*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١١٧٣٦ ١٤:٢٩ - 1398/11/24     لزوم تقویت حوزه‌های علمیه کشورهای اسلامی و ادامه تحصیل آنان در قمرئیس جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم در دیدار جمعی از علمای هند تأکید کرد ارسال به دوست نسخه چاپي


  لزوم تقویت حوزه‌های علمیه کشورهای اسلامی و ادامه تحصیل آنان در قمرئیس جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم در دیدار جمعی از علمای هند تأکید کرد

لزوم تقویت حوزه‌های علمیه کشورهای اسلامی و ادامه تحصیل آنان در قم


حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی اهتمام علمای کشورهای دیگر، جهت ارتقای حوزه‌های علمیه و طلاب را ضروری دانست و ابراز داشت: در نظر داریم، حوزه‌های علمیه کشورهای دیگر تقویت شوند و طلاب آنان در صورت لزوم، برای تحصیلات تکمیلی به قم و جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم بیایند...


به گزارش خبرگزاری حوزه، رئیس جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، ۱۵بهمن در دیدار جمعی از علمای ایالتهای مختلف هند با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: جمهوری اسلامی، کانون عشق و آرمان همه مسلمانان عالم بهشمار میرود. امام خمینی قدس سره متعلق به همه بشریت بودند و انقلاب اسلامی هم فراسرزمینی است.

حجتالاسلام والمسلمین عباسی با اشاره به سیاست دشمنان انقلاب اسلامی مبنی بر دامن زدن به نزاعهای مذهبی میان پیروان مذاهب اسلامی، تصریح نمود: نقشه اخیر آنان که آوردن تروریستها به منطقه و ایجاد جنگ و خونریزی طولانیمدت بین مسلمانان بود، بهبرکت بیداری ملتها و خدمات افرادی مانند «شهید سپهبد سلیمانی» و «شهید ابومهدی» که خود را متعلق به دنیای اسلام میدانستند، ناکام ماند.

حجتالاسلام والمسلمین عباسی ادامه داد: دشمنان از انقلاب اسلامی کینه دارند؛ زیرا چند دهه است که جلوی زیادهخواهی آنها را گرفته و در برابر فتنههای آنان قد علم کرده است. بیشک، اقدامات آنان به زیانشان تمام خواهد شد و خون شهدای مقاومت، باعث بیداری و اتحاد هر چه بیشتر مسلمانان خواهد شد.

رئیس جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم با اشاره به توطئه دشمنان در سالهای پساز پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان ساخت: توطئههای دشمنان پساز پیروزی انقلاب اسلامی بهگونهای است که ایران اسلامی حتی یک روز را بدون فتنه پشت سر نگذاشته است.

حجتالاسلام والمسلمین عباسی، با بیان اینکه جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، سیاست وحدت، تقریب و برادری مسلمانان را پی میگیرد و به تعامل و گفتوگو با پیروان ادیان توجه ویژه دارد، معنویت، عدالت و عقلانیت برای همه بشریت را پیام انقلاب اسلامی برای جهانیان دانست و گفت: براساس این سیاست، تاکنون جمع زیادی در این نهاد بینالمللی تحصیل کردهاند و سفیران صلح و عدالت در سطح جهان هستند.

حجتالاسلام والمسلمین عباسی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به تراز حوزههای علمیه هندوستان، گفت: امروز هم همانند گذشته، شخصیتهای ارزندهای در حوزههای علمیه هندوستان هستند و تقویت ارتباط حوزههای هند با جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم مورد تأکید ماست.

رئیس جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم افزود: در نظر داریم، حوزههای علمیه کشورهای دیگر تقویت شوند و طلاب آنان در صورت لزوم، برای تحصیلات تکمیلی به قم و جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم بیایند.

وی همچنین اهتمام علمای کشورهای دیگر، جهت ارتقای حوزههای علمیه و طلاب را ضروری دانست. شایان ذکر است در ادامه، علمای هند ضمن تسلیت شهادت شهید سپهبد سلیمانی و شهید ابومهدی، ابراز داشتند که خون این شهدا برکات فراوانی برای اسلام و مسلمین خواهد داشت.

آنها همچنین در ادامه درخواستهای خود را در خصوص پیگیری پذیرش مدارک المصطفی صلی الله علیه و آله و سلم در دانشگاههای هند، لزوم برگزاری دورههای کوتاهمدت و ساماندهی فعالیتهای دانشآموختگان المصطفی صلی الله علیه و آله و سلم در هند مطرح کردند.

حجتالاسلام والمسلمین عباسی با عنایت به درخواستهای علمای هند در خصوص پیگیری پذیرش مدارک المصطفی صلی الله علیه و آله و سلم در دانشگاههای هند، اظهار داشت: حل مشکل مدارک تحصیلی جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم در هند، به همکاری نهادهایی مانند سفارتخانهها نیاز دارد. البته مدارک تحصیلی المصطفی صلی الله علیه و آله و سلم رسمی و مورد تأیید وزارت علوم است و در بیشتر کشورهای دنیا نیز مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم ضمن اعلام آمادگی این مرکز برای برگزاری دورههای کوتاهمدت آموزش زبان فارسی، زنده نگاه داشتن میراث اسلام ناب را در هند ضروری برشمرد و بر ایجاد حوزههای تراز اول در این کشور، با استفاده از ظرفیت علما و مردم هند تأکید کرد.

گفتنی است، در این جلسه برخی از مدیران جامعةالمصطفی صلی الله علیه و آله و سلم نیز نظرات خویش را درباره مسائل مربوط به هند بیان کردند.


خروج