*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١١٧٧٠ ١٠:٤٨ - 1398/11/26   آمادگی مجمع نمایندگان طلاب برای همکاری با دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلابرئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خبر داد ارسال به دوست نسخه چاپي


آمادگی مجمع نمایندگان طلاب برای همکاری با دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلابرئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خبر داد

آمادگی مجمع نمایندگان طلاب برای همکاری با دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب


مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم این آمادگی را دارد که کمک کار ترویج اندیشه و آثار رهبر معظم انقلاب باشد. به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌نژاد، ۱۴بهمن در نشست تخصصی بررسی ظرفیت‌های همکاری مجمع نمایندگان طلاب و مؤسسه پژوهشی-فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای) که در این مؤسسه برگزار شد، گفت: برگزاری این نشست، بسیار مهم بوده و شرکت کنندگان آن، به‌عنوان اتاق فکر مجمع نمایندگان طلاب، حضور پررنگی دارند که جای تقدیر و تشکر دارد...رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم بیان داشت: ترویج اندیشهها و کتب رهبر معظم انقلاب از برنامههای بسیار ضروری است، باید برنامهها و مسابقات کتابخوانی با اهداء جوایز نفیس در سراسر کشور انجام شود.

وی بیان داشت: مجمع نمایندگان طلاب و فضلا این آمادگی را دارد که کمک کار ترویج اندیشه و آثار رهبر معظم انقلاب باشد.

 رهبر معظم انقلاب اجازه کمک به هیچ نهادی برای نشر آثارشان نمیدهند

مسئول دفتر مؤسسه پژوهشی-فرهنگی انقلاب اسلامی قم نیز در این نشست گفت: هدف از تشکیل دفتر حفظ و نشر آثار آیتاللهالعظمی خامنهای این است که به تعداد افرادی که محاسبات ذهنی و نوع اندیشه آنان شبیه به ایشان است، اضافه شود و یکی از واحدهای مهم این مجموعه، واحد ترویج است که فعالیت ترویج اندیشه و آثار رهبر انقلاب را در دستور کار دارد.

حجتالاسلام صلحمیرزایی ابراز داشت: امروز متأسفانه بسیاری از اشخاص و بزرگان با اندیشه و آثار رهبر معظم انقلاب آشنا نیستند؛ به همین دلیل برنامههای آموزشی و ترویجی را برنامهریزی کردهایم تا بتوانیم این اندیشه و آثار را در سراسر کشور ترویج دهند.

مسئول دفتر مؤسسه پژوهشی-فرهنگی انقلاب اسلامی قم بیان داشت: برای انتشار آثار رهبر انقلاب، از هیچ یارانهای استفاده نکرده و از هیچ ارگان و نهادی کمک مالی گرفته نشده و ایشان اجازه چنین کاری را نمیدهند.

حجتالاسلام صادقی مسئول واحد دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیتالله خامنهای نیز در این نشست گفت: از جمله برنامههای واحد ترویج این دفتر، تربیت اساتید ترویج، شبکهسازی مروجان اندیشه، برگزاری جلسات ترویج آثار، تشکیل حلقات مطالعه و تسهیل دسترسی به کتابها میباشد.

مسئول واحد ترویج دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیتالله خامنهای گفت: ما برای دورههایی که در این راستا برگزار میکنیم، مدارک پایان دوره تقدیم خواهیم کرد تا اشخاص بتوانند به ترویج این مباحث در سراسر کشور بپردازند.

حجتالاسلام صادقی بیان داشت: در حال حاضر، در ۲۷ استان قریب به ۲۰۰ جلسه ترویجی در حال برگزاری داریم که اساتید آن از قم اعزام میشوند و میتوانیم از ظرفیت نمایندگان طلاب و فضلا نیز در این راستا استفاده نماییم.


خروج