*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گروه خبری: اخبار افق  | تاریخ:1396/10/19 | ساعت:٢١:٢٥ | شماره خبر:٣٩٦٨٨٣ |  


    آیة‌الله العظمی جوادی آملی

اگر دشمن بیاید مسئول و غیرمسئول نمی‌شناسد

  غفلت از دشمن نباید دائمی باشد، چون قابل بخشش نیست، چرا‌که دشمن در کمین است. این غافل نبودن باید نسبت به کل نظام و انقلاب باشد تا مشکلی برای نظام و انقلاب پیش نیاید. به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیة‌الله جوادی آملی، 17‌دی در دیدار جمعی از طلاب و روحانیون مطالبه‌کننده حقوق مردم که در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا در قم برگزار شد، ضمن تأکید بر هوشیاری در برابر دسیسه‌های دائمی دشمنان به اغتشاشات و حوادث ناگوار اخیر کشور اشاره کردند و اظهار داشتند: کسانی‌که پرچم ایران را آتش زدند باید بدانند که بالاخره هر مملکتی پرچمی دارد، کسانی‌که پرچمی که بر روی آن نام مبارک «الله» نقش بسته بود را آتش زدند، این‌ها مشکل گرانی و اقتصادی نداشتند، مشکل آن‌ها «الله» بود یعنی مشکل دینی داشتند، با دین مشکل داشتند. وگرنه نام «الله» با آن‌ها چه مشکلی داشت. مشکل این بود که با دین و اسلام مخالف‌اند... 

  


 


غفلت از دشمن نباید دائمی باشد، چون قابل بخشش نیست، چراکه دشمن در کمین است. این غافل نبودن باید نسبت به کل نظام و انقلاب باشد تا مشکلی برای نظام و انقلاب پیش نیاید.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیةالله جوادی آملی، 17دی در دیدار جمعی از طلاب و روحانیون مطالبهکننده حقوق مردم که در بنیاد بینالمللی علوم وحیانی اسرا در قم برگزار شد، ضمن تأکید بر هوشیاری در برابر دسیسههای دائمی دشمنان به اغتشاشات و حوادث ناگوار اخیر کشور اشاره کردند و اظهار داشتند: کسانیکه پرچم ایران را آتش زدند باید بدانند که بالاخره هر مملکتی پرچمی دارد، کسانیکه پرچمی که بر روی آن نام مبارک «الله» نقش بسته بود را آتش زدند، اینها مشکل گرانی و اقتصادی نداشتند، مشکل آنها «الله» بود یعنی مشکل دینی داشتند، با دین مشکل داشتند. وگرنه نام «الله» با آنها چه مشکلی داشت. مشکل این بود که با دین و اسلام مخالفاند.

معظمله به پیامدها و نتایج خطرناک غفلت از دسیسه و مکر دشمن پرداختند و تصریح کردند: غفلت از دشمن نباید دائمی باشد چون قابل بخشش نیست و دشمن در کمین است. این غافل نبودن باید نسبت به کل نظام و انقلاب نیز باشد تا مشکلی برای نظام و انقلاب پیش نیاید.

حضرت آیةالله جوادی آملی تأکید کردند: ما باید نسبت به دو جبهه دشمن و غیردشمن بصیرت داشته و به تفکرات هر دو جبهه آگاهی داشته باشیم.

معظمله در ادامه اهمیت نقل صحیح اخبار در رسانهها را یادآور شدند و گفتند: مسئله دیگر رسانهها هستند؛ همه فضاها حقیقیاند و اساساً هر جایی که نقد و انتقاد آزاد است، آن فضا حقیقی است، بنابراین چیزی بهنام فضای مجازی نداریم، چرا ما این فضا را در اختیار نداشته باشیم و چرا در رسانه، خبر صحیح و شفابخش را منتشر نکنیم.

 این مرجع تقلید به حوزه انقلابی نیز اشاره کردند و افزودند: حوزه علمیه زمانی انقلابی است که نهجالبلاغه جزء کتاب درسی حوزه باشد و عمیقانه آن کتاب گهربار را بخواند و بفهمد.

ایشان خطاب به مسئولان کشور خاطرنشان ساختند: مسئولان مواظب باشند؛ اگر دشمن بیاید، مسئول و غیرمسئول نمیشناسد، همانطور که پیغمبرزادهها را به اسارت بردند؛ دشمن کاری میکند که تا قرنها از دین و اسلام خبر نباشد، همانطور که وقتی وارد آندلس شدند، مسجدها را تبدیل به کلیسا کردند و اثری از دین الهی باقی نگذاشتند.

حضرت آیةالله جوادی آملی در پایان اظهار داشتند: مشکل دشمن با گرانی و اقتصاد نیست، بلکه با دین و اسلام درگیر است. بنابراین باید دین را بفهمیم، باور کنیم و سعی کنیم فضای حقیقی را بهدست بگیریم؛ نباید این فضا در اختیار دیگران باشد و با آن جامعه را بلرزانند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام