*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١١٣٤٠ ١٠:٣٧ - 1398/10/30   تقدیر مراجع و علما  از پاسخ موشکی سپاه به جنایت آمریکا در عراق ارسال به دوست نسخه چاپي


تقدیر مراجع و علما  از پاسخ موشکی سپاه به جنایت آمریکا در عراق

تقدیر مراجع و علما از پاسخ موشکی سپاه به جنایت آمریکا در عراق


در پی حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه آمریکا در عین‌الاسد عراق، در انتقام ترور سردار شهید قاسم سلیمانی و همراهان وی مراجع عظام و علما در پیام‌ها و بیانیه‌هایی، از این اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تقدیر کردند...


آیتاللهالعظمی نوری همدانی

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله نوری همدانی، ۱۸دی در ابتدای درس خارج فقه خود، در واکنش به پاسخ موشکی ایران به پایگاههای نظامی آمریکا در عراق، گفتند: از فرزندان سپاه تشکر میکنیم که دیشب نخستین ضربه را به تروریستهای نظامی آمریکا وارد کردند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خداوند هیچگاه سطح زمین را بدون امام و رهبر نگذاشته است، ادامه دادند: استکبار سعی کرده، جریانی در مقابل پیامبران و ائمه علیهم السلام به وجود بیاورد، ما وظیفه داریم که در برابر این جریان بایستیم.

معظمله اظهار داشتند: باید از این نظام، که بهپای آن خونهای فراوانی ریخته شده است، حمایت کرده و باید روز به روز در راه اسلام و انقلاب قدم برداریم.

 آیتاللهالعظمی جوادی آملی

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله جوادی آملی، ۲۰دی در بخشی از جلسه اخلاق خود، با تقدیر از پاسخ موشکی سپاه به پایگاههای آمریکا در پی شهادت سپهد سلیمانی ابراز داشتند: ببینید به ما گفتند بجنگید با دشمن بیرون، بخواهید بجنگید سلاحتان آهن است، این بیگانه خواست اهانت کند، آسیب برساند به نظام اسلامی به عزیرترین سربازان و سپهبدهای ما، این شهید را از ما گرفته، این عزیزان ما هم با چهار تا موشک او را خفه کردند، این سلاح بیرونی است به نام آهن؛ که خدای سبحان از همه اینها بپذیرد، به همه قدرت عطا کند، عنایت عطا کند، جدیت عطا کند، اینها شاگردان حضرت امیر علیه السلام هستند.

ایشان با بیان اینکه ملت نباید ستمپذیر باشد، اظهار داشتند: کلمه حجر را در فهرست کلمات نهجالبلاغه ملاحظه کنید، حضرت فرمود: «ردوا الحجر مِن حیث جاء» سنگ را از همان جایی که آمد برگردانید، حالا یک کسی به شما سنگ زد بگویید گذشت، عیب ندارد، نه! عیب دارد چرا عیب ندارد؟ ملت ستمپذیر نباشید، آنکه ستمپذیر است پست و فرومایه است؛ این بیان نورانی است که فرمود: «لا یمنع الضیم الذلِیل‏» «إحتمله» یعنی اینبار را تحمل کرد، فرمود ستم و استکبار را جز فرومایه کسی تحمل نمیکند. ملت عزیز که زیر بار ظلم نمیرود بیگانه هر جسارتی بخواهد بکند! «احتمله» یعنی قبول کرد اینبار را برد، تحمل کرد ستم را، استکبار را، تحمیل را، جز ملت پست کسی تحمل نمیکند. ملت ما به لطف الهی تحمل کرد، عزیزانه انقلاب کرد، بعد درباره این جمله هم فرمود «ردوا الحجر مِن حیث جاء» سنگ را از همان جایی که آمد فوراً برگردانید، سنگخور نباشید؛ این عزیزان ما هم همین کار را کردند، هنوز بدن مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی؟رضو؟ را دفن نکردند، این عزیزان جبران کردند، این دستور حضرت امیر علیه السلام است، فرمود «ردوا» یعنی «ردوا»! «ردوا الحجر مِن حیث جاء» یک ملت سنگخور نباشید، این میشود حسنه دنیا.

 آیتالله یزدی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

بسمالله الرحمن الرحیم

«یا أیها الذین آمنوا إِن تنصروا الله ینصرکم و یثبت أقدامکم؛ ای کسانی که ایمان آوردید، اگر خدا را یاری کنید یاریتان میکند و قدمهایتان را استوار میگرداند». (محمد/ 7)

سیلی بامداد چهارشنبه 1398/10/18 و اقدام به‌‌موقع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ویران کردن بزرگترین و مجهزترین پایگاه آمریکا در عراق، افقِ فراروی جبهه استکبار بهویژه شیطان بزرگ را تیره و پایان اشغال و حضور آنان در منطقه را بشارت داد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همراه با ملت شریف ایران با شکر و سپاس خدای متعال، قدردان این اقدام شایسته است. پس از این دهها تابوت از تروریستهای جنایتکار به کشورشان رهسپار میشوند تا پایانی باشد بر حضور فسادبرانگیز آمریکا که بهوجود آوردن داعش و ایجاد تفرقه در میان سرزمینهای اسلامی یکی از بارزترین مفسدههای آن است.

همچنین شکرگزار و قدردان دو ملت ایران و عراق هستیم که در وداع با سرداران آسمانی خود حماسه بینظیری را آفریدند و اساسیترین گام را در زمینهسازی برای پایان دادن به حضور شرارتبار آمریکا برداشتند.

 آیتالله اعرافی مدیر حوزههای علمیه

باسمالله قاصم الجبارین

حمله قهرمانانه موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع تروریستی نیروهای آمریکایی اشغالگر و تروریست و در دفاع از عزت و عظمت ایران و اسلام و به عنوان گامی نخست در انتقام خون سردار شهید سلیمانی و همرزمانش را به ملت انقلابی ایران و محور مقاومت تبریک گفته، بخاطر انجام تکلیف قرآنی(فمن اعتدی علیکم فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدی علیکم ) از سپاه مقتدر سپاس گزارم و توفیقات روزافزون و پیروزیهای درخشان آنان را درپرتو فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا حفظه الله و سدده از خداوند منان خواهانم. و ما النصر الا من عندالله العزیزالحکیم

علیرضا اعرافی/ مدیر حوزههای علمیه

 حجتالاسلام والمسلمین بهجتپور مدیر حوزههای علمیه خواهران

سیلی محکم سپاه بزرگ اسلام به مواضع نیروهای تروریست آمریکای جنایتکار در انتقام از خون سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان دلاورش بار دیگر عزت و عظمت ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشید.

این مرحله اول در انتقام خون سرداران شهید اسلام را به ملت انقلابی ایران و محور بزرگ مقاومت تبریک گفته و از غیور مردان سپاه پاسداران سپاسگزارم و توفیقات روزافزون و پیروزیهای درخشان آنان را در پرتو فرماندهی رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیتاللهالعظمی امام خامنهای «مدظله العالی» از خداوند منان خواهانم.

 مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

إِنّا مِن المجرِمین منتقِمون (سجده/ ۲۲)

انتقام سخت و پاسخ قاطع و محکم سپاه پاسداران محبوب انقلاب اسلامی ایران به جنایت ترور سیدالشهدای مقاومت سپهبد قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ اسلام ابومهدی المهندس و همراهان شهیدشان، موجب خوشحالی و خنکی قلوب داغدیده ملت شریف و شهیدپرور ایران اسلامی شد.

موشکباران بزرگترین مقر فرماندهی آمریکا در منطقه یعنی عینالاسد و حمله به زیرساخت فرماندهی، کنترل، شنود، رادار، جنگ الکترونیکی و بهعبارت بهتر قطع و بریدن چشم و گوش و دست و پای آمریکا در منطقه، مهمترین داراییهای راهبردی آمریکا در خاورمیانه را با خاک یکسان کرد.

این حمله سوای از انتقام، پیام دیگری نیز داشت و آن اینکه ضربه دوم در صورت لزوم سهمگینتر و عملیاتیتر خواهد بود.

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، ضمن تشکر و قدردانی و حمایت از رزمندگان شجاع و دلیر نیروی هوافضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران که طی عملیاتی موفق، هیمنه پوشالی آمریکا در منطقه و جهان را بههم ریخت، آمادگی خود را در دفاع از انقلاب و میهن عزیز اسلامی اعلام میدارد.

 869 نفر از اساتید حوزه علمیه قم

869 نفر از اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در نامهای حمایت خود را از سپاه پاسدران در اقدام تلافی جویانه از آمریکای پلید اعلام داشتهاند که در آن آمده است:

با توجه به نکات فوق ما امضا کنندگان این بیانیه بر موارد زیر تأکید میورزیم.

1. با صراحت اعلام میداریم که پشتسر فرمانده کل قوا، عماروار و شمشیر در نیام، آماده هر اقدامی جهت انتقام ازدشمن پلید وآمریکای جهانخوار هستیم.

2. با قاطعیت اعلام میکنیم که کوتاهی در مجازات دشمنان خبیث و پلید کشور، خیانتی نابخشودنی در حق مردم مظلوم و ستم‌‌دیده امت اسلام و نیز ظلمی در حق مستضعفانی است که سرمایهای بزرگ و تکیهگاهی مطمئن را از دست دادهاند. «ان الله لا یحب الخائنین.»

3. ضمن تقدیر از سیلی محکم سپاه مقتدر در موشکباران پایگاههای نظامی آمریکا در عراق و تصویب طرح ضد استکباری در مجلس، که قبلاز به خاک سپاری پیکر مطهرسردار شهید سلیمانی صورت گرفت، از مسئولان محترم نظام میخواهیم که با اجرای کامل و دقیق فرامین رهبر حکیم و مقتدر انقلاب مبنی بر خروج آمریکا از منطقه غرب آسیا، و دوری از هرگونه سستی، از تجری دشمن جلوگیری به عمل آورده و با تحقق منویات رهبری موجبات اعتلای نظام اسلامی و عزت امت اسلام را فراهم آورند و بدانند که هیچگونه سستی در این خصوص قابل قبول نیست.

4. به آنان که هنوز دل به کمک غرب بستهاند و قدرت پوشالی غرب چشمانشان را پُر نموده اعلام میکنیم که این است چهره واقعی جنایتکارانی که به دروغ دم از حقوق بشر و آزادی میزنند و با ابزار رسانه سعی در تفخیم و بزرگنمایی قدرت خویش دارند، حال آنکه از قدرت امت اسلامی و دست انتقام جبهه مقاومت در رعب و ترسند. و بدانند که تنها راه برونرفت از مشکلات جهان اسلام اتکا به قدرت حقیقی ایمان اسلامی و توانایی غیر قابل وصف امت اسلام است.

5. به نیروهای آمریکایی و مزدوران آنها در سرزمینهای اسلامی هشدار میدهیم که هرجا که باشید و در هر زمان، انتقام سخت ایادی جبهه مقاومت بر شما نازل خواهد شد و با سرافکندگی سرزمینهای اسلامی را ترک خواهید کرد و بدانید که اگر غلط دیگری مرتکب شوید آتش انتقام امت اسلام مضاعف خواهد گشت.

6. به مجاهدان امت اسلام در سراسر سرزمینهای اسلامی اعلام میکنیم که همانند نمایندگان غیور عراق که رأی به اخراج آمریکاییها از کشورشان دادند برای بیرون راندن این دشمنان خبیث از سرزمینهای خود تلاش کنند و بدانند که برادرانشان در ایران آمادگی کامل برای حمایت از آنها در مقابله با مستکبران جهانی را داشته و در انتظار روزی هستند که تمامی سرمایههای مستکبران در سرزمینهای اسلامی در دست مجاهدان امت اسلام قرار بگیرد و با اخراج کامل کفار و مشرکان از سرزمینهای اسلامی، زمینه ظهور منجی بشریت فراهم گردد. «وعد الله الذین آمنوا منکم و عملوا الصالحات لیستخلفنهم فی الارض کما استخلف الذین من قبلهم و لیمکنن لهم دینهم الذی ارتضی لهم و لیبدلنهم من بعد خوفهم امنا یعبدوننی لا یشرکون بی شیئا».


خروج