*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


افق خانواده, افق خانواده شماره خبر: ٤٠١٤٠٩ ١٥:٣٥ - 1397/04/14    ارسال به دوست نسخه چاپي


خورشید... ماه...


مثل هر روز صبح خیلی زود، مردم مدینه دسته دسته برای نماز به مسجد رفتند. آن‌ها خوش‌حال بودند که پشت سرِ حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم نماز می‌خوانند. حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم اول نماز می‌خواند. بعد چند کلمه‌ای برای مردم حرف می‌زد. حرف‌های او همیشه دلنشین و دوست‌داشتنی بود...

مثل هر روز صبح خیلی زود، مردم مدینه دسته دسته برای نماز به مسجد رفتند. آنها خوشحال بودند که پشت سرِ حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم نماز میخوانند. حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم اول نماز میخواند. بعد چند کلمهای برای مردم حرف میزد. حرفهای او همیشه دلنشین و دوستداشتنی بود.

آن روز هم بعد از نماز، رو به جمعیت کرد و گفت: «ای مردم! هر کس خورشید را از دست داد، به سراغ ماه برود. هر کس ماه را از دست داد، به سراغ ستارهی زهره برود و هر که زهره را از دست داد، به سراغ دو ستارهای که با هم برادر هستند برود».

مردم تعجب کردند. هر کس به بغل دستی خود نگاه کرد و از او پرسید: «منظور حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم از این حرفها چیست؟ خورشید چیست، ماه و ستاره و زهره چه کسی هستند؟!»

اما کسی به جوابی نرسید. تا اینکه چند نفر پرسیدند: «ای پیامبر مهربان! ما منظور شما از خورشید و ماه و زهره و ستارهها را نفهمیدیم که چیست؟»

حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم  لبخند شیرینی زد و جواب داد: «من خورشید هستم. علی ماه است. فاطمه ستارهی زهره است، حسن و حسین هم آن دو ستاره هستند.»

مجید ملامحمدی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج