*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٣١٨٧ ٠٩:٠٨ - 1397/07/10   مکرر در مورد گرانی‌ها به مسئولان تذکر می‌دهیم ولی گوش شنوایی نیست با حضور آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی و جمعی از شخصیت‌های حوزوی  ارسال به دوست نسخه چاپي


مکرر در مورد گرانی‌ها به مسئولان تذکر می‌دهیم ولی گوش شنوایی نیست با حضور آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی و جمعی از شخصیت‌های حوزوی

مکرر در مورد گرانی‌ها به مسئولان تذکر می‌دهیم ولی گوش شنوایی نیست


حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با انتقاد شدید از گرانی‌های افسارگسیخته کشور گفتند: مکرر به مسئولان تذکر می‌دهیم، ولی گوش شنوایی نیست؛ گاهی هم گوش می‌دهند ولی کاری نمی‌توانند انجام دهند و گاهی نیز کاری می‌توانند انجام دهند اما انجام نمی‌دهند...

حضرت آیتالله مکارم شیرازی با انتقاد شدید از گرانیهای افسارگسیخته کشور گفتند: مکرر به مسئولان تذکر میدهیم، ولی گوش شنوایی نیست؛ گاهی هم گوش میدهند ولی کاری نمیتوانند انجام دهند و گاهی نیز کاری میتوانند انجام دهند اما انجام نمیدهند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله مکارم شیرازی 4 مهر در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با انتقاد از گرانیهای افسارگسیخته کشور گفتند: مکرر به مسئولان تذکر میدهیم، ولی گوش شنوایی نیست؛ گاهی هم گوش میدهند ولی کاری نمیتوانند انجام دهند و گاهی نیز کاری میتوانند انجام دهند، اما انجام نمیدهند.

ایشان افزودند: امروز وضع عجیبی در کشور وجود دارد، قیمتها ساعتی شده و عده زیادی نیز از این وضعیت سوء استفاده میکنند؛ اما بسیاری از افراد جامعه مانند کارمندان، کارگران، بازنشستگان و طلاب حوزه که در پایینترین حد قرار دارند در فشار و سختی گذران زندگی میکنند.

معظمله با بیان اینکه حوزویان نیز نباید در برابر این مشکلات ساکت باشند گفتند: باید با مردم همدردی کنیم چراکه مردم از گرانیها مینالند و لذا باید مکرر به مسئولان تذکر داد.

حضرت آیتالله مکارم شیرازی راز دشمنی عجیب دشمنان اسلام با حوزه و حوزویان را ضرباتی دانستند که از ناحیه حوزه خوردهاند و تأکید کردند: این حوزه علمیه، دشمنان زیادی در داخل و خارج از کشور دارد و علت این همه دشمنی و عداوت نیز ضرباتی است که در طول تاریخ دشمنان و مستکبرین عالم از حوزه علمیه خوردهاند.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: ضرباتی که میرزای شیرازی در ماجرای تحریم تنباکو به پیکره انگلیس خبیث زده است، ضرباتی که مراجع و علمای عراق به داعش زدهاند و همچنین ضربهای که امام راحل در ایران به دیکتاتوری پهلوی زد همه و همه باعث این عداوت و دشمنی با حوزه شده است.

چهار وظیفه مهم حوزویان در شرایط کنونی

ایشان با بیان اینکه خود حوزه و حوزویان باید از خودشان دفاع کنند، به تبیین چهار وظیفه مهم حوزویان برای مقابله با دشمنان پرداختند و تاکید کردند: اولین وظیفه حوزویان این است که خوب درس بخوانند و از نظر علمی پیشرفت کنند. دومین وظیفه، آشنایی با مسایل روز جامعه است که نگویند چرا یک مسئله روز و مهم در حوزه مطرح نمیشود.

ایشان متخلق بودن به اخلاق اسلامی را سومین وظیفه حوزویان دانستند و گفتند: حوزویان باید همانند پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه طاهرین علیهم السلام رفتار کنند تا بتوانند قلوب مردم را بهسوی خدا جذب کنند.

معظمله همدردی با مردم و در کنار آنان بودن را چهارمین وظیفه حوزویان دانستند و گفتند: در این شرایط گرانی و مشکلات جامعه، مردم باید بدانند که ما در کنار آنها هستیم و از این وضعیت راضی نیستیم و مکرر به مسئولان کشور تذکر میدهیم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج