*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٨١٨ ١٦:٤٣ - 1397/05/04     حوزه‌های علمیه مبانی و ارکان انقلاب را تبیین کنندتأکید آیت‌الله العظمی نوری همدانی در همایش تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه‌های علمیه ارسال به دوست نسخه چاپي


  حوزه‌های علمیه مبانی و ارکان انقلاب را تبیین کنندتأکید آیت‌الله العظمی نوری همدانی در همایش تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه‌های علمیه

حوزه‌های علمیه مبانی و ارکان انقلاب را تبیین کنند


اولین دوره مشترک تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه‌های علمیه استان‌های قم، خراسان رضوی، تهران و اصفهان با سخنرانی آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی و با حضور آیات اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، طباطبایی‌نژاد مدیر حوزه‌ علمیه اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان و ۳۰۰ نفر از اساتید بسیجی سطوح عالی حوزه علمیه این چهار استان، از 26 تا 28 تیر به‌مدت سه‌روز در مجتمع آموزشی فرهنگی امامت مشهد مقدس برگزار شد...


اولین دوره مشترک تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزههای علمیه استانهای قم، خراسان رضوی، تهران و اصفهان با سخنرانی آیتاللهالعظمی نوری همدانی و با حضور آیات اعرافی مدیر حوزههای علمیه کشور، طباطبایینژاد مدیر حوزه علمیه اصفهان، حجتالاسلام والمسلمین سیدمصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان و ۳۰۰ نفر از اساتید بسیجی سطوح عالی حوزه علمیه این چهار استان، از 26 تا 28 تیر بهمدت سهروز در مجتمع آموزشی فرهنگی امامت مشهد مقدس برگزار شد.

این همایش با موضوع «حوزه انقلابی؛ رسالت اساتید و نخبگان بسیجی» و با اهداف «انسجام اساتید و نخبگان بسیجی حوزه علمیه»، «بصیرتافزایی»، «انقلابی ماندن حوزه علمیه»، «بازخوانی وظایف انقلابی اساتید حوزه علمیه» و «نمایش ظرفیت حضور اساتید انقلابی و بسیجی در صحنه انقلاب» برگزار شد. همچنین چهار کمیسیون با محوریت موضوعاتی همچون «رسالت اساتید و تعالی سیاسی طلاب»، «حوزه انقلابی، چالشها و آسیبهای درونی و بیرونی» و «اساتید و فضای مجازی و شیوههای تبیین کارآمدی نظام اسلامی» در این تشکیل و پیرامون موضوعات کمیسیونها بحث و تبادل نظر شد.

 

به گزارش خبرگزاری حوزه از مشهد، حضرت آیتالله نوری همدانی، در این همایش، ضمن اشاره به ساحتهای مختلف فقه در زندگی فردی و اجتماعی انسانها، در ادامه به معارف مدنی فقه پرداختند و رساله حقوق امام سجاد علیه السلام را بهعنوان بهترین مصداق تبیین معارف مدنی دانستند و ابراز کردند: معارف مدنی کیفیت معاشرت انسانها را بیان میکند.

این مرجع تقلید با اشاره به معارف سیاسی بهعنوان بخش دیگری از معارف فقهی، اظهار کردند: اسلام دینی است که همواره با سیاست توأم بوده و بسیاری از آیات، نحوه مدیریت را بیان میکند؛ از سوی دیگر نامه حضرت امیرمؤمنان علیه السلام به مالک اشتر، در حال حاضر بهعنوان منشور اداره امور کشورها بایگانی شده که تاکنون کاملتر از آن ارائه نشده است.

ایشان با تأکید بر اینکه مسلمانان در موضوع فرهنگ بسیار غنی هستند و فرهنگ شیعه فرهنگ خاصی است، بیان کردند: ما امروز در حوزه فرهنگ کتبی همچون نهجالبلاغه و صحیفه سجادیه را داریم که باید در حوزههای علمیه تدریس شوند.

حضرت آیتالله نوری همدانی در ادامه با اشاره به معارف حکومتی فقه، بر لزوم حکومت سالم و کارآمد برای اداره امور جامعه تأکید و ابراز کردند: امام علی علیه السلام در نهجالبلاغه این چنین بیان میکند که ما بهدنبال رقابت بر سر حکومت نیستیم؛ بلکه میخواهیم از مظلومان دفاع و احکام خدا را اقامه کنیم.

ایشان با بیان اینکه هر کس امر خداوند را بهتر اجرا کند میتواند حکومت را نیز ایجاد کند، تصریح کردند: ولایت فقیه مسئله کاملاً روشنی است و امام خمینی قدس سره این عارف حماسهآفرین و قهرمان عرصه قلم و بیان که فرمایشاتش دنیا را به لرزه درمیآورد، توانست حکومت اسلامی را تأسیس کند که در دنیا تحولی شگرف را ایجاد کرد؛ همچنین اسلام در دوران غیبت، حافظ و مجری میخواهد که در زمان غیبت امام معصومان، فقیهان این مسئولیت را بر عهده دارند.

این مرجع تقلید معارف جهادی و امر به معروف و نهی از منکر را بهعنوان بخش دیگری از معارف فقهی بیان کردند که سه نوع دارد که یکی برای دعوت کفار به اسلام، دومی برای دفاع از مرزهای اسلامی و دیگری برای جلوگیری از فساد است.

ایشان با بیان اینکه علما و روحانیون در آغاز انقلاب کفنپوش به میدان آمدند که امروز نیز باید همانطور باشد، افزودند: امروز هم شرایط مهمتر از آن دوران است و دشمنان نظام و انقلاب همه قدرتشان را برای از بین بردن اسلام بسیج کردهاند؛ بنابراین حوزهها باید انقلابی باشند و این انقلاب را نگاه دارند و در درسهایشان درباره مبانی و ارکان انقلاب صحبت کنند و اینها را تبیین نمایند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه همه پیامبران خدا در یک دست کتاب هدایت و در دست دیگر شمشیر داشتند که امروز نیز باید تفقه در دین توأمان با مبارزه با دشمنان باشد، بیان کردند: با عنایت به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر حوزه انقلابی، باید اساتید بسیجی پای در میدان عمل گذاشته و ضمن حفظ انقلاب مردم را نیز با خود همراه کنند.

کار طلبه و روحانی انقلابی فقط درس و بحث نیست

آیتالله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در مراسم اختتامیه این همایش، به ارکان حوزههای علمیه اشاره و خاطرنشان کرد: امروز اساتید میبایست نظام، انقلاب و اسلام را حفظ کنند و در درس خود، در این زمینه با طلاب خود سخن بگویند.

وی با بیان اینکه بعضی سکوتها از فریاد زدن هم بیشتر تأثیر میگذارد، توضیح داد: اگر یک استاد ساکت باشد و درباره انقلاب چیزی نگوید، اثر منفی خواهد داشت و معنای آن این است که یک طلبه و روحانی فقط به درس و بحث خودش بپردازد؛ این در حالی است که باید نسبت به تربیت طلبه انقلابی اهتمام ورزید.

آیتالله یزدی تأکید کرد: امروز استادان مؤظف هستند که در کنار ارتقای درسی طلاب، شرایط حساس و موقعیت کنونی کشور را برای طلاب بیان کنند.

اساتید تفکر انقلابی را در بدنه حوزه تزریق کنند

آیتالله سیداحمد علمالهدی نماینده ولیفقیه در خراسان رضوی نیز در این همایش، با تأکید بر اینکه انسجام اساتید انقلابی حوزه قطعاً باید با محوریت ولایت فقیه باشد، بیان کرد: سازمان بسیج اساتید حوزه بهعنوان جریانی که اساتید برجسته انقلابی حوزه را در انسجام و تشکلی بهعنوان مرجعیت فکری برای طلاب آن هم با حفظ محوریت مقام ولایت درآورد، امروز حاضر و ناظر در عرصه این سازمان تشکیل شده است.

عضو شورایعالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه امروز اساتید باید تفکر انقلابی را در بدنه حوزه تزریق کنند، ابراز کرد: بدون شک انسجام اساتید حوزه با محوریت ولایت معنا مییابد و بسیج اساتید و نخبگان حوزه نیز با این رویکرد تشکیل شده است و قطعاً موفقتآمیز خواهد بود.

اساتید بسیجی طلاب انقلابی تربیت کنند

آیتالله سیدیوسف طباطبایینژاد نیز، در این همایش با بیان اینکه بر اساس بیان مقام معظم رهبری باید انقلابی بود، انقلابی ماند و انقلابیگری کرد، گفت: برای روشن شدن این معنا باید در انقلاب اسلامی تأمل کرد و تفاوتهای آن را بهروشنی با دیگر انقلابهای جهان مورد تحلیل قرار داد.

مدیر حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما نوعی برگشت به اسلام ناب محمدی است، تصریح کرد: امروز در کشور ما آزادی و استقلال همهجانبه وجود دارد؛ در صورتیکه در کشورهای همسایه حتی یک گلوله را بدون اجازه غرب نمیتوانند شلیک کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه بر اساس بیان قرآن، دشمنان پیمان و عهدی ندارند و بر گفته خود متعهد نیستند، ابراز کرد: انقلاب اسلامی صرفاً جابهجایی قدرت نیست؛ بلکه انقلابی الهی و در راستای عمل به قرآن و مفاهیم این کتاب بلند آسمانی است.

آیتالله طباطبایینژاد با بیان اینکه امام خمینی قدس سره این انقلاب را بهوجود آورد و امروز بر عهده شماست تا انقلابی مانده و انقلابیگری داشته باشید، افزود: این اسلام، اسلام ناب محمدی است که شما روحانیون، اساتید و نخبگان بسیجی باید دیگران را با این انقلاب آشنا و اسلام ناب را در جامعه ترویج کنید.

تمرکز امروز دشمنان بر تزلزل مقدسات مردم از راه اقتصادی است

حجتالاسلام والمسلمین کاظم صدیقی نیز در این همایش با تأکید بر اینکه همه شما روحانیون و فضلا نگهبانان و مرزبانان دین و بازوان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستید، تصریح کرد: مجرای تجلی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ولایت فقیه است و در این مسیر بسیجیان بهعنوان خطشکن هستند تا مقدمات ظهور آن حضرت را فراهم کنند و یکایک شما باید آمادگی ظهور حضرت و پاسخگویی به درخواست نصرت ایشان را داشته باشید.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شما اساتید و نخبگان بسیجی، طرفدار و تأثیر نفس دارید، بیان کرد: کلام یکایک شما نافذ است و در حوزههای علمیه میتوانید نقش ایفا کنید؛ در دوران هشت سال جنگ تحمیلی، جبهههای حق علیه باطل را این مردم اداره کردند و در نهایت، همه شما برابر ابرقدرتهای شرق و غرب با وحدت پیروز شدید.

حجتالاسلام والمسلمین صدیقی اظهار کرد: امروز عدهای بنا دارند تا با هجمههای اقتصادی مقدسات نظام جمهوری اسلامی را متزلزل کنند و برای بیاعتبار کردن پشتوانههای حکومتی و مقدسات در درون مملکت تلاش میکنند. وی با بیان اینکه بیحجاب و بدحجاب در خیابانها رفت و آمد کردن و عدم حساسیت به مفاسد اقتصادی، عادی نیست و گاهی حمایت از مفاسد تعمداً برای آن است تا نظام اسلامی در باتلاق مفاسد فرو برود، گفت: اگر دشمنان دیروز در دانشگاهها بهدنبال ضربه بودند، امروز این خطر جدی حوزههای علمیه را نیز تهدید میکند.

امام جمعه موقت تهران در پایان با اشاره به اینکه بسیاری انقلابی و اهل جهاد بودند؛ اما امروز اعتقادات خود را از دست دادهاند، خاطرنشان کرد: باید پرچم ولایت را در شکل و لباس بسیج نگاه دارید و اصل برایتان پرچم و پرچمدار باشد.

طراحی ۷ قرارگاه راهبردی در حوزه خراسان

حجتالاسلام و المسلمین سیدمصباح عاملی هم در این همایش با تأکید بر اینکه حوزههای علمیه باید متحول شوند؛ چراکه حوزه محدود در گذشته امکان پاسخگویی به نیازهای روز دنیا را ندارد، تصریح کرد: تحول در حوزههای علمیه امروز بهلحاظ محتوایی، هم از جهت روش و هم اهداف، امری اجتنابناپذیر بوده و اگر این تحول همهجانبه در بدنه حوزههای علمیه صورت نگیرد، منجر به منزوی شدن حوزهها میشود.

مدیر حوزه علمیه خراسان در ادامه ضمن اشاره به ماهیت و چگونگی تحول در حوزههای علمیه، اولین گام را کسب توانمندی مورد نیاز طلاب در راستای پاسخگویی به مسایل روز جامعه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه حفاظت و پاسداری از نظام بر عهده حوزههای علمیه است، یادآور شد: نظام اسلامی و اسلام ناب محمدی امروز در عرصه بینالملل دشمنانی دارد که یکایک شما باید از ظرفیتهای موجود و آنچه در اختیار دارید، استفاده کرده و خود را توانمند سازید، چراکه تا زمانی که در خود تحول ایجاد نکنید نمیتوانید بهدنبال تحول در جهان اسلام و در عرصههای مختلف نظام اسلامی باشید.

مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه در حوزه علمیه خراسان هفت قرارگاه «قرآن و عترت»، «حکمت و کلام»، «فقاهت و اجتهاد»، «اخلاق و تربیت»، «سیاست و جامعه»، «تبلیغ» و «ادبیات» تعریف و ارتباط آنها بهدرستی با یکدیگر معین شده است، تصریح کرد: همه فعالیتهای حوزه علمیه خراسان در سه سطح عمومی، تخصصی و نخبگانی بهصورت برنامه زماندار و همهجانبه و راهبردی در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز ظرفیتهای حوزه ساماندهی و در راستای رویش و شکوفایی فعالیتهای حوزوی گامهای بلندی برداشته شده است، ابراز کرد: یکی از اقدامات در راستای انسجام فعالیتهای حوزوی، تأسیس هیأتهای اندیشهورز جامعه و تمدن اسلامی، اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی، اسلام، ادیان و ارتباطات میانفرهنگی، خانواده و سبک زندگی، هنر، رسانه و فضای مجازی بوده است.

مدیر حوزه علمیه خراسان ادامه داد: امروز 125 نفر از طلاب حوزه علمیه خراسان در قالب 5 هیئت اندیشهورز فوق مشغول به فعالیت هستند و هر هیئت اندیشهورز با حضور 5 استاد و با برگزاری حلقههای معرفتی فعالیت خود را دنبال میکند.

لزوم مراقبت حوزه از تفکر سکولاریسم اجتماعی

حجتالاسلام والمسلمین رئیسی نیز در این همایش، گفت: رسالت اساتید و طلاب بسیجی حوزههای علمیه در سه ساحت جای میگیرد که ساحت نخست علم، دانشافزایی و معرفتافزایی، ساحت دوم تبلیغ، رساندن پیام دین و تربیت نفوس و ساحت سوم عمل و اجراست.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در مسئله حوزه و علم و دانش اصل به روز بودن و نیاز جامعه در اولویت است، تصریح کرد: برخی بر مسئله حوزههای علمی تأکید دارند و برخی بر مسئله حوزه انقلابی؛ آنچه که در این میان، مورد بحث واقع شده در مقوله تفکر سکولار اجتماعی در حوزههای علمیه است.

عضو شورای حوزه علمیه خراسان با تأکید بر اینکه بحث امروز جامعه تفکر سکولاریسم معنوی و یا عرفانهای کاذب نیست؛ بلکه تفکر سکولاریسم اجتماعی است که امروز حوزههای علمیه را تهدید میکند، خاطرنشان کرد: حوزههای علمیه که بهعنوان مبدأ انقلاب اسلامی بودند، امروز نیز باید حامی انقلاب باشند و این نوع نگاه که ما چه کاری با مسایل حکومتی داریم و یا دفاع از حریم اهلبیت علیهم السلام چه ارتباطی با ما دارد در واقع همان تهدید اندیشه سکولاریسم اجتماعی است.

حجتالاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه دانشآموختگان حوزه باید با مسایل انقلاب و نیازهای اجتماعی که حوزههای علمیه باید پاسخگوی آن باشند، آشنا بوده و به نیازهای حکومت پاسخ دهند، راهکار ایفای شایسته رسالت تبلیغ رساندن پیام دین را شجاعت، ایستادگی و امیدبخشی عنوان و اظهار کرد: راه برونرفت از موانع، خشیت خداست؛ امروز مجموعهای از بدعتها جامعه اسلامی را تهدید میکند که روحانیون انقلابی باید جامعه را نسبت به اینگونه مسایل آگاه کنند.

حجتالاسلام والمسلمین رئیسی خطاب به اساتید و نخبگان بسیجی با بیان اینکه امروز پشتوانه عظیمی برای تبلیغ دین مبین اسلام وجود دارد؛ چراکه پشتوانه همه جهان اسلام ایران اسلامی است، بیان کرد: امروز با گذشت بیشاز 4 دهه از انقلاب اسلامی همه بهخوبی درک کردند که هرکجا فرهنگ دینی حاکم بود، پیشرفت دیده شد و در هر حوزهای که با گفتمان انقلابی فاصله ایجاد شد، دچار مشکلاتی شدیم. حوزه باید در جایگاه مطالبهگری قرار گیرد و عدالت اجتماعی برقرار شده را بسنجد.

دشمن درصدد استحاله نظام از درون است

حجتالاسلام والمسلمین سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا نیز در این همایش، روحانیت و حوزههای علمیه را ایفاکننده نقشی بیبدیل در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی خواند و با بیان اینکه نظام اسلامی در عصر حاضر طرحی نو از مدل مردمسالاری دینی را در جهان ارائه کرده است، تصریح کرد: این مدل الهامبخش و بر پایه مبانی اسلام ناب، به کابوس نظام سلطه و استکبار تبدیل شده است.

وی اساتید و نخبگان حوزههای علمیه را دارای رسالتی خطیر در هدایتگری جامعه دانست و اظهار کرد: این نقشپذیری در خصوص ارتقای آگاهی و بصیرت جامعه در مقطع کنونی، به مراتب سنگینتر از گذشته شده است.

حجتالاسلام والمسلمین سعیدی در پایان با بیان اینکه مجموعه عظیم بسیج اساتید به فضل الهی امروز به رشد و بالندگی مطلوبی رسیده است، خاطرنشان کرد: این حرکت اثربخش میتواند نتایج، دستاوردها و ثمرات ارزشمندی را برای حوزههای علمیه به همراه داشته باشد.

مأموریتهای مهم امروز حوزه و روحانیت انقلابی

حجتالاسلام والمسلمین عبدالله حاجیصادقی هم در این همایش، تقابل جبهه استکبار با انقلاب اسلامی را پایانناپذیر توصیف و خاطرنشان کرد: دعوای ما با استکبار بر سر سرزمین نیست؛ بلکه این تقابل در موجودیت و مبتنی بر مبانی فکری و اعتقادی است.

نماینده ولیفقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: جبهه استکبار بهرغم ناکامی و شکست در تمامی عملیاتها و حملات علیه انقلاب، بهدنبال استحاله و نابودی حقیقت انقلاب اسلامی از درون است و این جبهه نامتجانس، برای ضربه زدن به انقلاب ما بهدنبال آن است که ارکان و عناصر ماندگاری انقلاب را با کارگردانی و پشتیبانی فکری و عملی برخی انقلابیون و به دست آنان بشکند.

وی تصریح کرد: جریان سلطه و استکبار برای استحاله و آسیب به ارکان انقلاب از درون، دو راهبرد انحراف فکری و اعتقادی و تحول ارزشها را در پیش گرفته و برای هر کدام از آنها طرحهای عملیاتی پیشبینی کردهاند.

 نماینده ولیفقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جبهه استکبار در ایجاد فتنه و انحراف فکری و عملی از انواع اقدامات سخت و نرم فروگذار نکرده است، گفت: تغییر جهتگیری مطالبات، گرایشها و خواسته مردم و تبدیل آن از خواستههای ارزشی به مطالبات مادی، تغییر ذائقه سیاسی نخبگان و مسئولان از گفتمان مقاومت به گفتمان سازش، تغییر تقابل اعتقادی و مبنایی به تقابل استراتژیک و راهبردی، تلاش برای تضعیف محوریت ولایت و تضعیف اقتدار و عزت ملی در عرصههای سیاسی، اقتصادی، نظامی، امنیتی، علمی و... از جمله اقدامات راهبردی و عملیاتهای جبهه استکبار در مقابله با انقلاب الهامبخش اسلامی است.

نماینده ولیفقیه در سپاه پاسداران با اشاره به نقش و جایگاه روحانیت در صحنه تقابل با دشمن، اظهار کرد: خودباوری و اعتماد به نفس با بهرهگیری از ظرفیتهای مادی و معنوی، مجاهدت علمی در پاسخگویی و دفع و رفع شبهات، بصیرتافزایی نسبت به اهداف و نقشههای دشمن، تلاش علمی و عملی برای تقویت ارکان و عناصر ماندگاری انقلاب، صراحت، شجاعت و قاطعیت در برابر دشمن، مطالبهگری، تقویت روحیه جهادی و انقلابی، تبیین پیامدهای شوم تکیه بر دشمن، تقویت ولایتمحوری و انسجام و وحدت، به نمایش گذاشتن عظمت و قدرت نظام اسلامی و گسترش فرهنگ و گفتمان بسیجی و... از جمله انتظارات مهمی است که روحانیون بهعنوان پرچمداران بصیرت، میبایست با نقشپذیری آگاهانه و عالمانه رسالت خود را به انجام رسانند.

وی در ادامه تصریح کرد: باور اینکه جبهه استکبار با اصل انقلاب اسلامی و ملت ایران دشمنی داشته و آمریکا همچنان شیطان بزرگ است و نباید به او اعتماد کرد و خوشبین بود، از دیگراقدامات مهمی است که روحانیت در تبیین آن باید کوشا باشند.

عضویت ۲ هزارو ۵۰۰ استاد سطح عالی و خارج در بسیج

حجتالاسلام والمسلمین عبدالعلی گواهی رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور هم در این همایش، با بیان اینکه تا امروز بالغ بر 2500 نفر از اساتید سطوح عالی و خارج عضو فعال بسیج شدهاند، اظهار کرد: هدف از اجرای این همایش سه روزه در مشهد مقدس تقویت و انسجام فکری اساتید بسیجی، بصیرتافزایی نخبگان و اساتید در راستای انقلابی ماندن حوزه همراه با بازخوانی وظایف است.

رئیس سازمان بسیج اساتید، روحانیون و طلاب کشور، افزایش انگیزه نخبگان نسبت به ماندگاری انقلاب اسلامی را از اهداف این همایش عنوان و ابراز کرد: وقتی حوزههای علمیه در جهت انقلاب گام بردارند، میتوانند همگان را در این مسیر سوق دهند.

حجتالاسلام والمسلمین گواهی با اشاره به حضور 250 نفر از اساتید بسیجی در این دوره، بیان کرد: بسیاری از اساتید انقلابی بسیجی نخبه هستند و در آگاهیبخشی و بصیرتافزایی سابقه درخشانی دارند که امیدواریم این دوره برای اساتید مثمر ثمر واقع شود.

نخبگان و علما دستاوردهای انقلاب را با مردم در میان بگذارند

سردار غیبپرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین هم در این همایش با بیان اینکه امروز تهدید نخست، عملیات روانی دشمنان علیه انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: دشمنان نظام و انقلاب در این هجمه بهقدری حرفهای عمل میکنند که تبلیغات دشمن باورمان شده و بدینسان دشمنان نمیخواهند، حلاوت انقلاب به کام مردم شیرین بیاید و در این راه باید نخبگان جامعه و علمای ما دستاوردهای انقلاب را با مردم در میان بگذارند تا حقانیت نظام از زبان متخصصین به مردم گفته شود.

گفتنی است، اولین دوره مشترک تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزههای علمیه قم، تهران، خراسان و اصفهان، با قرائت بیانیهای مشتمل بر 8 بند، به کار خود پایان داد. در این بیانیه بر ضرورت انقلابی ماندن حوزههای علمیه، تلاش مسئولان به دور از اشرافیگری برای حل مشکلات مردم و کشور، حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از نفوذ دشمن تأکید شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج