*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١١٧٠٣ ١٤:٢٩ - 1398/11/23    ایران جای خالی ایفای نقش عربی در منطقه را پر می‌کندامام جمعه بیروت  ارسال به دوست نسخه چاپي


 ایران جای خالی ایفای نقش عربی در منطقه را پر می‌کندامام جمعه بیروت

ایران جای خالی ایفای نقش عربی در منطقه را پر می‌کند


حجت‌الاسلام سید‌علی فضل‌الله گفت: گسترش نقش ایران در نتیجه نبود نقش عربی است و ایران مسئولیت پر کردن جای خالی دیگران را به عهده دارد. به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام سیدعلی فضل‌الله امام جمعه بیروت در گفت‌و‌گو با روزنامه «الرأی» کویت، در واکنش به سئوالی در خصوص گسترش نفوذ ایران در منطقه، گفت: بعد ‌از این‌که بیشتر کشور‌های جهان به نفع رژیم صهیونیستی دست از حمایت فلسطین برداشتند، ایران به این مسئله پایبند بوده و هست...وی افزود: رژیم صهیونیستی، اشغالگری خود را در قدس و جولان رسمیت بخشیده و به نظر میرسد هیچ محدودیتی برای طمع ورزیهای آن وجود ندارد.

حجتالاسلام سید فضلالله در ادامه گفت: گسترش نقش ایران در نتیجه نبود نقش عربی است و ایران مسئولیت پر کردن جای خالی دیگران را به عهده دارد، لذا ما معتقدیم که باید از اتهامات متقابل دوری کرد.

امام جمعه بیروت همچنین درمورد تحولات لبنان هم گفت: جنبش مردمی لبنان به اندازه یک انقلاب نبود و نیازمند شرایط بیشتری است، اما اگر تشدید اوضاع ادامه یابد، ممکن است به انقلاب منجر شود. وی تأکید کرد: حالت خشونتی که شاهد آن هستیم به احساس شرکتکنندگان در تظاهرات برمیگردد و آن اینکه باید از خشونت استفاده شود تا دولت مجبور به عمل به مسئولیتش شود.

امام جمعه بیروت با بیان اینکه راه حل لبنان آسان نیست و وضعیت اقتصادی، معیشتی و سیاسی به پایینترین مرحله خود رسیده است، گفت: در مرحله کنونی گروهها در تشکیل دولت موفق شدند، اما احساس میکنیم که دولتهای اینچنینی نمیتواند راهحل ریشهای در حل مشکل ارائه دهد. ما همیشه تأکید کردیم که حل مشکل لبنان از طریق توافق همگی حاصل نمیشود و منظور ما از همگی، تمامی قدرتهای داخلی و مؤثر خارجی است.

وی ادامه داد: اگر مردم احساس کنند که تغییر جدی روی داده است، آن موقع اعتماد آنان به دولت بر میگردد و اکنون به نظر میرسد یک اقدام جدیدی در تعامل با بحران در حال صورت گرفتن است و امیدواریم که ادامه داشته باشد و به نتیجه برسد.

 

 

 

 

 


خروج