*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٤٠٤٦ ١٢:٠٦ - 1397/09/12   از کسب رتبه‌های برتر استانی تا اقامه روزانه ۴۵ نماز جماعت توسط طلاب مدرسهنیم‌نگاهی به مدرسه مکتب اهل‌بیت‌ علیهم السلام تیران و کرون ارسال به دوست نسخه چاپي


از کسب رتبه‌های برتر استانی تا اقامه روزانه ۴۵ نماز جماعت توسط طلاب مدرسهنیم‌نگاهی به مدرسه مکتب اهل‌بیت‌ علیهم السلام تیران و کرون

از کسب رتبه‌های برتر استانی تا اقامه روزانه ۴۵ نماز جماعت توسط طلاب مدرسه


ساختمان مدرسه علمیه مکتب اهل‌البیت‌ علیه السلام شهرستان تیران در دو بلوک A و B به‌مساحت ۵هزار مترمربع زمین و زیربنای ۶۳۰۰ مترمربع احداث شده است. به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان، احداث و تأسیس مدارس علمیه جدید، یکی از افتخاراتی است که حوزه علمیه اصفهان براساس تلاش‌ها و تأکیدات آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در راستای ارتقای شرایط طلاب و سربازان امام زمان‌ عجل الله تعالی فرجه الشریف در امر تحصیل علم دینی در سراسر استان انجام داده است...

ساختمان مدرسه علمیه مکتب اهلالبیت علیه السلام شهرستان تیران در دو بلوک A و B بهمساحت ۵هزار مترمربع زمین و زیربنای ۶۳۰۰ مترمربع احداث شده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان، احداث و تأسیس مدارس علمیه جدید، یکی از افتخاراتی است که حوزه علمیه اصفهان براساس تلاشها و تأکیدات آیتالله طباطبایینژاد در راستای ارتقای شرایط طلاب و سربازان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در امر تحصیل علم دینی در سراسر استان انجام داده است.

در همین رابطه محسن سیلانی، معاون اداری و مالی حوزه علمیه اصفهان در توضیح و تشریح ابعاد فنی و مهندسی مدرسه علمیه جدیدالتأسیس تیران و کرون، اظهار کرد: احداث این مدرسه علمیه با عنایات و امداد الهی و در ظل توجهات حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و با تلاش و پیگیری مداوم آیتالله طباطبایینژاد مدیر حوزه علمیه استان اصفهان در سال 1388 هجری شمسی آغاز و در زمستان سال 1396 هجری شمسی تکمیل و به بهرهبرداری رسید.

وی بیان کرد: ساختمان مدرسه علمیه مکتب اهلالبیت علیهم السلام شهرستان تیران در دو بلوک A و B بهمساحت 5هزار مترمربع زمین و زیربنای 6300 مترمربع احداث گردیده که با توجه به وضعیت مالی، تکمیل بلوک B در دو طبقه بهمساحت 3150 مترمربع که هر طبقه شامل 32 اتاق (حجره) است که توسط راهروهای ارتباطی بهصورت منظم و قرینه در چهار جهت به یکدیگر ارتباط دارند.

 تاریخچه مدرسه

در ادامه، حجتالاسلام سجاد دادخواه تهرانی که از سال 1387 بهعنوان مدیر مدرسه علمیه تیران و کرون بهمدت 11 سال است که در خدمت طلاب مدرسه علمیه تیران است، در مورد مدرسه علمیه تیران بهعنوان یک مدرسه احیاشده که ساختمان جدیدالتأسیس آن سال گذشته افتتاح شد، اظهار کرد: مدرسه علمیه تیران بههمت امام جمعه اسبق شهرستان حجتالاسلام والمسلمین سجادی بهعنوان مؤسس در سال 1386 تأسیس شد که این امر از توصیههای مؤکد حضرت آیتاللهالعظمی مظاهری نیز بوده است.

مدیر مدرسه علمیه اهلبیت علیهم السلام تیران تصریح کرد: این مدرسه تاکنون تقریباً در تمام سالها به جز شش سال اول فارغالتحصیل داشته و پساز آن طلاب به قم و اصفهان میرفتند و مشغول درس میشدند. بحمدالله پایه هفت نیز در این مدرسه تشکیل شده و مدرسه دارای رتبههای علمی بسیار عالی بوده؛ از جمله اینکه دو سال پیش، این مدرسه رتبه دوم تحصیلی را در امتحانات کسب کرد و در سالهای قبل در فقه و اصول رتبه دوم در بین مدارس استان بوده و گاهی در ادبیات رتبه اول را بهدست آورده است که همگی این رتبهها در سطح استان و در بین 40 مدرسه آموزشی استان کسب شده است.

وی با اشاره به جایگاه ارزشی و اعتباری و نفوذی مدرسه علمیه اهلبیت علیهم السلام در شهر تیران، گفت: جایگاهی که در شهرستان دارد، خوب است؛ همانطور که میدانید حوزههای علمیه شهرستانی خیلی متفاوت با حوزههای مرکز استان هستند و در جلسات شورای اداری و در جلسه فرهنگی و امر به معروف و نهی از منکر نقش اساسی دارند. در بحث تأمین روحانی مدارس، مساجد، ادارات، دانشگاهها نیز نقش اساسی دارند. من یک وقتی ارزیابی داشتم، ظهرهایی که ایام درسی باشد، بیشاز 45 نماز جماعت در سطح شهر توسط طلاب و اساتید مدرسه اقامه میشود.

حجتالاسلام دادخواه عنوان کرد: پیشاز تأسیس این مدرسه بهجز در یکی دو مسجد که نماز جماعت در سطح شهر برگزار میشد، نماز جماعت تعطیل بود؛ ولی اکنون به برکت حضور طلاب مدرسه علمیه مکتب اهلبیت علیهم السلام 12 مسجد شهرستان 3 وعده نماز یا 2 وعده نماز جماعت دارند و امامان جماعت آنها عمدتاً از اساتید و طلاب این مدرسه هستند؛ همچنین در برنامههای متنوعی مانند همایشها، جلسات تبلیغی و جلسات ملی، مدرسه در سطح شهرستان برنامههای بسیار عالی دارد.

حجتالاسلام دادخواه با بیان اینکه از جهت تعداد طلاب نیز اکنون 55 طلبه داریم، افزود: کلاسهای درسی بهصورت متداول روزانه برگزار میشود و هر پایهای پنج تا شش کلاس در طول روز دارند که روزانه 36 کلاس درس در مدرسه برگزار میشود و از این مدرسه بیشاز 50 نفر تاکنون فارغالتحصیل شدهاند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج