*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گروه خبری: داستان, بیشتر بشناسیم, افق خانواده  | تاریخ:1390/11/12 | ساعت:١٧:٤١ | شماره خبر:١٣٠٧٧٨ |  


    

چشم‌های منتظر

 شهر مدینه آن روز چشم به راه بود. چشم به راه کودکی که پیامبر(ص) وعده آمدنش را داده بودند. 

  


شهر مدینه آن روز چشم به راه بود. چشم به راه کودکی که پیامبر(ص) وعده آمدنش را داده بودند. مردمی که نماز صبح را خوانده بودند و به خانههایشان برمیگشتند، بار دیگر صدای اذان را شنیدند. این بار نه از مسجد بلکه از یکی از خانههای محله بنیهاشم. آنها باتعجب به یکدیگر نگاه کردند و پرسیدند: چرا در این وقت؟ اذان از کجاست؟

همه اشارهها یک خانه را نشان میداد؛ خانه امام محمدباقر(ع). آخرین جملههای مؤذن به پایان رسید. گنجشکها بر شاخههای نخل خواندند و خورشید، در و دیوارهای شهر را طلاییرنگ کرد. زنها دور «امّ فروه» را گرفته بودند و به او کمک میکردند. امّفروه به کودکش نگاه میکرد، او را نوازش میکرد و آرام میبوسید، غروری پاک، دلش را پر کرده بود. حس میکرد خداوند او را برای کاری بزرگ در نظر گرفته است.

کسی پرسید: چه نامی برایش انتخاب کردهاید؟ یکی از زنها جواب داد: نامش را قبلاً خدا انتخاب کرده است.

همه سرها به طرف او برگشت.

- خدا؟

آن زن روایتی را نقل کرد که از امام محمدباقر(ع) شنیده بود. روزی حضرت زهرا(س) لوحی را به جابربنحیان نشان داده بودند. در آن نام دوازده نفر آمده بود. ششمین نام از آنها جعفر بود؛ همان کودکی که در آغوش امفروه بود.

سالها بعد وقتی آن کودک بزرگ شد، در شهر مدینه دانشگاهی ساخت که چهارهزار دانشجو در آن درس میخواندند. دانشجویانی که هریک دانشمند بزرگی شدند مثل جابر، ابان، هشام، مفضل و دیگران. استاد همه آنها تنها یک نفر بود؛ امام جعفر صادق(ع)؛ همان کودکی که در دامن امفروه لبخند میزد.

مرتضی دانشمند

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام