*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٨٨٢٩ ١٢:٤٧ - 1400/06/20   نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارسال به دوست نسخه چاپي


نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

بسیج روحانیت با تمام توان برای خدمت صادقانه و مجاهدت وارد میدان شده است


مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی‌صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجتالاسلام والمسلمین حاجیصادقی در این مراسم با اشاره با سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امروز بزرگترین مبارزه، مبارزه با استکبار و خدمت به مردم است، ابراز داشت: جایی که لازم باشد، بسیجیان برای خدمت به این مردم وارد صحنه میشوند؛ چه در مقابله با وضعیتهای سخت و چه در وضعیت کنونی که کرونا حاکم است.

نماینده ولیفقیه در سپاه پاسداران با اشاره به گفتمان مقاومت، ایستادگی، کوتاه نیامدن و منفعل نشدن در برابر فشار دشمن، گفت: دشمن میخواهد خواستههای خود را بر ما تحمیل کند و ما باید با تحمل فشار دشمن، از خواسته او سر باز بزنیم که این عمل، جهاد کبیر است.

وی با بیان اینکه باید این گفتمان که سیره اهلبیت(ع) است و ریشه قرآنی دارد، محکمتر شود، با اشاره به رویکرد فعلی بسیج، اظهار داشت: بسیج امروز بیش از هر زمان، به این دو راهبرد توجه دارد و تمام قدرت و توان خود را در جهت خدمت به مردم بهکارگیری میکند.

وی افزود: امروز بسیج روحانیت با تمام توان برای خدمت صادقانه و مجاهدت برای کمک مؤمنانه بدون منت وارد میدان شده است و باور بسیجیان این است که خدمت مؤمنانه، فقط یک عبادت مقرب نیست؛ یک اقدام در جهت پاسداری از انقلاب نیز است و بسیج با راهاندازی قرارگاههای مختلف از جمله قرارگاه تعلیم و تربیت و روشنگری بر استقامت بر اصول و سازشناپذیری در برابر فشارها و تهدیدات سخت اصرار دارد.

نماینده ولیفقیه در سپاه پاسداران در ادامه عنوان کرد: با شکلگیری دولت اسلامی و روی کار آمدن رئیس جمهوری که به این دو راهبرد اعتقاد دارد و فقط برای خدا، سربازی رهبر و خدمت به مردم آمده است، باید یک چهرهای از دولت اسلامی شکل بگیرد و با استفاده از فرصتهای فراهمشده بتوانیم، پایههای اصلی این انقلاب و نظام را که تولد جدید اسلام ناب و زمینهساز نهضت ظهور است، تقویت کنیم و بیتردید میتوانیم به پیشروندگی این انقلاب و عقبنشینی غیرمتوقفشونده دشمنان امیدوار باشیم.

حجتالاسلام والمسلمین حاجیصادقی در پایان عنوان کرد: در این شرایط از علما، روحانیون، طلاب و حوزههای علمیه انتظار میرود، بهصورت سازماندهیشده و بسیجی که با این حوزه پیوند خورده است، در پیشتازی، الگو بودن، جهتدهنده بودن در جامعه، در تحکیم و تقویت این دو راهبرد که شاخص حوزه انقلابی است، کوشا باشند.

در ابتدای این مراسم حجتالاسلام والمسلمین نبوی مسئول سابق بسیج اساتید هم، اظهار داشت : در این مدت اقداماتی از جمله تغییر در کمیسیونها صورت گرفت که در هر معاونت، شاهد کمیسیونهای کاری بودیم.

وی عنوان کرد: ۱۴ انجمن علمی تشکیل شده و حدود هشتاد نفر از اساتید حوزه علمیه و علوم انسانی در مجموعه بهکارگیری شدند که به فوریتهای پژوهشی جامعه میپردازند و مجلهای با عنوان حوزه انقلابی توسط این مرکز منتشر شد که تأییدیه معاونت آموزشی حوزه علمیه کشور را کسب و برای اساتید حوزه علمیه کل کشور و ائمه جماعت مساجد تهیه شد.

حجتالاسلام والمسلمین نبوی ابراز داشت: توزیع خبرنامههای مکتوب توسط این مرکز با عنوان (نبأ) میان اساتید حوزه صورت گرفته و خبرنامه الکترونیکی آن، جهت مشاهده اساتید در سطح کشور به وجود آمد.

وی در پایان گفت: از جمله اقدامات این مرکز میتوان، به رصد مجموعههای زاویهدار با انقلاب اسلامی که به فعالیت میپرداختند اشاره کرد و مرکز بسیج اساتید حوزه علمیه، نخستین جایی بود که نسبت به آگاهسازی سند ۲۰۳۰ اقداماتی را انجام و بیانیهای را منتشر و دورههای مدیریتی جهت توانمندی در صحنههای مختلف برگزار کرد.

لازم ذکر است، در پایان از خدمات ارزشمند حجتالاسلام والمسلمین نبوی تقدیر و حجتالاسلام والمسلمین اکبری مسئول نمایندگی ولیفقیه در سپاه علیبن ابیطالب(ع) قم، با حفظ سمت بهعنوان مسئول جدید بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم معرفی شد.


خروج