*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٣١٧٩ ٠٩:٠٠ - 1397/07/10   در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت و شکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشدامام خامنه‌ای در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس  ارسال به دوست نسخه چاپي


در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت و شکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشدامام خامنه‌ای در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس

در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت و شکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشد


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در ادامه این مراسم، حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، در سخنانی، ضمن قدردانی صمیمانه از همه کسانی که متعهدانه پرچم احیای خاطرات و ارزش‌های دفاع مقدس را برافراشته نگه داشته‌اند، تأکید کردند: باید با ایجاد یک نهضت، ترجمه آثار مکتوب و صدور آثار هنری و فیلم‌های دفاع مقدس، پیام روح ایمان و مجاهدت و پیام شکست ناپذیری ملت ایران را به جهانیان برسانیم...

همزمان با هفته دفاع مقدس و در آستانه سالروز شکست حصر آبادان

جمعی از فرماندهان، رزمندگان و ایثارگران و هنرمندان با رهبر معظم انقلاب اسلامی

دیدار کردند. در ابتدای این برنامه که 4 مهر انجام شد

تعدادی از پیشکسوتان جنگ تحمیلی، خاطراتی از «ایستادگی و مقاومت»

«شجاعت و ایمان» و «ایثار و شهادت» دوران دفاع مقدس بیان کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دفتر مقام معظم رهبری، در ادامه این مراسم، حضرت آیتالله خامنهای رهبر انقلاب اسلامی، در سخنانی، ضمن قدردانی صمیمانه از همه کسانی که متعهدانه پرچم احیای خاطرات و ارزشهای دفاع مقدس را برافراشته نگه داشتهاند، تأکید کردند: باید با ایجاد یک نهضت، ترجمه آثار مکتوب و صدور آثار هنری و فیلمهای دفاع مقدس، پیام روح ایمان و مجاهدت و پیام شکست ناپذیری ملت ایران را به جهانیان برسانیم.

حضرت آیتالله خامنهای دامتبرکاته خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانوادههای آنها را گنجینههای بیبدیل و سرمایه ملت ایران خواندند و افزودند: باید با احیای این گنجینهها، از ضایعات ناشی از روایت نادرست تاریخ دفاع مقدس جلوگیری کرد.

ایشان دوران دفاع مقدس را ترسیمکننده وضعیت معادلات قدرت در دنیای حاکمیت سلطه دانستند و گفتند: رزمندگان دفاع مقدس با عمل خود، تصویری واقعی از دنیای وحشی و ظالم و به دور از معنویت و انصاف آن زمان، ثبت کردند که این تصویر باید به مردم دنیا نیز ارائه شود.

حضرت آیتالله خامنهای افزودند: در حالی که امروز برای تهمت سلاح شیمیایی جار و جنجال به راه میافتد، اما همین کشورهای غربی در دوران جنگ تحمیلی به رژیم صدام سلاح شیمیایی دادند تا نه فقط در جبهههای جنگ بلکه در شهرهایی همچون سردشت نیز از آن استفاده کند.

ایشان تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران در آن دوران نه تنها تحریم اقتصادی و سیاسی بود بلکه از لحاظ تبلیغاتی نیز تحریم بود و صدای ملت ایران شنیده نمیشد، رسانههای دنیا که تحت سلطه صهیونیستها بودند، هر آنچه میتوانستند بر ضد این ملت تبلیغ میکردند.

حضرت آیتالله خامنهای با تأکید بر اینکه دنیا اکنون تصویر شفاف و رسواکنندهای را که از نظام سلطه در نزد ملت ایران وجود دارد، نمیبیند، خاطرنشان کردند: این کوتاهی ما است زیرا بسیاری از کارهایی را که باید در خصوص دوران دفاع مقدس در عرصه ادبیات، سینما، تئاتر، تلویزیون، روزنامهنگاری و فضای مجازی انجام میدادیم، انجام ندادهایم.

ایشان با تأکید بر اینکه آثار ادبی و هنری دفاع مقدس، سلاح کارآمد و بزرگی است، خاطرنشان کردند: باید آثار خوب ادبی در زمینه دفاع مقدس به زبانهای زنده دنیا ترجمه شود تا مردم دنیا بدانند که در آبادان، خرمشهر و در عملیاتهای ما چه بر سر مردم ایرن گذشته است.

ایشان افزودند: اگر امروز به جمعآوری و افزودن سرمایه خاطرات دوران دفاع مقدس روی آورده نشود، قطعاً دشمن جنگ را آنگونه که باب میل اوست، روایت خواهد کرد و این، یک خطر است که همه باید با احساس وظیفه، این خطر را جدی بگیرند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در روایت دفاع مقدس، باید روح ایمان، ایثار، دلدادگی و مجاهدت و همچنین پیام شکست ناپذیری ملت ایران که با شوق و ذوق به میدان جنگ میرفتند، متبلور باشد.

حضرت آیتالله خامنهای گفتند: امروز نیز اگر پیام شهیدان و دوران جنگ ۸ ساله را به گوش جان و بهدرستی بشنویم، دچار ترس و اندوه نخواهیم شد و از آن، پیامِ بهجت و شجاعت و اقدام برای ما به ارمغان خواهد آمد.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان تأکید کردند: همانگونه که در اوایل انقلاب و در دوران دفاع مقدس، نقشه استکبار برای ریشهکن کردن نهال انقلاب شکست خورد و مجبور به عقبنشینی شد، اکنون نیز میتوان با توکل بر خدا و با همت و اقدام، این نقشه را باطل کرد.

در این برنامه حجتالاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، پیراهن شهید محمدطاها اقدامی کوچکترین شهید حادثه تروریستی اهواز را که خانواده آن کودک چهار ساله به رهبر انقلاب اسلامی اهدا کرده بودند، به ایشان تقدیم کرد.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج