*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٤٠٧٢ ١٣:٤٤ - 1397/09/12   با حضور مسئول مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه  سایت اسلام‌پلاس به 8 زبان زنده جهان راه‌اندازی شد ارسال به دوست نسخه چاپي


با حضور مسئول مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه  سایت اسلام‌پلاس به 8 زبان زنده جهان راه‌اندازی شد

با حضور مسئول مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه سایت اسلام‌پلاس به 8 زبان زنده جهان راه‌اندازی شد


مراسم رونمایی از سایت «اسلام‌پلاس» به همت مؤسسه ائمةالهدی‌ علیهم السلام با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری و فعالان عرصه رسانه و فضای مجازی حوزه علمیه قم، 8 آذر در مجتمع امین قم برگزار شد...

 

 |

مراسم رونمایی از سایت «اسلامپلاس» به همت مؤسسه ائمةالهدی علیهم السلام با حضور حجتالاسلام والمسلمین حسینی کوهساری و فعالان عرصه رسانه و فضای مجازی حوزه علمیه قم، 8 آذر در مجتمع امین قم برگزار شد.

مؤسسه ائمة الهدی علیهم السلام بهصورت مستقل و با کمکهای خیران در راستای ترویج و نشر معارف قرآن و اهلبیت علیهم السلام و گفتمان انقلاب اسلامی در عرصه بینالملل، تهیه پادکستهای صوتی، تصاویر گرافیکی، کلیپ و انتشار کتب متناسب با نیاز جوامع اسلامی، سایت اسلامپلاس «islamplus.net» را راهاندازی کرده که بخش احادیث این سایت با 2500 روایت و با 8 زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اسپانیائی، روسی، چینی، اردو و فرانسوی در حال فعالیت است.

 آغاز راه تمدن سازی اسلامی هستیم

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجتالاسلام والمسلمین حسینی کوهساری در این مراسم با بیان اینکه طبق آموزههای دینی اگر بخواهیم اندازه افراد را بسنجیم، باید در مرحله نخست اندازه همت آنها را سنجش کنیم، تصریح کرد: همت انسان میتواند انسان را بهجایی که میخواهد معطوف کند و شرایط و ظرفیتهای فراوان موجود در دنیای امروز، انسان را به همتهای بلند نزدیک میکند.

مدیر عامل خبرگزاری حوزه گفت: تعبیر پیچ تاریخی در کلام رهبر معظم انقلاب، بدین معناست که تاریخ بشریت در حال تغییر است؛ در مقاطعی ازجمله بعداز رنسانس، انقلاب اکتبر روسیه و همچنین انقلاب کبیر فرانسه تاریخ متحول شد.

حجتالاسلام والمسلمین حسینی کوهساری اظهار داشت: اینکه تاریخ در حال تغییر است، بدین معنی است که مناسبات تمدنی بشر تغییر پیدا میکند؛ تمدن مادی و غیرالهی کموزن میشود و تمدن توحیدی در حال رشد و جان پیدا کردن است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب بیان داشتهاند: ما در آستانه یک تمدنسازی نوین هستیم. ما در خلال این 40 سال دستاوردهای جدی داشتیم که خیلی از این دستاوردها تمدنی است؛ اما در تمدنسازی اسلامی در آغاز راه هستیم.

مسئول مرکز ارتباطات و بینالملل حوزههای علمیه گفت: در منظومه حرکت بینالمللی بشریت، ما یک مأموریت ویژه داریم. ما میتوانیم از کنار این تحول بشری بهراحتی عبور کنیم. تراز کار ما باید تمدنی باشد تا بتوانیم مأموریت جهانی خود را محقق سازیم.

وی با بیان اینکه در تبلیغ بینالملل چهار رکن اساسی وجود دارد، گفت: مبلغ، گیرنده، پیام و رسانه چهار رکن مهم در تمدنسازی است و اگر بخواهیم تبلیغ ما تمدنساز باشد، باید ارکان ما نیز تمدنساز باشند.

حجتالاسلام والمسلمین حسینی کوهساری اظهار داشت: اگر ما به دنبال پیام تمدنی از اسلام هستیم، باید ویژگیهایی از اسلام را ارائه کنیم که جمعکننده بین دنیا و آخرت، فرد و جامعه، هستی و خدا، عقلانیت و عاطفه، تجربه و محسوسات، سنت و تجدد و... باشد که دنیا به دنبال آن است.

وی ادامه داد: امروز مطالبه بشریت به نسبت مترقیتر و متعالیتر نسبت به صدسال گذشته است و اسلام دربردارنده همه ابعاد خواستههای بشر امروزی است.

مسئول مرکز ارتباطات و بینالملل حوزههای علمیه اذعان داشت: ما اگرچه در این ارکان چهارگانه، در زمینه تولید محتوی پیشرفتهای خوبی داشتیم؛ اما در قسمت رسانهها با خلأ جدی روبهرو هستیم؛ کار اینجا صرفاً رسانهای نیست و رسانههایی همچون اسلامپلاس مأموریت دینی دارند و باید در تراز رسانه تمدنساز حرکت کنند.

مدیرعامل حبرگزاری حوزه ادامه داد: در رسانه ما باید ماهیت جهان حقیقی و مجازی را لحاظ کنیم؛ زیرا نگاه انحصارگرایانه محکوم به شکست است؛ نگاه آیندهپژوهانه به عرصههای رسانه نیاز ماست. نگوییم که سایتها قدیمی شدهاند و باید کار رسانهای پشتوانه عمیق داشته باشد.

حجتالاسلام والمسلمین حسینی بیان کرد: استفاده از ظرفیتهای مخاطبمحور در رسانهها اهمیت دارد و در اربعین حسینی این کار عظیم با ظرفیت انسانها شکل میگیرد و عملکرد فضای مجازی به نسبت مخاطبان است که رونق میپذیرد.

وی در پایان با بیان اینکه ما باید تراز کار خود را بینالمللی کنیم، گفت: راهبردهای رهبر معظم انقلاب تمدنساز است و طلاب باید اهتمام ویژه نسبت به بیانات ایشان داشته باشند.

 سایت اسلامپلاس میتواند مرجع خوبی برای شبکههای اجتماعی واقع شود

بر اساس این گزارش، رئیس مؤسسه ائمةالهدی علیهم السلام هم در این مراسم، با بیان اینکه نشر بینالمللی معارف اسلامی بزرگترین دغدغه ما در این مؤسسه است، تصریح کرد: ما در حوزه علمیه قم که مکان تجمیع معارف اهلبیت علیهم السلام است، از حیث محتوای اسلامی کم نداریم و آنچه که نیاز است، نشر معارف الهی در عرصه بینالمللی است.

حجتالاسلام حسین رادمرد گفت: اگر بشریت محاسن کلام اهل علیهم السلام را درک کند، قطعاً تأثیر خواهد پذیرفت و این، یکی از سیاستهای عرضه محتوا با استفاده از فناوری روز در مؤسسه ائمةالهدی علیهم السلام است.

وی اظهار داشت: سایت اسلامپلاس در بخش احادیث با 2500 روایت با 8 زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اسپانیولی، روسی، چینی، اردو و فرانسوی در حال فعالیت است.

وی افزود: تمام تلاش ما این بود که در حوزههای تخصصی از دوستان طلبه استفاده کنیم و شش محصول در حال پیگیری است که اولین محصول اسلامپلاس، کتاب حدیث زندگی است

رئیس مؤسسه ائمةالهدی علیهم السلام در پایان، گفت: این صحیح است که سایتها قدیمی شدهاند و شبکههای اجتماعی جایگزین سایتها شدهاند؛ اما اسلامپلاس میتواند، الگویی مناسب برای انتقال مفاهیم به شبکه اجتماعی باشد.

 ۶۰ ترجمه متفاوت با بیست زبان رسمی در سایت اسلامپلاس

بر پایه همین گزارش، معاون پژوهش مؤسسه ائمةالهدی علیهم السلام هم در این مراسم، گفت: سایت اسلامپلاس بر پایه زبان انگلیسی برنامهریزی شده و از شش بخش قرآن، حدیث، مقالات، کتابخانه، چندرسانه و پرسش و پاسخ تشکیل شده است که فقط بخش احادیث 8 زبانه اداره میشود.

حجتالاسلام بخشیان با بیان اینکه 60 ترجمه متفاوت با بیست زبان رسمی در این سایت برنامهریزی شده است، افزود: لازم است، بیان کنم که اسلامپلاس با رابط کاربری خوبی طراحی شده که میتوان با گوشی هوشمند از محتوای سایت بهراحتی استفاده کرد.

وی اظهار داشت: انتخاب احادیث اخلاقی و اجتماعی با قابلیتهای سهگانه موضوعبندی، جستوجو و پکیچ محتوایی، از قابلیتهای بخش احادیت این سایت است.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج