*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٠٣٣٤ ١٢:٣٢ - 1398/09/09   حوزه‌های علمیه خواهران در تبلیغ کوتاهی نخواهند کرد مدیر حوزه‌های علمیه خواهران  ارسال به دوست نسخه چاپي


حوزه‌های علمیه خواهران در تبلیغ کوتاهی نخواهند کرد مدیر حوزه‌های علمیه خواهران

حوزه‌های علمیه خواهران در تبلیغ کوتاهی نخواهند کرد


حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور گفت: در مسابقات و انتخاب‌های جشنواره علامه حلی قدس سره که مخصوص استعدادهای درخشان است، در بسیاری از استان‌ها، میزان پژوهش‌های تأیید شده حوزه علمیه خواهران، حتی از برادران نیز بالاتر بوده و رتبه‌های آبرومندی را احراز کرده‌اند...به گزارش خبرگزاری حوزه از اردبیل، حجتالاسلام والمسلمین بهجتپور، ۲۹آبان در دیدار با امام جمعه اردبیل، ضمن تقدیر از وی و مسئولان حوزه علمیه و دستگاههای اجرایی حاضر، به بیان پیشینه حوزه علمیه خواهران پرداخت و اظهار داشت: سازمان ما جوان است، اما از نظر پژوهشی و علمی، در مسابقات و انتخابهای جشنواره علامه حلی قدس سره که برای استعدادهای درخشان است، در بسیاری از استانها، میزان پژوهشهای تأیید شده حوزه علمیه خواهران، حتی از برادران نیز بالاتر بوده و رتبههای آبرومندی را احراز کردهاند.

وی با تأکید بر اینکه تربیتشدگان حوزههای علمیه خواهران، ضعفی در تاثیرگذاری بر مخاطبانشان ندارند، تصریح کرد: طلبهها باید به عرصههای تبلیغ ورود کنند و حوزههای علمیه خواهران از این منظر، به هیچ وجه مبنایی بر کوتاهی ندارد؛ حدود ۷ هزار طلبه از خواهران در مدارس فعالیت میکنند و بهشدت از فعالیتهای اثرگذارشان تقدیر میشود.

مدیر حوزههای علمیه خواهران گفت: پیشنهاد میشود یک کمیته برای گسترش اثربخشی طلاب خواهر در استان شکل بگیرد و لوازم این اثرگستری بررسی شود. اعتقادمان بر این است که ظرفیت حوزههای علمیه خواهران بهخوبی میتواند در شرایط اخلاقی و گسترش فضای معنوی کشور و اصلاح مشکلات تربیتی بهکار بیاید.

حجتالاسلام والمسلمین بهجتپور با اشاره به اینکه در حال حاضر توسعه ضروری را در دستور کار قرار دادهایم اظهار داشت: توسعه در دوره جدید ارتقایی است، یعنی طلبهها از سطح دو که برابر کارشناسی است به سطح سه و چهار ارتقا پیدا کنند؛ یکی از برنامهها در این استان گسترش سطح سه و چهار میباشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران کشور با تبیین روند آموزشی این حوزه گفت: حوزه علمیه خواهران در تصمیم اخیر خویش، از ۱۹۰واحد آموزشی خود، ۲۰واحد را حذف کرده و انتخاب و تصمیمگیری در آن حوزه را به خود استان محول نموده است؛ این یک فرصت آموزشی است تا طلبههای ما توان حضور در میدان متناسب با حضور محیطی را داشته باشند.

 حوزههای علمیه خواهران برای آسیبهای اجتماعی بهترین اساتید را جذب نماید

برپایه همین گزارش، نماینده ولیفقیه در استان اردبیل هم در این دیدار ضمن تأکید بر خروجی بهینه حوزههای علمیه تصریح کرد: برای تربیت طلبهها، هزینههای مادی و معنوی بسیاری منظور میگردد و لذا باید خروجی مناسب این هزینهها در سبک رفتارها و زندگی اجتماعی، حجاب و عفاف، تعهد و وجدان کاری، ریخت و پاشها و... دیده شود. بایستی محلات در اختیار خانمها باشد که متاسفانه اینگونه نیست؛ حوزههای علمیه خواهران برای بحث آسیبهای اجتماعی، بایستی بهترین اساتید را جذب نماید.

حجتالاسلام والمسلمین عاملی با بیان اینکه قابلیتهای بسیاری در حوزههای علمیه خواهران وجود دارد؛ اما مدیریت تبلیغی که خودش را در شهر نشان بدهد نداریم، افزود: خانمها اگر اقدام به فعالیت در محلات نمایند، کارهای بسیاری در محلات موجود است، نظیر کودکان، مدارس، خانوادههایی که مشکل دارند و...؛ باید دقت داشت بانوانی که درس میخوانند در کجا مشغول میشوند و نتیجه چه میشود؟

 روایتی از حضور جهادی بانوان مبلغه اردبیلی در عرصه تبلیغ

براساس همین گزارش، خانم معصومه ظهیری معاون فرهنگی حوزههای علمیه خواهران کشور نیز در این دیدار، تصریح کرد: نیاز داریم که ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات، کانونهای فرهنگی مساجد، بسیج، بسیج طلاب و همه ادارات و نهادهایی که به نحوی دستاندرکار، کار فرهنگی هستند، معین یکدیگر باشند.


خروج