*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق شماره خبر: ٣٩٨٤٥٢ ١٠:٥١ - 1396/12/14     مسئولان برای رسیدن به پست و مقام صداقت را زیر پا نگذارند آیة‌الله‌العظمی نوری همدانی ارسال به دوست نسخه چاپي


  مسئولان برای رسیدن به پست و مقام صداقت را زیر پا نگذارند آیة‌الله‌العظمی نوری همدانی

مسئولان برای رسیدن به پست و مقام صداقت را زیر پا نگذارند


حضرت آیت‌الله‌ نوری همدانی با بیان این‌که بر اساس سیره اهل‌بیت علیهم‌السلام راست‌گویی و ادای امانت معیار افراد است، اظهار داشت: پست و مقام امانتی در دست مسئولان است، لذا آن‌ها نباید برای رسیدن به منافع خود، صداقت را زیر پا گذارند و به امانتی که در اختیار دارند، خیانت کنند. به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید، 9 اسفند در دیدار خلیل آقایی رئیس سازمان جنگل‌داری و مراتع و آبخیزداری و هیئت همراه، با اشاره به روایتی از پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم مبنی بر اهمیت خدمت‌رسانی گفتند: صاحبان پست و مقام در کشور، بیشتر مورد توجه این نوع روایات هستند، بنابراین باید برای رفع مشکلات و خدمت‌رسانی بهتر به مردم تلاش کنند...

حضرت آیتالله نوری همدانی با بیان اینکه بر اساس سیره اهلبیت علیهم‌السلام راستگویی و ادای امانت معیار افراد است، اظهار داشت: پست و مقام امانتی در دست مسئولان است، لذا آنها نباید برای رسیدن به منافع خود، صداقت را زیر پا گذارند و به امانتی که در اختیار دارند، خیانت کنند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید، 9 اسفند در دیدار خلیل آقایی رئیس سازمان جنگلداری و مراتع و آبخیزداری و هیئت همراه، با اشاره به روایتی از پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم مبنی بر اهمیت خدمترسانی گفتند: صاحبان پست و مقام در کشور، بیشتر مورد توجه این نوع روایات هستند، بنابراین باید برای رفع مشکلات و خدمترسانی بهتر به مردم تلاش کنند.

 معظمله خاطرنشان کردند: کسی که در جامعه اسلامی پست و مقامی را قبول میکند، باید بداند که در چه جایگاهی در نظام اسلامی قرار گرفته و همین مسئله مسئولیت او را برای خدمترسانی سنگینتر میکند.

ایشان با بیان اینکه مسئولیت امانتی در دست مسئولان است و باید فردای قیامت پاسخگوی اعمال باشند، ابراز داشتند: بر اساس سیره اهلبیت علیهم‌السلام ، معیار افراد، خواندن نماز زیاد نیست، اگرچه باید باشد ولی راستگویی و ادای امانت بسیار مهم است.

حضرت آیتالله نوری همدانی تأکید کردند: نباید مسئولی برای رسیدن به منافع حزبی و شخصی خود، صداقت را زیر پا گذارد و به امانتی که در اختیار دارد، خیانت کند.

این مرجع تقلید در پایان با اشاره به معضل ریزگردهای استان خوزستان، گفتند: این مسئله جزو امور اجتماعی و مسئولیتهای اجتماعی است و مسئولان باید برای رفع این معضل اجتماعی چارهای بیندیشند.

حوزه علمیه افرادی را برای پستهای حساس نظام تربیت کند

حضرت آیتالله نوری همدانی، 7 اسفند در دیدار حجتالاسلام والمسلمین نبوی معاون تبلیغ و مسئول بسیج و امور نخبگانی حوزههای علمیه، بر لزوم هجرت علما و روحانیون توانمند به شهرها و روستا تأکید کردند و گفتند: امروز در شرایطی قرار داریم که جامعه نیازمند مبلغان توانمند برای پاسخگویی است، لذا لازم است برای رفع این نیاز توجه بیشتری از سوی مسئولان حوزههای علمیه صورت گیرد.

این مرجع تقلید افزودند: امروز یکی دیگر از مسایل و انتظارات از حوزههای علمیه، تربیت روحانیون متعهد و انقلابی برای پستهای حساس نظام است، بنابراین نباید اینگونه مسایل مهم از سوی مسئولان حوزه علمیه نادیده گرفته شود و بهراحتی از کنار آن گذشت.

معظمله خاطرنشان کردند: همه علوم از دین اسلام برخاسته و حوزه و دانشگاه نیز بر اساس آموزههای اسلام شکل گرفتهاند؛ در صورتی که امروز شاهدیم که غربیها علوم اسلامی را سکولار کرده و آن را به جامعه اسلامی ارسال میکند. ایشان در پایان تصریح کردند: امروز درد جامعه ما بعضی افراد و جریانهایی هستند که علوم را به غربیها نسبت میدهند، از این رو باید اقدام لازم و متناسب با آنها انجام شود.

لزوم تلاش بیشتر طلاب خواهر در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

حضرت آیتالله نوری همدانی، 18 اسفند در دیدار حجتالاسلام والمسلمین بهجتپور مدیر حوزههای علمیه خواهران، گفتند: قبلاز پیروزی انقلاب اسلامی، عمده وظیفه طلاب و روحانیون درس خواندن بود ولی در حال حاضر دشمنان با تمام امکانات و تجهیزات به مبارزه با اسلام و انقلاب آمدهاند و همین مسئله وظیفه طلاب و روحانیون را سنگینتر کرده است.

این مرجع تقلید، همت بلند، اراده و تصمیم جدی و نظم را از اصول مهم برای درس خواندن و تربیت در حوزههای علمیه دانستند و با تأکید بر لزوم توجه طلاب به ادبیات عرب، خاطرنشان کردند: ادبیات از دروس بسیار مهم در حوزههای علمیه است، چراکه اگر طلاب به ادبیات تسلط نداشته باشند، نمیتوانند به موفقیت دست پیدا کنند؛ در حوزههای علمیه، قلم و بیان بسیار مهم است و لازمه هر دو، تسلط بر ادبیات است. در حوزههای علمیه باید گزینشهای دقیق انجام شود و افراد بر اساس استعدادهای خود طبقهبندی شوند.

معظمله با اشاره به آیه ۳۳ سوره مبارکه احزاب اظهار داشتند: دشمنان همواره تلاش میکنند تا قاطبه زنان را تحقیر کنند و همچنین میکوشند تا به جامعه القا کنند که اسلام نگاه منفی نسبت به زن دارد، در حالیکه اسلام توجهای ویژهای به زنان دارد و بر اساس آیات قرآن هیچ تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد.

ایشان ابراز داشتند: در سالهای اخیر بحثهای زیادی در مورد عفاف و حجاب مطرح شده، اما تاکنون نتیجهای حاصل نشده، لذا طلاب حوزههای علمیه خواهران با حضور در میدان عمل و امر به معروف و نهی از منکر، میتوانند در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تأثیرگذار باشند.

حضرت آیتالله نوری همدانی در پایان با اشاره به گزارش حجتالاسلام والمسلمین بهجتپور از طرحها و برنامههای خود برای مرکز مدیریت حوزههای علمیه خواهران، گفتند: این طرحها و برنامهها بسیار خوب و ارزنده است ولی باید عملی شود، چراکه همانطور که دنیا به متخصص دینی مرد نیاز دارد به همان اندازه نیز به زنان متخصص در علوم دینی نیازمند است.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج