*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٣١٧٨ ٠٨:٥٨ - 1397/07/10   همراهی حوزه علمیه با نظام اسلامی بی‌بدیل استآیت‌الله حسینی بوشهری دبیر شورای‌عالی حوزه‌های علمیه  ارسال به دوست نسخه چاپي


همراهی حوزه علمیه با نظام اسلامی بی‌بدیل استآیت‌الله حسینی بوشهری دبیر شورای‌عالی حوزه‌های علمیه

همراهی حوزه علمیه با نظام اسلامی بی‌بدیل است


آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: از رهبر معظم انقلاب به‌دلیل عنایت به حوزه‌های علمیه، صمیمانه تقدیر می‌کنیم؛ حقیقتا رهنمودها و دغدغه‌های ایشان نسبت به حوزه راهگشا و گره‌گشا است. به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت‌الله حسینی بوشهری، 5 مهر در بازدید از دبیرخانه شورای‌عالی حوزه‌های علمیه و هم‌چنین در هم‌اندیشی با مسئول و کارکنان آن، با اشاره به انتخاب خود به‌عنوان دبیر شورای‌عالی حوزه‌های علمیه از سوی این شورا، اظهار داشت...

 

آیتالله حسینی بوشهری گفت: از رهبر معظم انقلاب بهدلیل عنایت به حوزههای علمیه، صمیمانه تقدیر میکنیم؛ حقیقتا رهنمودها و دغدغههای ایشان نسبت به حوزه راهگشا و گرهگشا است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله حسینی بوشهری، 5 مهر در بازدید از دبیرخانه شورایعالی حوزههای علمیه و همچنین در هماندیشی با مسئول و کارکنان آن، با اشاره به انتخاب خود بهعنوان دبیر شورایعالی حوزههای علمیه از سوی این شورا، اظهار داشت: لازم میدانم از حسن اعتماد اعضای محترم شورایعالی در مورد انتخابم در سمت دبیری این شورای تقدیر و تشکر کنم. با قبول این مسئولیت مهم، تمام تلاش هم این است که بتوانم با همکاری همه مسئولان، حوزه را به جایگاه حقیقی خود برسانیم و باعث رشد حوزه شویم.

نایبرئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: باید از زحمات آیتالله استادی که سکاندار دبیر اولی شورایعالی بودند تشکر کرد، ایشان با دغدغه فراوان و سعه صدر کارها را پیگیری میکرد.

وی اظهارداشت: امروز مسایل حوزه بهگونهای است که اگر شبانهروزی تلاش کنیم، بازهم وقت کم داریم؛ چون امروز انتظارات از حوزه زیاد است و این انتظارات از محدوده طلاب و فضلای حوزه عبور کرده و به سطح جامعه و عرصه بینالملل رسیده است.

عضو خبرگان رهبری افزود: حوزه علمیه بعداز پیروزی انقلاب در عرصههای مختلف حضور پیدا کرد، همراهی حوزه با نظام اسلامی بیبدیل است، اینکه گاهی گفته میشود حوزه مسیر، اقتضائات و نیازهای جدای از نظام دارد، سخن درستی نیست. حوزه درعرصه جانبداری از نظام و انقلاب همیشه پیشقدم بوده و در این راه شهدایی تقدیم نمود؛ در مسایل نوپیدا، مستحدثه و مسایلی که مربوط به نیازهای فعلی نظام در اداره حکومت است، تلاشهای خوبی کرده. رویکرد، راه و مسیر حوزه در جهت همراهی با نظام اسلامی است و اینکه بگوییم حوزه یکطرف و نظام، طرف دیگر، این قضاوتی عجولانه و نادرست است. حوزه داشتههای خود را تقدیم انقلاب و نظام میکند. دبیر شورایعالی حوزههای علمیه گفت: بنابراین علما، همواره، همراه نظام و امام راحل بوده و امروز نیز در کنار مقام معظم رهبری و در عرصه نظریهپردازی و مسایل مربوط به نیازهای نظام مانند دستگاه قضا و برگزاری درسهای خارج فقه حضور دارند و این نشاندهنده توجه و پاسخ حوزه و حوزویان به نیازهای جامعه است.

آیتالله حسینی بوشهری با اشاره به نقش شورایعالی حوزههای علمیه گفت: این شورا، دارای جایگاه رفیع، سیاستگذار نسبت به مسایل حوزه و از کلیدیترین جایگاه در حوزه علمیه برخوردار است، هر تصمیمگیری و تصمیمسازی که در شورایعالی صورت میگیرد، آثار و برکاتی بههمراه دارد که میتوانیم در حوزه و حتی جامعه مشاهده کنیم.

امام جمعه قم افزود: بهدنبال این هستیم با تلاش همه مسئولان حوزه و دبیرخانه، مصوبات شورایعالی اجرایی شود و حوزه به جایگاه رفیع برسد تا شاهد تحول حوزه باشند.

آیتالله حسینی بوشهری اظهار داشت: شورایعالی، دبیرخانه آن و مدیریت حوزه میتوانند مکمل باشند. دبیرخانه شورایعالی را بازوی شورایعالی میدانیم و معتقدیم میتوانند برای تلاش و رشد حوزه به همدیگر کمک کنند.

نایبرئیس جامعه مدرسین افزود: لازم است از رهبر معظم انقلاب بهدلیل عنایت به حوزههای علمیه صمیمانه تقدیر کنیم؛ حقیقتا رهنمودها و دغدغههای ایشان نسبت به حوزه راهگشا و گرهگشا است، تلاش میکنیم تا بتوانیم به مسایل و منویات ایشان که در طول سالهای مختلف با نگاه یک پدر مهربان و شناخت عمیق و ژرفی که نسبت به حوزه داشتند، جامه عمل بپوشانیم.

آیتالله حسینی بوشهری گفت: نظرات مراجع تقلید و نگاهی که ایشان به حوزه دارند، لازم است در دبیرخانه شورایعالی نظر ما هم باشد و برای تحقق نظرات و نوع نگاهشان در دبیرخانه تلاش کنیم.

خاطرنشان میشود، در ابتدای این جلسه حجتالاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب مسئول دبیرخانه شورایعالی حوزههای علمیه گزارشی از فعالیتهای این دبیرخانه ارائه کرد.

انتخاب آیتالله حسینی بوشهری به عنوان دبیر شورایعالی حوزه

گفتنی است، آیتالله سیدهاشم حسینی بوشهری در جلسه اخیر شورایعالی حوزههای علمیه، با رأی اعضای این شورا بهعنوان دبیراول انتخاب شد و آیتالله مرتضی مقتدایی که دبیر دوم این شورا بود، همچنان در این سمت باقی ماند.

یادآوری میشود، آیتالله استادی پیشاز این دبیر شورایعالی حوزه علمیه بود و هماکنون اعضای این شورا را آیات مرتضی مقتدایی، رضا استادی، سیدهاشم حسینی بوشهری، سید محمد غروی، علیرضا اعرافی، سید احمد خاتمی و جواد مروی تشکیل میدهند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج