*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٤٠٦٤ ١٢:٥٣ - 1397/09/12   ویژه طلاب حوزه علمیه قم ارسال به دوست نسخه چاپي


ویژه طلاب حوزه علمیه قم

آغاز ثبت‌نام دوره کوتاه‌مدت تربیت مربی تخصصی احکام


حجت‌الاسلام محمدی‌نژاد از آغاز ثبت‌نام دوره کوتاه‌مدت تربیت مربی تخصصی احکام در چهار سطح خبرداد و گفت: در پایان هر سطح به افراد گواهی‌نامه معتبر اعطا می‌شود. حجت‌الاسلام علی‌رضا محمدی‌نژاد استاد حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرگزاری رسا، از برگزاری دوره کوتاه‌مدت تربیت مربی تخصصی احکام خبر داد و عنوان کرد: این دوره پیش‌از این نیز در بعضی از مدارس حوزه علمیه قم به‌صورت آزمایشی برگزار شده بود که در این دوره به‌صورت رسمی و با همکاری پژوهشکده بین‌المللی آفاق نوربیان برگزار ‌می‌شود...

حجتالاسلام محمدینژاد از آغاز ثبتنام دوره کوتاهمدت تربیت مربی تخصصی احکام در چهار سطح خبرداد و گفت: در پایان هر سطح به افراد گواهینامه معتبر اعطا میشود.

حجتالاسلام علیرضا محمدینژاد استاد حوزه علمیه قم در گفتوگو با خبرگزاری رسا، از برگزاری دوره کوتاهمدت تربیت مربی تخصصی احکام خبر داد و عنوان کرد: این دوره پیشاز این نیز در بعضی از مدارس حوزه علمیه قم بهصورت آزمایشی برگزار شده بود که در این دوره بهصورت رسمی و با همکاری پژوهشکده بینالمللی آفاق نوربیان برگزار میشود.

وی با بیان اینکه جلسات بهصورت کارگاهی و کارورزی خواهد بود، ابراز داشت: دوره تخصصی تربیت مدرس احکام، در چهار سطح برگزار خواهد شد؛ سطح یک در 32 جلسه 2 ساعتی و هفتهای دو روز برگزار خواهد شد.

طراح و مربی دوره آموزش تخصصی احکام اضافه کرد: از 200 شرکتکننده در این دوره 32 نفر برای مصاحبه دعوت خواهند شد.

وی از اعطای گواهینامه رسمی در پایان هر سطح به متقاضیان خبرداد و عنوان کرد: این گواهینامه به افرادی داده میشود که حد نصاب ارتقا به سطح بالاتر را داشته باشند.

حجتالاسلام محمدینژاد اضافه کرد: از دیگر سرفصلهای آموزشی این دوره میتوان به زیباییها و جاذبههای فقه، تکنولوژی آموزشی، نوآوری و ابزارسازی، مهارتهای تدریس و کلاسداری، روش تحقیق و پژوهش در احکام، سناریو نویسی احکام، بایدها و نبایدها در تالیف کتابهای احکام و ابزارهای جدید و استفاده از آن در کلاس اشاره کرد.

وی دعوت از برگزیدگان دوره برای شرکت در دوره تکمیلی تخصصی و اولویت برای همکاری با گروه فقه و احکام پژوهشکده بینالمللی آفاق را از دیگر مزایای ثبتنام طلاب در این دوره برشمرد و خاطرنشان کرد: علاقهمندان میتوانند تا 14 آذرماه با مراجعه به سایت بنیاد تخصصی احکام به آدرس btahkam.ir ثبتنام کنند.

طراح و مربی دوره آموزش تخصصی احکام ابراز داشت: علاقهمندان در صورت بروز مشکل میتوانند با شماره تلفن 09105837190 تماس گرفته یا با مراجعه به پژوهشکده بینالمللی آفاق واقع در قم خیابان جمهوری، کوچه 6، پلاک ۴، طبقه ۳ مراجعه کنند.

حجتالاسلام محمدینژاد در ادامه تأکید کرد: حوزههای علمیه سراسر کشور میتوانند جهت برگزاری این دورهها از طریق سایت بنیاد تخصصی احکام به آدرس btahkam.ir اقدام کنند؛ این دورهها برای طلاب شهرستانی با درخواست حوزه علمیه شهرستان، طی سه روز (در قم و شهرستانها) بهصورت فشرده و کارگاهی نیز برگزار میشود.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج