*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٨٢١ ١٦:٥٠ - 1397/05/04   تأمین امنیت اخلاقی و اجتماعی  مهم‌ترین وظیفه نیروی انتظامیتوصیه‌های مراجع تقلید و علما به رئیس عقیدتی سیاسی ناجا ارسال به دوست نسخه چاپي


تأمین امنیت اخلاقی و اجتماعی  مهم‌ترین وظیفه نیروی انتظامیتوصیه‌های مراجع تقلید و علما به رئیس عقیدتی سیاسی ناجا

تأمین امنیت اخلاقی و اجتماعی مهم‌ترین وظیفه نیروی انتظامی


حجت‌الاسلام والمسلمین ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با برخی مراجع و علما در قم دیدار کرد و از توصیه‌های ایشان در پیشبرد اهداف سازمان متبوع خود بهره‌مند شد...


حجتالاسلام والمسلمین ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با برخی مراجع و علما در قم دیدار کرد و از توصیههای ایشان در پیشبرد اهداف سازمان متبوع خود بهرهمند شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلام، دین و حیثیات اسلام باید حفظ شود

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتاللهالعظمی صافی گلپایگانی در دیدار حجتالاسلام والمسلمین ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، با بیان اینکه جمهوری اسلامی از اول تا آخر مورد توجه حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و مورد عنایت حق تعالی است، اظهار داشتند: نیروی انتظامی که جهات امنیتی مردم را انجام میدهد ثواب و اجر مهمی دارد چون به اسلام، دین و حیثیت مردم مسلمان خدمت میکند. معظمله با بیان اینکه اجر پلیس با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است، گفت: امروز برخی در معرض شبهه قرار گرفتهاند که انشاءالله بتوانید جلوی این نقاط ضعفی را که میخواهند ایجاد کنند، بگیرید.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه همه ما باید برای رضایت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خیلی اهتمام داشته باشیم، تصریح کردند: اسلام، دین و حیثیات اسلام باید حفظ شود و خداوند بر توفیقات نیروی انتظامی بیفزاید.

امنیت اجتماعی در سایه امنیت اخلاقی

آیتاللهالعظمی مکارم شیرازی نیز در دیدار مسئولان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با تبریک دهه کرامت گفتند: مجموعه نیروی انتظامی وظیفه بسیار سنگین تأمین امنیت در سطوح مختلف جامعه را بر عهده دارد و انجام این وظیفه جز با همکاری مردم امکانپذیر نیست. ایشان افزودند: تفاوت مهمی بین نیروی انتظامی غرب و نیروی انتظامی ما وجود دارد، چون آنها اعتقادی به مسایل مذهبی ندارند و صرفاً به جنبههای مادی فکر میکنند و به همین دلیل در بسیاری از موارد هم موفق نمیشوند. ولی برای ما که امنیت اجتماعی و سیاسی را از امنیت اخلاقی و اعتقادی جدا نمیدانیم، این مسئله متفاوت است.

معظمله خاطرنشان ساختند: اگر نتوانیم امنیت اخلاقی و اعتقادی را تضمین کنیم، چه امنیت اجتماعیای داریم؟ هر کسی میتواند به مجرد اینکه مانعی بر سر راه خود ندید، دست به کار خلافی بزند. اما کسی که معتقد به خدا و حساب و کتاب باشد خیلی متفاوت است با کسی که این عقیده را ندارد.

حضرت آیتالله مکارم شیرازی با توجه به اینکه فلسفه وجود بخش سیاسی و عقیدتی در ناجا و در جاهای دیگر از دو نظر اهمیت دارد، گفتند: خود این نیروها از نظر اعتقادی و اخلاقی پرورش پیدا میکنند تا بتوانند برنامههای خودشان را با آن آمیخته کنند و دیگر اینکه انتقال عقاید به مردم تا مردم نیز اینچنین باشند، البته به مقداری که میتوانیم. این سبب میشود که مردم در برنامهها همکاری کنند. معظمله با حساس دانستن شرایط فعلی کشور اظهار داشتند: دشمن تصمیم گرفته هر ضربهای که میتواند در میدان نظامی بزند و مأیوس است که بتواند کار قابل ملاحظهای انجام بدهد ولذا همه را متمرکز در تحریمها و در مسایل اقتصادی کرده است.

نگذارید حیا و قداست قم از بین برود

حضرت آیتالله علوی گرگانی نیز در دیدار رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، اظهار داشتند: قم نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا باید شهر نمونهای باشد چون حرم اهلبیت علیهم السلام در این شهر قرار دارد و مرکز ثقل علم، فقه و فقاهت است.

معظمله تأکید کردند: فرماندهانی که برای قم انتخاب میکنید باید در کل دنیا نمونه، متدین و ظاهرالصلاح باشند که الحمدلله تاکنون همینگونه بوده است.

حضرت آیت الله علوی گرگانی تصریح کردند: انتظار ما از نیروی انتظامی این است که نگذارد حیا و قداست قم از بین برود، متخلفان را نصیحت کنید و اگر اصلاح نشدند برخورد شود.

رأفت اسلامی برای افراد شرور نیست

حجتالاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی نیز در دیدار رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، با اشاره به اینکه نیروی انتظامی مظهر اقتدار نظام اسلامی است، ابراز داشت: حاکم کردن امنیت در جوامع بشری متکی بر دو الگوی شناختهشده صورت میپذیرد، بر این اساس استبداد و در مقابل آن قاطعیت همگام با هوشیاری و مهربانی دو الگوی موجود در جهان بشری است. تولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیها السلام با تأکید بر اینکه مردم از امنیت استبدادی دفاع نکرده و آن را مشروع نمیدانند، گفت: امنیت همگام با اقتدار و قاطعیت الهی که با مهربانی و رأفت همراه است الگویی از امنیت است که همواره از سوی مردم حمایت میشود.

امام جمعه قم با بیان اینکه امنیت ولایی پایدار است، عنوان داشت: در حفظ امنیت نباید از حدود عدل عدول کرد، بر این مدار نباید در ایجاد امنیت به افراط و تفریط مبتلا شد؛ چراکه اگر افراطگرایی حاکم شود همان الگوی امنیت استبدادی بهوجود خواهد آمد. وی ادامه داد: تفریط در حفظ حدود امنیت زمینه حذف اقتدار و محو اصل امنیت است؛ بر این اساس نیروی انتظامی باید مقتدرانه به تأمین امنیت مردم بپردازد تا امنیت همراه با رأفت دینی در جامعه اسلامی شکل بگیرد.

حجتالاسلام والمسلمین سعیدی به اهمیت و نقش حفظ حدود اقتدار در شالوده نظام اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت: معنایی ندارد که برخی از مسئولان بگویند که با مفسدان اقتصادی بهشدت برخورد نشود؛ مسئولان در هر حوزه خدمتی خود باید حدود اقتدار را حفظ کنند. تولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیها السلام با تأکید بر اینکه شخص شرور باید از نیروی انتظامی بترسد، گفت: رافت اسلامی برای آنکسی است که مفهوم رأفت را درک کند.

آرامش ایران نتیجه رفتار حکیمانه نیروی انتظامی است

حجتالاسلام سیدعلیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا نیز در این دیدارها با بیان اینکه نیروی انتظامی برای برقراری امنیت فراگیر برای ایران اسلامی از ظرفیت خوبی برخوردار است، گفت: آرامش ایران اسلامی نتیجه مواجهه حکیمانه است که هدایت رهبر معظم انقلاب این آموزه را برای نیروی انتظامی به ارمغان آورده است. برخورداری نیروی انتظامی از هدایت حکیمانه رهبری معظم را مهمترین وجه تمایز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نیروهای انتظامی جهان دانست و گفت: مواجهه حکیمانه نیروهای انتظامی با مسایل آموزهای است که تلاش داریم در تکتک کارکنان نیروی انتظامی نهادینه کنیم؛ چراکه آرامش جمهوری اسلامی نتیجه همین برخورد حکیمانه است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج