*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق شماره خبر: ٣٩٨٨١٧ ١٧:٣٦ - 1396/12/27     مسئولان به جای برگزاری مراسم خلاف اسلام مشکلات معیشتی مردم را حل کنندآیت‌الله‌العظمی نوری همدانی ارسال به دوست نسخه چاپي


  مسئولان به جای برگزاری مراسم خلاف اسلام مشکلات معیشتی مردم را حل کنندآیت‌الله‌العظمی نوری همدانی

مسئولان به جای برگزاری مراسم خلاف اسلام مشکلات معیشتی مردم را حل کنند


حضرت آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به مراسمی که توسط شهردار تهران به مناسبت روز زن برگزار شده است گفتند: خانواده شهدا و زنان جامعه باید به میدان بیایید و اعتراض کنند که ما شهید داده‌ایم و امنیت به واسطه خون این شهیدان به‌وجود آمده است و نخستین اعتراض به این‌گونه حرکات باید از طرف شما خانواده شهدا انجام شود...

 

حضرت آیتالله نوری همدانی با اشاره به مراسمی که توسط شهردار تهران به مناسبت روز زن برگزار شده است گفتند: خانواده شهدا و زنان جامعه باید به میدان بیایید و اعتراض کنند که ما شهید دادهایم و امنیت به واسطه خون این شهیدان بهوجود آمده است و نخستین اعتراض به اینگونه حرکات باید از طرف شما خانواده شهدا انجام شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله نوری همدانی 17 اسفند در دیدار با جمعی از خانوادهها و مادران شهدای گمنام، ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا علیها‌السلام با اشاره به اینکه قبل از اسلام به زن به چشم حقارت نگاه میشد، تأکید کردند: پیامبر گرامی اسلام یک جلسه برای مردان و یک جلسه برای زنان بهصورت جداگانه برگزار میکردند که این نشان میدهد اسلام میخواهد عظمت زنان را در جامعه بالا ببرد و برابری مرد و زن را نشان دهد.

این مرجع تقلید با اشاره به مراسمی که توسط شهردار تهران به مناسبت روز زن برگزار شده است گفتند: در این مراسم عدهای دختر را آورده و رقصاندهاند؛ اینها درد جامعه ما است که در چنین کشوری با این همه سابقه انقلابی و اسلامی چنین مراسمی با وجود این همه دشمن، برگزار شود؛ به نظر من شما خانواده شهدا و زنان جامعه باید به میدان بیایید و اعتراض کنید که ما شهید دادهایم و امنیت بهواسطه خون این شهیدان بهوجود آمده است و نخستین اعتراض به اینگونه حرکات باید از طرف شما خانواده شهدا انجام شود.

ایشان در پایان خطاب به مسئولان کشور گفتند: نخستین چیزی که اسلام تأکید دارد که انجام شود، این است که فقر و بیکاری و معیشت مردم درست شود و برخی بجای اینکه به فکر مردم باشند و مشکلات را رفع کنند دنبال برگزاری اینگونه مراسمات هستند.

رأی مردم به معنای چک سفید به مسؤلان نیست

 حضرت آیتالله نوری همدانی خطاب به مسؤلان گفتند: مردم به این جهت به شما رأی دادند که به وعدههای خود عمل کنید، مردم رأی دادند که زندگی خوبی داشته و مشکل معیشتی نداشته باشند اما روز به روز شاهد گرانی هستیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله نوری همدانی 16 اسفند در درس خارج خود در مسجد اعظم قم، با بیان اینکه مسلمانان باید عزت و قدرت اسلام را حفظ کنند، گفتند: مسلمین وظیفه دارند بهگونهای حرکت کنند که در جهت تقویت عزت اسلامی باشد از این رو از کاری که سبب انحطاط و خدشه به عزت اسلامی شود باید پرهیز کرد. لذا اگر دشمنان پیشنهاداتی دارند که قبول کردن این پیشنهاد خلاف عزت اسلامی است باید پرهیز کرد چرا که قبول کردن خواستههای مخالف عزت اسلامی در واقع نوعی سلطهپذیری است.

معظمله با اشاره به سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران اظهار داشتند: این شخص با سران استکبار رابطه بسیار خوبی دارد و به عربستان موشک میفروشد که آلسعود با همین موشکها مردم یمن را به خاک و خون کشیده است.

ایشان ادامه دادند: وزیرخارجه فرانسه که با فروش موشک سبب کشتار هزاران یمنی بیگناه بهدست آلسعود شده به ایران سفر کرد تا بتواند درباره مسایل دفاعی و موشکی ایران اهداف استکبار را پیگیری کند اما خوشبختانه مأیوس برگشت و دید که مسلمانان ایرانی عزت اسلامی را حفظ میکنند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهار نظر برخی مسؤلان عنوان کردند: برخی مسؤلان تصور میکنند چون که مردم به آنها رأی دادند هرچه که گفتند باید همان باشد و کسی حق اظهار نظر ندارد، در حالی که رأی مردم به معنای چک سفید دادن به مسؤلان نیست.

معظمله خاطرنشان کردند: مردم به این جهت به شما رأی دادند که به وعدههای خود عمل کنید. مردم رأی دادند که زندگی خوبی داشته و مشکل معیشتی نداشته باشند اما روز به روز شاهد گرانی هستیم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج