*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١١٧٤٥ ١٤:٥١ - 1398/11/24   همایش اربعین سرداران رشید شهید سلیمانی و المهندس با حضور مراجع عظام و علما برگزار شد ارسال به دوست نسخه چاپي


همایش اربعین سرداران رشید شهید سلیمانی و المهندس با حضور مراجع عظام و علما برگزار شد

همایش اربعین سرداران رشید شهید سلیمانی و المهندس


همایش اربعین شهادت سرداران رشید اسلام سردار شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و حمایت از جبهه مقاومت با حضور حضرات آیات و حجج‌اسلام مکارم شیرازی، سبحانی، محمدی گلپایگانی، شیخ عیسی قاسم، دبیر و اعضای شورای عالی حوزه رئیس و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، معاونان و مسئولان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، اساتید حوزه، استاندار قم و سردار حجازی جانشین فرمانده قدس سپاه پاسداران، از سوی حضرت آیت‌الله‌ مکارم شیرازی، ۱۹‌بهمن در مدرسه امام کاظم‌ علیه السلام در قم برگزار شد...


در این مراسم، دکتر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری، آیتالله اراکی عضو خبرگان رهبری و حجتالاسلام والمسلمین صدرالدین قبانچی

امامجمعه نجف اشرف سخنرانی کردند.

 دوره حضور آمریکا در منطقه به سر آمده است

به گزارش خبرگزاری حوزه، مشاور مقام معظم رهبری در امور بینالملل در این همایش با بیان اینکه پشتوانه لجستیک نیروهای آمریکا در سوریه، در خاک عراق است، گفت: خاتمه حضور آمریکا در عراق به اتمام حضور آنها در سوریه خواهد انجامید و آنها از این دو کشور به زودی بیرون خواهند رفت.

دکتر ولایتی با بیان اینکه سردار سلیمانی هم در زمان حیات و هم پساز شهادت منشاء برکات بود، افزود: آنچه که در عراق با حضور پرشور مردم اتفاق افتاد، یک خاتمه خوبی بود برای اختلافاتی که با تحریک آمریکا ایجاد گردید.

وی با بیان اینکه پشتوانه لجستیک نیروهای آمریکا در سوریه، در خاک عراق است، یادآور شد: خاتمه حضور آمریکا در عراق به اتمام حضور آنها در سوریه خواهد انجامید و به زودی آنها از این دو کشور بیرون خواهند رفت.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بینالملل خاطرنشان کرد: طرح معامله قرن طرحی احمقانه است، آنها روی چیزی معامله میکنند که روی آن مالکیتی ندارند، گروههای مبارز فلسطین با این طرح به مخالفت پرداختهاند و این طرح رزمندگان فلسطینی را دور یک پرچم جمع کرده است.

وی عنوان کرد: دشمن بخواهد یا نخواهد ایران قدرت اول منطقه بوده و خط تهران، بغداد، دمشق، بیروت و فلسطین جبهه مقاومت را در خود دارد و این خط ادامه خواهد یافت.

 پایان عمر وهابیت و آغاز عصر وحدت جهان اسلام

آیتالله اراکی هم در این همایش گفت: قرآن کریم بیان میکند، دشمنان دین تلاش میکنند که تزویر را جایگزین دین حق کنند.

استاد حوزه علمیه اظهار کرد: در 200 سال اخیر قدرت جهانی دیده شد که در ایجاد دین تزویر خبیثترین توطئهها را برجای گذاشت و آن هم استعمار پیر انگلیس بود. وهابیت از جمله این طرحهای تزویری بود که برای مقابله با دین حق به وجود آمد. حربه نویی که از سوی استعمار بهکار گرفته شده حربه سخت بود.

عضو خبرگان رهبری یادآور شد: قدرتهای تحریفی و قدرتهای جنگ علیه حق، ترجیح میدهند که از ابزار جنگ نرم استفاده کنند. آنجا که دست به ابزار سخت میبرند به آن معنی است که در جنگ نرم خود را ناکام دیدهاند.

دبیرکل سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تقدیر از حضرت آیتالله مکارم شیرازی در مبارزه با جریانهای تکفیری، اظهار کرد: این مرجع تقلید پرچمدار قهرمان عرصه مبارزه با تکفیریگری بود. یکی از موثرترین فعالیتهای دفاع در مقابل جنگ نرم تکفیری و در عصر جنگ تمامعیاری که در مقابل دین حق ایجاد شد، آیتاللهالعظمی مکارم شیرازی بودند که با راهاندازی یک نهضت عظیم و کلان مقابله با تکفیریگری حتی الازهر مصر را تحت تأثیر قرار دادند. موضعگیریهای شیخ الازهر متأثر از مکاتبات با این مرجع تقلید بود. تا جایی که شیخ الازهر بیان کرد که شیعه و سنی دو بال جهان اسلام هستند. همچنین اعلام کرد که وهابیت از جمله طوایف اسلامی نیست.

 استاد حوزه علمیه با ذکر این مطلب که عمر وهابیت به پایان رسیده است بیان کرد: امروز دیگر خبری از وهابیت فعال و متحرک نداریم. دشمن به خوبی دید که دیگر ابزار وهابیت کند شده است. بنده با اجازه از آیتاللهالعظمی مکارم شیرازی پایان عمر وهابیت در جهان اسلام و آغاز وحدت در جهان اسلام و همه طوایف را اعلام میکنم.

 آمریکا با ذلت از عراق خواهد رفت

امام جمعه نجف هم در این همایش گفت: سردار سلیمانی یک امت و قهرمان سیاست و مبارزه و دیانت و اخلاص بود.

حجتالاسلام والمسلمین صدرالدین قبانچی با تقدیر از حاضران در این همایش از جمله آیتاللهالعظمی مکارم شیرازی افزود: در این مراسم یک واژه واحد بهکار میبریم که همان ذکر پیروزی است، زیرا شهید سلیمانی با شهادت خود صفحه جدیدی از پیروزی جبهه مقاومت رقم زد.

امام جمعه نجف بیان کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، قدرت دین و قدرت ملتها بود. امام خمینی قدس سره با نظام سیاسی که تأسیس کردند در مقابل استکبار جهانی شرق و غرب ایستادند. امام خمینی قدس سره این جمله معروف خود یعنی نه شرقی و نه غربی را سردادند که این مسئله یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بود.

وی گفت: عراق پساز سرنگونی رژیم بعث دو گزینه را پیشروی داشت. نخست، برپایی نظام سیاسی وابسته به استکبار جهانی بود که در آن صورت خبری از جنگ و مشکلات نبود. گزینه دوم تأسیس نظام سیاسی مستقل بود که ملت عراق و مراجع عالیقدر عراق گزینه دوم را انتخاب کردند.

امامجمعه نجف بیان کرد: ملت عراق موفق شد که بین مذاهب، قبایل و شیعیان عراق، این وحدت را ایجاد کند. در نجف این وحدت ایجاد شد. اگر میخواهیم آزاده زندگی کنیم باید خود را برای مواجهه با استکبار آماده کنیم.

این استاد حوزه علمیه نجف بیان کرد: دشمن اصلی ما آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند. گروههای حشدالشعبی پساز شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی با هم متحد شدند و وحدت را بین خود ایجاد کردند؛ در مقابل خطر واقعی پیشروی عراق متحد شدند و پارلمان عراق نیز به سرعت به خروج نیروهای آمریکایی از عراق رای داد. اینها از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی با ذکر این مطلب که ما مدیون خون این شهدا هستیم، گفت: در تمام این پیروزیها، سردار سلیمانی کاملا موثر بود. وی هم در مقابل داعش و هم در مقابل فتنه داخلی تأثیرگذار بود. وی در مقابل فتنه داخلی ایستاد و نقش مثبتی ایفا کرد.

امامجمعه نجف بیان کرد: امروزه مردم عراق در میدانهای شهرها خواهان خروج آمریکا از عراق هستند و این نشانه شکست دشمن در ایجاد فتنه داخلی است.


خروج