*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان شماره خبر: ٣٩٧٧٠٥ ١٢:٠٩ - 1396/11/17    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 543فلسطین

کلیساهای خاورمیانه ضمن اعلام مخالفت با یهودیسازی شهر قدس، تأکید کردند، هویت تاریخی شهر قدس بهعنوان یک شهر مورد احترام برای ادیان توحیدی باید حفظ شود.

صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین: ما شکایت خود در خصوص طرح ترامپ را به دیوان لاهه تقدیم خواهیم کرد تا این دیوان، مخالفت طرح ترامپ را با قطعنامههای بینالمللی که قدس شرقی را سرزمینی اشغال شده توسط اسرائیل میداند، تأیید کند.

هند

یک گزارش آماری نشان داد که از ۱۶۷۸ نفر در ایالت مهاراشترای هندوستان که دین خود را تغییر دادهاند، ۴۴ درصد به دین اسلام گرویدهاند و دین اسلام، محبوبترین دین در میان ادیان دیگر بوده است.

دین اسلام در چهار سال گذشته یکی از محبوبترین ادیان در هندوستان معرفی شده است.

آمریکا

دونالد ترامپ، رئیسجمهور آمریکا: سیاست اتحادیه اروپا در تجارت با آمریکا انتقادآمیز بوده و ممکن است کارم با این اتحادیه به جاهای باریک بکشد.

باراک اوباما، رئیسجمهور سابق آمریکا: بر دوستی خود با رژیم صهیونیستی و یهودیان تأکید میکنم و من اساساً یک یهودی لیبرال هستم.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بینالمللی پول: کاهش شدید مالیاتها توسط دولت دونالد ترامپ رئیسجمهوری آمریکا تهدیدی علیه اقتصاد جهانی است.

مجله آمریکایی تایم: دونالد ترامپ از طرفی قراردادهای همکاری اقتصادی واشنگتن با کشورهای آمریکای شمالی (نفتا) و پیمان بینالمللی پاریس در مورد تغییر آب و هوا را لغو کرد و از طرف دیگر خواستار همکاری اقتصادی با دنیاست.

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف): بیش از ۹ میلیون عراقی ( از 37 میلیون جمعیت این کشور) نیازمند به کمکهای بشردوستانه وجود دارد.

وزارت خزانهداری آمریکا: میزان کسری بودجه آمریکا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی به ۴۴۱ میلیارد دلار بالغ میشود که این میزان از سال ۲۰۱۰ تاکنون، بیسابقه بوده است.

فرانسه

روزنامه اقتصادی فرانسوی لیزیکو: بنسلمان ولیعهد عربستان منشأ نگرانیها در سطح جهانی بوده و اقدامات خشونت بار، آنی و احساسی او همانند تصمیمگیری دونالد ترامپ رئیسجمهوری آمریکا است.

عراق

حجتالاسلام شیخ اکرم الکعبی، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجباء عراق: چنانچه آمریکاییها از عراق خارج نشوند، آنان را اشغالگر بهشمار آورده و اقدامات مقتضی را انجام خواهیم داد.

یمن

پایگاه خبری انصارالله: یگان موشکی ارتش یمن و جنبش انصارالله صبح روز سهشنبه ۱۰ بهمنماه یک فروند موشک بالستیک «برکان اچ۲» را به سمت فرودگاه بینالمللی «ملک خالد» در ریاض شلیک کردند.

عبدالقدس الشهاری، معاون مدیر ارتباطات رسانهای جنبش انصارالله یمن: جنبش انصارالله یمن به زودی از یک فروند موشک جدید رونمایی میکند که این موشک احتمالاً روند جنگ را تغییر خواهد داد.

عربستان

«هیأت نظارت بر اداره حرمین شریفین» روز یکشنبه 8 بهمنماه سال جاری با انتشار بیانیهای خواستار مشارکت دولتها و مؤسسههای اسلامی جهان برای اداره اماکن مقدس در عربستان شد.

هیأت بینالمللی نظارت بر چگونگی اداره حرمین شریفین و اماکن مقدس از سوی عربستان اوایل سال 2018 در کشور مالزی اعلام موجودیت نمود و در اولین بیانیه خود تصریح کرد که تلاش میکند از بکارگیری اراضی مقدس و مناسک حج برای اهداف سیاسی جلوگیری کند.

میانمار

یانگی لی، فرستاده ویژه سازمان ملل در مسئله حقوق بشر میانمار: عملیات خشونتآمیز ارتش میانمار علیه مسلمانان میانمار نشانههایی از نسلکشی دارد.

جهان

روز جهانی «یک روز با حجاب» به هفتمین سال خود وارد میشود، تجربه تمامی شرکتکنندگان پویش یک روز با حجاب مثبت بوده است و هشتگ worldhijabday# هرسال رشد بیشتری میکند.

اول فوریه بهعنوان «روز جهانی عفاف و حجاب» بر اساس یک حرکت مردمی از سوی زنان مسلمان با رهبری «نظمه خان» از سال 2013 آغاز شده است. و هشتگ worldhijabday# از 326 پست در سال 2014 به 1000439 پست در سال 2017 رسیده است، 5000945 پست هم با هشتگ Istand4hijab# تجربیات خود را با دیگر زنان غیرمسلمان جهان از پوشاندن سرشان به اشتراک گذاشتهاند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج