*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٢٠٣٧ ١٥:٠٧ - 1398/12/11   هجرت و تبلیغ علما موجب تعمیق و تقویت باورهای دینی و فرهنگی مردم می‌شودآیت‌الله‌العظمی سبحانی ارسال به دوست نسخه چاپي


هجرت و تبلیغ علما موجب تعمیق و تقویت باورهای دینی و فرهنگی مردم می‌شودآیت‌الله‌العظمی سبحانی

هجرت و تبلیغ علما موجب تعمیق و تقویت باورهای دینی و فرهنگی مردم می‌شود


این مرجع تقلید رسیدگی به مشکلات مردم را از رسالت‌های نمایندگان ولی‌فقیه در استان ها دانستند و بیان کردند: هجرت و تبلیغ روحانیون برجسته موجب تعمیق و تقویت باورهای دینی و فرهنگی در بین مردم استان ها به‌ویژه جوانان آن دیار خواهد شد...به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله سبحانی، ۵ اسفند در دیدار حجتالاسلام والمسلمین شاهرخی نماینده ولیفقیه در استان لرستان، با بیان اینکه لرستان، استانی ولایتمدار و محب اهلبیت علیهم السلام است خاطرنشان کردند: دفاع از حریم اهلبیت علیهم السلام از خصوصیات و ویژگیهای بارز مردم این دیار است.

معظمله با بیان اینکه نیاز است روحانیون لرستانی که در قم مشغول به تحصیل هستند و از جهت علم و اخلاق به مراتبی رسیدهاند به لرستان هجرت کنند، افزودند: هجرت و تبلیغ روحانیون برجسته موجب تعمیق و تقویت باورهای دینی و فرهنگی در بین مردم استانها بهویژه جوانان آن دیار خواهد شد.

ایشان با اشاره به تخصصی شدن دروس و رشتههای حوزههای علمیه، خاطرنشان کردند: امید میرود در این خصوص نیز تدابیر لازم اندیشیده شود تا زمینه حضور مبلغان دینی فرهیخته و متخصص در استان فراهم شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه یکی از وظایف و رسالتهای خطیر نمایندگان ولیفقیه در استانها رسیدگی به مشکلات مردم و رساندن این مشکلات به سازمانها و مسئولان است، گفتند: نمایندگان ولیفقیه و ائمهجمعه باید در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند و در حل مشکلات مردم با سعه صدر رسالت خود را انجام دهند.

در ابتدای این دیدار نماینده ولیفقیه در استان لرستان، گزارشی از وضعیت دینی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین حوزههای علمیه خواهران و برادران لرستان ارائه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به اینکه مردم استان لرستان مردمی ولایتمدار و همیشه در صحنه هستند، گفت: پیشینه پرافتخار و درخشان عالمان دینی و روحانیت این استان در دفاع از ارزشهای والای اسلامی و انقلابی بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه مردم مومن و ولایی استان لرستان در دوران انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس شهدای بسیاری را تقدیم نمودهاند، افزود: مردم این استان شایسته خدمت هستند و تمام همت خود را برای رفع مشکلات این استان بهکار خواهیم گرفت. نماینده ولیفقیه در استان لرستان بر رویش جوانان مومن، انقلابی، معنویتگرا، اخلاقمدار و عدالتخواه در این استان بهعنوان مدافعین مطمئن از کیان اسلام و انقلاب اسلامی تأکید کرد.


خروج