*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٣٩٨٩ ١١:١٨ - 1397/09/06   به ولایت الله بازگردیدنصیحت امام خامنه ای به سران کشورهای اسلامی  ارسال به دوست نسخه چاپي


به ولایت الله بازگردیدنصیحت امام خامنه ای به سران کشورهای اسلامی

به ولایت الله بازگردید


در خجسته سال‌روز میلاد پیامبر رحمت و هدایت حضرت رسول اکرم‌ صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت امام صادق‌ علیه السلام، مسئولان نظام، میهمانان شرکت‌کننده در سی‌ودومین کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم 4 آذر با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند...

در خجسته سالروز میلاد پیامبر رحمت و هدایت حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت امام صادق علیه السلام، مسئولان نظام، میهمانان شرکتکننده در سیودومین کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم 4 آذر با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان در این دیدار، با تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق علیه السلام، تنها راه سعادت و رستگاری بشریت را تبعیت از دین اسلام و نور قرآن دانستند و با اشاره به گسترش روزافزون بیداری اسلامی و روحیه مقاومت در میان ملتهای مسلمان و دستپاچگی آمریکا و متحدانش از این پدیده مبارک، گفتند: انقلاب اسلامی بهعنوان یک الگو، به برکت چهل سال مقاومت و ایستادگی ملت ایران اکنون به شجره طیبه و تناوری تبدیل شده است که تهدیدها و حرکات خباثتآمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی همچون گذشته تأثیری نخواهد داشت و قطعاً با شکست مواجه خواهد شد.

ایشان پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم را خورشید فروزانی خواندند که خداوند متعال آن را در دوران جهل و فریب جاهلیت، به بشریت اعطا کرد و آن حضرت با دین آسمانی اسلام و کتاب نورانی قرآن، زمینه فلاح و رستگاری بشریت را فراهم کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نیاز مستمر بشریت به رحمت و هدایت و نور پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، افزودند: انسانها امروز نیز بهدلیل حضور قدرتها و ظلم ناشی از اعمال مجرمانه آنها و جهل و فریب و نبود عدالت، گرفتار انواع مشکلات و سختیها هستند که تنها راه رهایی از این رنجها، پاسخگویی به دعوت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم و حرکت در مسیر هدایت اسلام و قرآن است.

حضرت آیتالله خامنهای، گسترش جریان مقاومت و روحیه بیداری اسلامی در منطقه را بهعنوان یک نمونه، نتیجه حرکت در مسیر هدایت اسلام و قرآن دانستند و گفتند: علت اینکه قدرتمندان مستکبر دنیا و در رأس آنها آمریکای جنایتکار و شیطان بزرگ به منطقه غرب آسیا حساس هستند، روحیه اقبال به اسلام و بیداری اسلامی در میان ملتهای منطقه است.

ایشان با اشاره به هراس قدرتها از بیداری ملتهای اسلامی، خاطرنشان کردند: در هرجایی که اسلام بر دل و جان مردم مسلط شده، استکبار سیلی خورده است و ما جداً معتقدیم، استکبار بار دیگر در این منطقه از بیداری اسلامی سیلی خواهد خورد.

رهبر انقلاب اسلامی خطاب به روشنفکران و علمای دینی، تأکید کردند: هرچه میتوانید حرکت بیداری اسلامی و مقاومت را در منطقه تقویت کنید؛ زیرا تنها راه نجات منطقه گسترش این تفکر و روحیه است.

حضرت آیتالله خامنهای همچنین خطاب به حکام برخی کشورهای اسلامی، گفتند: نصیحت ما به شما این است که به ولایت اسلام برگردید و تحت «ولایتالله» قرار گیرید؛ زیرا «ولایت آمریکا و طاغوت» برای شما فایدهای نخواهد داشت. معظمله با اشاره به برخی کشورهای منطقه که بهجای تبعیت از اسلام و قرآن از آمریکا پیروی میکنند، خاطرنشان کردند: آمریکا بنا بر طبع استکباری خود، این کشورها را تحقیر میکند و همانگونه که همه دیدند و شنیدند رئیسجمهور یاوهگوی آمریکا، حکام سعودی را به «گاو شیرده» تشبیه کرد.

رهبر انقلاب اسلامی اینگونه تحقیرها را توهین به مردم عربستان و به ملتهای مسلمان منطقه خواندند و افزودند: برخی حکام اسلامی در دو حرکت جنایتآمیز در فلسطین و یمن، همراهِ آمریکا شدهاند؛ اما قطعاً پیروزی با مردم فلسطین و با مردم یمن خواهد بود و آمریکا و دنبالهروهای آن در این قضایا شکست خواهند خورد.

حضرت آیتالله خامنهای، قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی را در منطقه بهمراتب ضعیفتر از قبل دانستند و گفتند: رژیم صهیونیستی چندین سال پیش، بعداز ۳۳ روز، در مقابل حزبالله لبنان شکست خورد؛ دو سال بعد در مقابل فلسطینیها، تنها ۲۲ روز دوام آورد که این مدت در جنگ بعدی غزه، تبدیل به ۸ روز شد و هفته پیش در مقابل مقاومت فلسطین بعداز ۲ روز، شکست را متحمل شد که همه این موارد نشاندهنده ضعف روزافزون رژیم صهیونیستی است.

ایشان با اشاره به سنت تخلفناپذیر الهی مبنی بر یاری ملتهایی که با اتکا به خداوند در مقابل قدرتها ایستادگی میکنند، خاطرنشان کردند: در یمن نیز با وجود همه سختیها و جنایتهایی که مردم این کشور از جانب آلسعود و همراهانش و دولت پشتیبان آنها؛ یعنی آمریکا متحمل میشوند؛ اما قطعاً پیروزی با ملت یمن و انصارالله خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی، پیروزی ملت فلسطین را بر اساس سنت الهی قطعی برشمردند و افزودند: علت اصلی دستپاچگی آمریکا و متحدانش و یاوهگوییها و اقدامات ظالمانه و جنایتآمیز آنها، ایستادگی و مقاومت ملتهای مسلمان در منطقه است که این مقاومت حتماً نتیجه خواهد داد. حضرت آیتالله خامنهای با اشاره به مقاومت ۴۰ ساله ملت ایران با وجود همه سختیها و فشارها، تأکید کردند: آمریکا و رژیم صهیونیستی غلط میکنند که ملت ایران را تهدید کنند.

ایشان با اشاره به شکست سیاستهای تهدید و تحریم آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران، گفتند: ملت ایران به برکت مقاومت و در سایه ایمان به خداوند و اعتقاد به وعدههای الهی، در برابر همه توطئهها همچون کوه ایستاد و امروز، نظام اسلامی و ملت ایران شجره طیبهای است که روز به روز بر پیشرفت و توانایی آن افزوده میشود و این، یک نسخه پیشرفت برای دنیای اسلام است. رهبر انقلاب اسلامی در پایان، وحدت و یکدلی و یکزبانی را تنها راه غلبه دنیای اسلام بر توطئهها دانستند.

پیشاز سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای روحانی رئیسجمهور با بیان اینکه رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در برابر همه انسانها متواضع بود، افزود: پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم حق بزرگِ تاریخی بر گردن همه از جمله جامعه زنان دارد؛ چراکه برای زنان حقِ نظر و رأی قائل بود؛ در حالیکه این حق حتی در اروپا تا قرن پیش به رسمیت شناخته نمیشد.

آقای روحانی مدینةالنبی را الگوی جامعه اسلامی دانست و گفت: اگرچه کفار، پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم را تکفیر، و ایشان و یارانشان را تحریم و محاصره اقتصادی کردند؛ اما پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم همه این سختیها را تحمل کرد و خم به ابرو نیاورد.

رئیسجمهور افزود: امروز نیز عدهای با شعار تکفیر، جامعه و منطقه را ناامن و بهنام اسلام و قرآن، جان و امنیت و ناموس و آثار تمدنی را نابود کردهاند.

آقای روحانی، تلاشهای مستکبران برای ناامن کردن منطقه بهوسیله مزدوران تکفیری و همچنین وارد کردن فشار به ملت بزرگ ایران از راه تحریم را ناکام دانست و گفت: نژادپرستان فریبکار در منطقه، روزانه مردم فلسطین را قتلعام و مردم یمن را بمباران میکنند.

وی مشکل دشمنان با جمهوری اسلامی را بحث هستهای و برجام ندانست و افزود: حرف آنها این است که ما هر کاری در منطقه کردیم، شما چشمهایتان را ببندید. رئیسجمهور افزود: همسایگان را برادران خود و امنیت منطقه را امنیت خود میدانیم و دست برادری و دوستی به سمت همه مسلمانان دراز میکنیم. در پایان این دیدار، رهبر انقلاب اسلامی از نزدیک با تعدادی از میهمانان شرکتکننده در کنفرانس وحدت اسلامی دیدار و گفتوگو کردند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج