*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١١٧٣٨ ١٤:٣٤ - 1398/11/24    ارسال به دوست نسخه چاپي


برگزاری نشست علمای لبنان و فلسطین در حمایت از قدس و مخالفت با معامله قرن


نشستی با حضور علمای لبنان و فلسطین در شهر صیدای لبنان در حمایت از قدس و مخالفت با معامله قرن برگزار شد که شعار آن «قدس پایتخت فلسطین است و آن قابل معامله نیست» بود. به گزارش خبرگزاری حوزه، نشستی با حضور علمای لبنان و فلسطین، ۱۴‌بهمن در شهر صیدای لبنان در حمایت از قدس و مخالفت با معامله قرن برگزار شد که شعار آن «قدس پایتخت فلسطین است و قابل معامله نیست»، «در برابر یک ذره از خاک فلسطین کوتاه نمی‌آییم» و «فلسطین تنها با جهاد و مقاومت آزاد می‌شود»، بود...در این نشست، شیخ محمدالموعد سخنگوی شورای علمای فلسطین، شیخ حسن عبدالله مفتی صور و جبل عامل، شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت و تعدادی از مفتیها، قضات و روحانیان دینی لبنانی و فلسطینی حضور داشتند.

شیخ ماهر حمود در سخنان خود از موضعگیریهای عربی در مخالفت با معامله قرن قدردانی کرد و گفت: اتحادیه علمای مقاومت در نشستی که در بغداد با هدف تلاش عراقی و عربی برای اخراج نیروهای آمریکا از این کشور برگزار میشود، حضور خواهد داشت.

شیخ عبدالله معامله قرن را جنایت وحشتناکی دانست که دشمنان در روز روشن مرتکب آن شدند و گفت: قدس پایتخت ابدی فلسطین باقی خواهد ماند.

حاضران در پایان بیانیهای صادر کردند که در بندهایی از آن آمده بود:

▪ قدس و فلسطین وقف اسلامی است و قابل فروش، تجزیه، مصادره، مذاکره و عقبنشینی از آن نیست و علیرغم میل ترامپ، نتانیاهو و خائنانی که روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کردند، قدس خواه و ناخواه پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند و همه فلسطینیها به این کشور باز خواهند گشت و آزادی آن مسئولیت تمامی امت است.

▪ وحدت تمامی اقشار و گروههای فلسطینی و مقاومت تنها را برای پایداری و شکست معامله قرن و آزادی قدس و فلسطین است.

▪ ملت فلسطین در کرانه باختری باید انتفاضه سوم را آغاز کرده و در غزه باید به راهپیمایی بازگشت ادامه داده و برای واکنش به هرگونه تجاوزی آمادگی کامل داشته باشند. محور مقاومت در آمادهباش کامل باشد و ساکنان اردوگاهها نیز به تظاهرات ادامه دهند و در جهان برای محکومیت این معامله تظاهرات و تجمع برگزار شود.

▪ خطبای جمعه جهان عربی و اسلامی بهویژه لبنان و فلسطین در خطبهها معامله قرن را محکوم کرده و در خصوص فلسطین، قدس، مسجدالاقصی و جایگاه آن در قرآن سخنرانی کنند.

گفتنی است، حاضران در پایان از کشورهای عربی و اسلامی که با این معامله ننگین مخالفت کردند، قدردانی نموده و خواستار اقدامات بیشتر در جهت حمایت از ملت فلسطین و مقاومت آنها شدند.


خروج