*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گروه خبری: اخبار افق  | تاریخ:1396/09/13 | ساعت:١٧:٢٠ | شماره خبر:٣٩٥٦٥٦ |  


    عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همه ما از احترام امام قدس‌سره به مراجع تقلید باید درس بگیریم

همه ما از احترام امام قدس‌سره به مراجع تقلید باید درس بگیریم

  آیةالله فقیهی وظیفه خبرگزاری‌ها، رسانه‌ها، طلاب و روحانیون در دفاع از حریم مرجعیت و علما را مهم و اثرگذار دانست و گفت: استدعای من از خبرگزاری‌ها، رسانه‌ها، طلاب و روحانیون این است که در قبال این توطئه خطرناک ساکت ننشینند و با حمایت خود از رهبری، مراجع و شخصیت‌های علمی حوزه، این توطئه را خنثی نمایند... 

  


 

آیةالله فقیهی وظیفه خبرگزاریها، رسانهها، طلاب و روحانیون در دفاع از حریم مرجعیت و علما را مهم و اثرگذار دانست و گفت: استدعای من از خبرگزاریها، رسانهها، طلاب و روحانیون این است که در قبال این توطئه خطرناک ساکت ننشینند و با حمایت خود از رهبری، مراجع و شخصیتهای علمی حوزه، این توطئه را خنثی نمایند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیةالله محسن فقیهی از اعضای جامعه مدرسین 12آذر در پایان درس خود در مدرسه مرحوم آیةالله‌‌العظمی گلپایگانی، با انتقاد شدید از رواج هجمهها و توهینها علیه علما و مراجع معظم تقلید، گفت: توطئه برنامهریزی شده و حساب شده در داخل و خارج از کشور دنبال میشود و آن اهانت به مراجع و علمای دین است. وی افزود: این توطئه حساب شده به دنبال این است که در عرصههای گوناگون به اعتبار و حیثیت حوزه و روحانیت خدشه ایجاد کنند و این اهانتها را عادی کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در این توطئه که با اهانت و حمله به بعضی طلاب و روحانیون در شهرستانها آغاز شده و حتی بعضی از روحانیون را مضروب ساخته بودند، با رواج تهمت و افترا به مراجع معظم تقلید و علما در فضای مجازی نیز دنبال میشود.

آیةالله فقیهی افزود: اخیراً عدهای در داخل کشور و حتی از درون مجلس شورای اسلامی به مراجع معظم تقلید اتهام زنی میکنند؛ اگر یک مرجع تقلید در مورد بانک و ربا صحبت کند به او اهانت میکنند؛ اگر این موضوع شیوع پیدا کند و اهانت به مراجع و علما رواج پیدا کند، اعتبار روحانیت در جامعه لطمه خواهد دید.

وی با اشاره به حمایت همهجانبه مراجع و علما از امام راحل در زمان طاغوت، گفت: وقتی در سال 56 یک مقاله روزنامه علیه حضرت امام خمینی قدس‌سره مطلبی مینویسد و به آن مرجع و عالم بزرگ توهین میکند، همه مراجع و علما قیام و سخنرانی میکنند و از ساحت مرجعیت و علما دفاع میکنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در زمان طاغوت کسی جرئت توهین به مراجع تقلید را نداشت گفت: در زمان حکومت ستمشاهی کسی جرئت نداشت به یک مرجع تقلید اهانت کند و این یک قانون شده بود، ولی متأسفانه امروزه در نظام جمهوری اسلامی با یک توطئه حساب شده و برنامهریزی شده این کار انجام میشود. وی با بیان اینکه کسانی سعی کردند در زمان زلزله کرمانشاه افراد دیگری را جایگزین روحانیت کنند، خاطرنشان ساخت: در زمان زلزله تلاش شد تا هنرمندان و بازیگران و ورزشکاران را جایگزین مراجع و علما کنند و اینگونه وانمود شود که مردم دیگر به روحانیت اعتمادی ندارند و به سایر اقشار اعتماد میکنند.

این استاد حوزه با اشاره به اثرات مخرب شیوع یک شایعه و مطلب کذب در جامعه، گفت: افرادی که این شایعهها را علیه مراجع و علما در فضای مجازی و جامعه منتشر میکنند ممکن است که حتی بعدا نیز حرف خود را تکذیب کنند اما دیگر این کار فایدهای ندارد، چرا که آن شایعه کار خود را کرده است.

آیةالله فقیهی وظیفه خبرگزاریها، رسانهها و سایر طلاب و روحانیون در دفاع از حریم مرجعیت و علما را مهم و اثرگذار دانست و گفت: استدعای من از خبرگزاریها و رسانهها و طلاب و روحانیون این است که در قبال این توطئه خطرناک ساکت ننشینند و با حمایت خود از رهبری، مراجع و شخصیتهای علمی حوزه، این توطئه را خنثی نمایند.

وی در پایان خواستار تشکیل کمیتهای برای مبارزه با اهانتها به ساحت مرجعیت و علما از سوی مرکز مدیریت و شورایعالی حوزه شد و گفت: مدیریت و شورای عالی حوزه کمیتهای تشکیل دهد که اگر کارهای مشابه این انجام شد و اهانت و تهمتی به ساحت مراجع و علما صورت پذیرفت، این کمیته با تکذیب و توضیح، با این اهانتها مبارزه کند Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام