*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گروه خبری: افق خانواده  | تاریخ:1396/10/23 | ساعت:١٠:٥٧ | شماره خبر:٣٩٦٩٤٧ |  


    

شوخی

 افشین گوشی‌اش را بالا گرفته بود و می‌خندید. همه‌ی بچه‌ها از سر و کول هم بالا می‌رفتند تا فیلم گوشی را تماشا کنند؛ اما احمدی با عصبانیت داد می‌زد: "زود پاکش کنید؛ وگرنه به آقا می‌گویم!» اما افشین و بچه‌های دیگر همچنان می‌خندیدند و ادای احمدی را درمی‌آوردند.یکی صورتش را کج و کوله می‌کرد. یکی خروپف می‌کرد... احمدی هم با عصبانیت گفت: "شما خیلی نامرد هستید! من با شما نمی‌آیم." بعد هم با سرعت از میان درختان گذشت و از بچه‌ها دور شد... 

  


افشین گوشیاش را بالا گرفته بود و میخندید. همهی بچهها از سر و کول هم بالا میرفتند تا فیلم گوشی را تماشا کنند؛ اما احمدی با عصبانیت داد میزد: "زود پاکش کنید؛ وگرنه به آقا میگویم!»

اما افشین و بچههای دیگر همچنان میخندیدند و ادای احمدی را درمیآوردند.یکی صورتش را کج و کوله میکرد. یکی خروپف میکرد... احمدی هم با عصبانیت گفت: "شما خیلی نامرد هستید! من با شما نمیآیم." بعد هم با سرعت از میان درختان گذشت و از بچهها دور شد.

٭ ٭ ٭

آقای امیدی کلاه آفتابگیر خود را روی سرش گذاشت و پرسید: "همهی گروهها آمدهاند؟ سرگروهها جلو بیایند!"

چند تا از بچهها جلو رفتند. رضا گفت: "آقا اجازه! همهی گروهها آمدهاند." یکدفعه یکی از بچهها داد زد: "آقا اجازه! احمدی هنوز نیامده."

آقای امیدی به لیستی که توی دستش بود، نگاهی انداخت و گفت: "احمدی، توی گروه سعیدی بوده... سعیدی!»

سعیدی گفت: "آقا اجازه! احمدی وسط راه از ما جدا شد. ما هم فکر کردیم خودش آمده ...»

- قرار نبود کسی تکروی کند. ما در این اردو خواستیم شما یک کار گروهی را تجربه کنید. شما هم سرگروه آن بودید؛ چرا اجازه دادی احمدی از شما جدا شود؟ کسی شماره گوشی او را دارد؟

سعیدی: «آقا! بچهها سر به سرش گذاشتند. او ناراحت شد و رفت.»

- با او تماس بگیر، ببین کجاست؟

سعیدی گوشیاش را از توی کیفش در آورد و شمارهای را گرفت بچهها دور سعیدی را گرفته بودند و منتظر بودند.

- آقا! جواب نمیدهد.

- دوباره تماس بگیرید!

سعیدی هرکاری کرد، نتوانست با احمدی تماس بگیرد. آقای امیدی به طرف سعیدی آمد و گفت: "چرا احمدی از شما جدا شد؟"

- آقا! بچهها با او شوخی کردند. او هم ناراحت شد و رفت. وقتی تو اتوبوس خواب بود، افشین از او فیلم گرفت. حالت خوابیدنش خندهدار بود. بعد هم فیلمش را نشان بقیهی بچهها داد همه مسخرهاش کردند! احمدی هم از این کار او ناراحت شد.

آقای امیدی که ناراحت شده بود، گفت: «چرا با او این شوخی را کردید؟ نمیدانید نباید از کسی بیاجازه عکس و فیلم بگیرید؟ حالا هم که باعث ناراحتی او شدید، خودتان باید او را پیدا کنید! گوشیهایتان هم در دسترس باشد تا بتوانم با شما تماس بگیرم.»

گروه سعیدی با هم حرکت کردند تا احمدی را پیدا کنند. از لابهلای درختها گذشتند. آنها با صدای بلند احمدی را صدا میکردند. یکی از بچهها داد زد" احمدی ... احمدی آنجاست؛ کنار آن درخت ...»

همه به طرف او دویدند. احمدی کنار درختی نشسته بود و از درد به خودش میپیچید. سعیدی گفت: "چی شده؟"

- حواسم نبود، افتادم تو یک چاله. پایم خیلی درد میکند. نمیدانم شکسته و یا از جا در رفته؟

- چرا گوشیات را جواب نمیدادی؟

- باطریاش تمام شده بود.

سعیدی با کمک بچهها پای او را بست و بعد هم با آقای امید تماس گرفت و گفت که احمدی را پیدا کردهاند. سعیدی به بچهها گفت: "آقا گفت او را تا کنار ماشین ببریم. فقط مراقب باشید پای او تکان نخورد!"

بچهها هم زیر بغل او را گرفتند و او را تا نزدیک ماشین بردند. آقای امیدی هم تا آنها را دید، جلو آمد و کمک کرد تا او را سوار ماشین کنند. بعد هم به بچهها گفت: "شما یک معذرتخواهی حسابی به احمدی بدهکار هستید. انسان نباید در حقّ دوست خود بدی کند؛ اما شما با کمک خود به او توانستید کار خوبی انجام دهید و اشتباه خودتان را تا حدودی جبران کنید؛ البته احمدی هم نباید تنهایی میرفت. سعی کنید دوستان خوبی برای هم باشید!»

٭ ٭ ٭

پیامبر مهربانی و رحمت حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم :

 «هرگاه کار بدی کردی، کار خوب انجام بده که آن، بدی را پاک میکند.» امالی طوسی: ص 186

سعید عسکری

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام