*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٨٢٣ ١٦:٥٤ - 1397/05/04    نشست تخصصی «توریست و معنویت» به میزبانی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت علیها السلام برگزار شد ارسال به دوست نسخه چاپي


 نشست تخصصی «توریست و معنویت» به میزبانی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت علیها السلام برگزار شد

نشست تخصصی «توریست و معنویت»


نشست تخصصی توریست و معنویت پنج‌شنبه 28 تیر به همت اداره امور بین‌الملل آستان مقدس کریمه اهل‌بیت علیها السلام در سالن جلسات حضرت خدیجه علیها السلام حرم مطهر برگزار شد. ▪ افزایش ۱۲۷ درصدی حضور گردشگران در حرم کریمه اهل‌بیت علیها السلام به گزارش خبرگزاری حوزه، کمال ثریا اردکانی در این نشست، با اشاره به این‌که در سال گذشته از 1020 کاروان و بیش از 92 هزار زائر به‌صورت ویژه میزبانی کرده‌ایم، اظهار کرد...

نشست تخصصی توریست و معنویت پنجشنبه 28 تیر به همت اداره امور بینالملل آستان مقدس کریمه اهلبیت علیها السلام در سالن جلسات حضرت خدیجه علیها السلام حرم مطهر برگزار شد.

افزایش ۱۲۷ درصدی حضور گردشگران در حرم کریمه اهلبیت علیها السلام

به گزارش خبرگزاری حوزه، کمال ثریا اردکانی در این نشست، با اشاره به اینکه در سال گذشته از 1020 کاروان و بیش از 92 هزار زائر بهصورت ویژه میزبانی کردهایم، اظهار کرد: 450 مورد تور حرمشناسی برای زائران بینالمللی داشتهایم و 1700 نشست معرفتی را برای آنها برگزار کردهایم. رئیس اداره امور بینالملل حرم کریمه اهلبیت علیها السلام با بیان اینکه در سال 94 نزدیک به 23 هزار و 700 گردشگر را در حرم مطهر میزبانی کردهایم، اضافه کرد: از سال 94 تا 96 آمار گردشگران حرم مطهر 127 درصد افزایش داشته است.

وی از حضور گردشگران از 88 کشور و چهار قاره در حرم بانوی کرامت یاد کرد و گفت: 4هزار و 100 مورد تور حرمشناسی و 150 نشست تخصصی را برای گردشگران حرم مطهر در سال گذشته برگزار کردهایم.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از گردشگرانی که در حرم مطهر حضرت معصومه علیها السلام حضور مییابند علاوه بر جاذبههای ظاهری به ابعاد معنوی این حرم مطهر نیز توجه دارند و این موضوع را در صفحههای اجتماعی خود مورد تأکید قرار دادهاند.

 همچنین، حجتالاسلام صفر فلاحی معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه علیها السلام نیز در این نشست با بیان اینکه انتقال فرهنگ توسط گردشگران انجام میشود، تصریح کرد: گردشگری در دین مبین اسلام تعاریف مشخصی دارد، اگر فردی آموزههای دینی اسلام را از نقطهای به نقطه دیگری منتقل کند گردشگر مورد نظر اسلام خواهد بود.

گفتنی است، این نشست سومین پیشنشست برای برگزاری کنفرانس بینالمللی گردشگری و معنویت است که با محوریت تأکید بر استفاده از ظرفیتهای معنوی در حوزه گردشگری برگزار شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج