*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


افق خانواده, افق خانواده شماره خبر: ٤٠١٤١٢ ١٥:٤٠ - 1397/04/14    ارسال به دوست نسخه چاپي


بعد از یک مشاجره سخت، این‌گونه همسرتان را ببخشید


▪ اگر واقعاً خشم‌تان در حدی است که نمی‌توانید بنشینید و با همسرتان چهره به چهره شوید؛ برایش یک نامه بنویسید یا پیامک بفرستید و توضیح دهید چرا و چقدر از او صدمه دیده‌اید. ▪ یک زمان اختصاص دهید و با هم بحث کنید. ببینید چکار باید کرد که در آینده شاهد این موقعیت‌های دردناک نباشید...

 

اگر واقعاً خشمتان در حدی است که نمیتوانید بنشینید و با همسرتان چهره به چهره شوید؛ برایش یک نامه بنویسید یا پیامک بفرستید و توضیح دهید چرا و چقدر از او صدمه دیدهاید.

یک زمان اختصاص دهید و با هم بحث کنید. ببینید چکار باید کرد که در آینده شاهد این موقعیتهای دردناک نباشید.

به امتیازات و نکات مثبت همسرتان بیشتر توجه کنید. همانگونه که مرور اشتباه دیگران باعث غلیان احساسات و هیجانات منفی میشود، مرور خوبیهایشان نیز باعث ایجاد محبت بیشتر به آنها میگردد.

وقتی همسرتان به خاطر اشتباهش از شما عذرخواهی کرد، برای بخشش وی خیلی سرسختی به خرج ندهید. با بخشش به موقع فرصت اصلاح رفتار را به وی بدهید.

فراموش نکنید همان اندازه که بخشش سریع و بی قید شرط همسرتان مهم است، نحوه برخورد پس از آن نیز بسیار مهم است. اگر همسرتان را بخشیدید، نباید طوری با او برخورد کنید که حس به رخ کشیدن اشتباه، سرکوفت و یا شرمندگی در او زنده شود.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج