*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٤٠٧١ ١٣:٤١ - 1397/09/12    جایگاه زکات باید در منظومه اقتصاد اسلامی دیده شود آیت‌الله اعرافی ارسال به دوست نسخه چاپي


 جایگاه زکات باید در منظومه اقتصاد اسلامی دیده شود آیت‌الله اعرافی

جایگاه زکات باید در منظومه اقتصاد اسلامی دیده شود


به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت‌الله اعرافی، 6 آذر در دیدار جمعی از مسئولان برگزاری اجلاسیه زکات که در دفتر مدیریت حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، به تشریح الزاماتی در زمینه ترویج فرهنگ زکات پرداخت و گفت: اولین مسئله در بحث زکات این است که زکات را در ذیل مقوله اقتصاد اسلامی تعریف کنیم. وی افزود: جایگاه زکات باید در منظومه اقتصاد اسلامی دیده شود، و با یک نگاه نظام‌وار به سایر عرصه‌های مربوط به آن پرداخته شود. آیت‌الله اعرافی خاطرنشان ساخت: همه باید ویژگی‌های اقتصاد اسلامی را به‌عنوان مبادی و کلیات مورد توجه قرار دهند، این کار کمک زیادی در تعیین جایگاه زکات در فرهنگ اسلامی می‌کند...

جایگاه زکات باید در منظومه اقتصاد اسلامی دیده شود، و با یک نگاه نظاموار به سایر عرصههای مربوط به آن پرداخته شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله اعرافی، 6 آذر در دیدار جمعی از مسئولان برگزاری اجلاسیه زکات که در دفتر مدیریت حوزههای علمیه در قم برگزار شد، به تشریح الزاماتی در زمینه ترویج فرهنگ زکات پرداخت و گفت: اولین مسئله در بحث زکات این است که زکات را در ذیل مقوله اقتصاد اسلامی تعریف کنیم.

وی افزود: جایگاه زکات باید در منظومه اقتصاد اسلامی دیده شود، و با یک نگاه نظاموار به سایر عرصههای مربوط به آن پرداخته شود. آیتالله اعرافی خاطرنشان ساخت: همه باید ویژگیهای اقتصاد اسلامی را بهعنوان مبادی و کلیات مورد توجه قرار دهند، این کار کمک زیادی در تعیین جایگاه زکات در فرهنگ اسلامی میکند.

امام جمعه قم در تبیین یکی از محورهای مهمی که در اجلاسیه زکات باید به آن پرداخته شود گفت: حوزه ادب و اخلاق در بحث زکات بسیار مهم است و لازم است محوری جداگانه در اجلاسیه به این عرصه مهم اختصاص یابد. آیتالله اعرافی با بیان اینکه در باب زکات هفت هشت سؤال کلیدی مهم وجود دارد گفت: این سؤالات خود یک پروژه مهم محسوب میشوند و لذا باید عدهای در مورد این سؤالات تحقیقات لازم را انجام دهند.

رئیس هیات امنای جامعةالمصطفی العالمیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت خروجی اینگونه اجلاسیهها گفت: در این اندیشه باشیم که از این مقالات ارائه شده در اجلاسیه، جزوات تبلیغی ترویجی بیرون بیاید و در اختیار عموم قرار گیرد تا همگان از خروجیهای مفید فایده این اجلاسیه بهرهمند شوند.

مدیر حوزههای علمیه به آمادگی حوزه علمیه برای هرگونه کمک در امر نشر و گسترش فرهنگ زکات در کشور اشاره کرد و گفت: در حوزه علمیه مراکزی وجود دارد که به اقتصاد اسلامی میپردازد، شایسته است از ظرفیت خوب اینگونه مراکز حوزوی در جهت ترویج فرهنگ زکات و حل مسایل فقهی آن استفاده شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج