیم، جنگ نفوذ است؛ یکی از تلاشهای فوقالعاده دشمن، نفوذ در این کشور است و متأسفانه نفوذ هم کرده است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: نفوذ در محیط زیست، یکی از مباحث مدنظر در مسئله نفوذ بوده و چند سال است که آمریکا و اسرائیل از طریق عوامل خود در محیطزیست در مکانهای حساس و حیاتی کشور نفوذ پیدا کرده و دوربینهای خود را کار گذاشتهاند تا بهعنوان مثال از فلان حیوان مراقبت داشته باشند.

حجتالاسلام والمسلمین منتظری بیان داشت: عوامل نفوذ در محیطزیست دستگیر شدند؛ اما متأسفانه حمایتهایی از نفوذیها شد؛ البته مدارک نفوذ آنان بهصورت کامل موجود است.

وی در پایان اظهار داشت: امروز دشمن در حوزه علمیه هم نفوذ دارد؛ برخی از جریاناتی که در حوزه علمیه قم و جاهای دیگر وجود دارد را آسان نگیرید؛ امروز مسئله یمانی، مسئله عادی نیست؛ دشمن تلاش میکند در مراکز مهم علمی و حوزوی نفوذ پیدا کند.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج