*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٩٥٦٩ ١١:٣٤ - 1398/07/29    ارسال به دوست نسخه چاپي


دستور مدیر حوزه‌های علمیه برای تکمیل فرهنگ اعلام شهدای روحانیت


مدیر حوزه‌های علمیه از تدوین فرهنگ اعلام شهدای روحانیت استقبال و آمادگی حوزه را برای تکمیل این طرح ارزشمند اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری رسا، دست‌اندرکاران تهیه و تدوین فرهنگ اعلام شهدای حوزه، 6‌مهر با حضور در دفتر مدیریت حوزه‌های علمیه با آیت‌الله اعرافی دیدار و گفت‌و‌گو کردند. در این دیدار گزارشی از اهداف و روند تهیه و تدوین فرهنگ اعلام شهدای حوزه، خدمت آیت‌الله اعرافی ارائه شد و مدیر حوزه‌های علمیه نیز دستورات لازم را در جهت رفع نواقص و تکمیل این طرح ارزشمند ارائه کرد...


یحیی عقیلی از دستاندرکاران تهیه و تدوین فرهنگ اعلام شهدای روحانیت، در خصوص جزییات این دیدار به خبرگزاری رسا، گفت: این دیدار که بهمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بهرهگیری از نظرات ارزشمند مدیریت عالی حوزههای علمیه انجام شد، در فضایی صمیمی صورت گرفت.

وی ادامه داد: آیتالله اعرافی ضمن استقبال از تهیه و تدوین فرهنگ اعلام شهدای حوزه، آمادگی همکاری مرکز مدیریت حوزههای علمیه را برای تکمیل این طرح ارزشمند اعلام و در جهت رفع نواقص آن دستورات لازم را به بخشها و معاونتهای ذیربط ارائه کردند.

عقیلی اضافه کرد: یکی از مسائلی که در تکمیل این طرح نیاز داریم، تأییدیه و گواهی حوزوی بودن شهدا است که تاکنون اسناد حوزوی مربوط به هزار روحانی شهید را دریافت کردهایم.

وی افزود: بقیه شهدای روحانی که 3هزار و 888 شهید هستند، اسناد حوزوی آنان تأیید شده و منتظر مراحل نهایی کار هستیم.

نماینده حوزه در موزه انقلاب و دفاع مقدس یادآور شد: پیشاز این آمار شهدای روحانی بهصورت تفکیکشده نبود و آمار شهدای بینالمللی روحانیت نیز در آن وجود داشت؛ در تدوین فرهنگ اعلام شهدای روحانی قرار است، این آمار بهصورت تفکیکشده باشد.

وی ابراز داشت: فرهنگ اعلام شهدای حوزه و روحانیت بعداز رفع نواقص و تأیید نهایی از سوی حوزه و بنیاد شهید و امور ایثارگران در قالبهای مختلف کتاب، نرمافزار، سایت و نرمافزارهای اندروید ویژه تلفنهای همراه ارائه و در دسترس علاقهمندان قرار خواهد گرفت.

عقیلی گفت: فرهنگ اعلام شهدای حوزه و روحانیت در قالب 14جلد کتاب به چاپ خواهد رسید. در این اثر آمار شهدای روحانی سراسر کشور بهصورت منطقهای گردآوری میشود که 10جلد این اثر آماده است.

وی افزود: 2جلد این اثر نیز به تبیین نقشهای مختلف روحانیت در دفاع مقدس و نیز بیانات حضرت امام و رهبر معظم انقلاب اختصاص دارد؛ در 2جلد نیز شهدای روحانی جهان اسلام معرفی خواهند شد.

عقیلی در ادامه به دیگر موضوعات مطرحشده در دیدار با مدیر حوزههای علمیه پرداخت و گفت: در این دیدار همچنین طرح شهدای روحانی جهان اسلام هم خدمت آیتالله اعرافی ارائه شد و ایشان نیز برای تسریع در روند این کار ارزشمند، موضوع را به حجتالاسلام والمسلمین حسینی کوهساری مسئول ارتباطات و بینالملل حوزههای علمیه ارجاع دادند تا هرچه سریعتر اجرایی شود.


خروج