*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤٠٩٠٨٥ ١١:٠٢ - 1398/06/30   آیت‌الله اراکی در دیدار با رئیس سازمان دیانت ترکیه ارسال به دوست نسخه چاپي


آیت‌الله اراکی در دیدار با رئیس سازمان دیانت ترکیه

علمای اسلام باید درباره فلسطین وحدت رویه داشته باشند


دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار با رئیس سازمان دیانت ترکیه، تأکید کرد: پیگیری مسئله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست، بلکه مسئله همه امت اسلامی است. به گزارش خبرگزاری حوزه به نقل از تقریب، آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی«وحدت اسلامی؛ آینده فلسطین و جهان اسلام» به آنکارا سفر کرده بود، ۲2‌شهریور با علی ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه دیدار و گفت‌و‌گو کرد...


آیتالله اراکی در این دیدار با بیان اینکه مسئله فلسطین یکی از مهمترین مسائل امروز جهان اسلام است، اظهار داشت: پیگیری مسئله فلسطین مربوط به یک ملت یا کشور خاص نیست؛ بلکه مسئله امت اسلامی است و به ذلت کشاندن فلسطین، به ذلت کشاندن همه مسلمانان است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: طرحهای خطرناکی که امروز در فلسطین توسط صهیونیستها اعمال میشود، بسیار هشداردهنده است و سکوت در برابر آنها جایز نیست.

وی با تأکید بر اینکه، در شرایط کنونی ایجاد یک وحدت رویه پیرامون قضیه فلسطین بین علمای اسلام در سراسر جهان یک هدف بزرگ و مهم است،خاطرنشان کرد: در گذشته دیدارهایی با مسئولان سازمان دیانت ترکیه داشتیم و توافق شد که هیئتی از سوی ترکیه و هیئتی از علمای ایران برای همکاری دینی و فرهنگی با یکدیگر نشستهایی را برگزار کنند و امیدواریم در این همکاری فیمابین، به یک طرحی در رابطه با وحدت رویه علمای اسلام پیرامون قضیه فلسطین برسیم.

  هر فعالیتی برای بهتر شدن وضعیت مسلمانان برای ما محترم است

علی ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از دعوتش برای حضور در سیوسومین کنفرانس بینالمللی وحدت اسلامی، اظهار داشت: مسئله فلسطین مسئله کل امت اسلام است؛ فلسطین در قلب ما جایگاه ویژهای دارد و وحدت و برادری از جمله مفاهیمی است که ما از آن حمایت میکنیم و امیدواریم که پیام این مفاهیم برای همه مسلمانان تحقق پیدا کند.

رئیس سازمان دیانت ترکیه افزود: ظلم و ستمی که رژیم غاصب صهیونیستی بر مردم فلسطین میکند، بایستی در ما یک همبستگی و اتحادی ایجاد کند که با هم حرکت کنیم تا پیروز شویم.

ارباش با بیان اینکه مسلمانان مانند اعضای یک بدن هستند و اگر یک عضو مشکلی داشته باشد، سایر اعضا هم دچار مشکل میشوند، تأکید کرد: هر نوع فعالیتی برای بهتر شدن وضعیت مسلمانان و حل مسائل آنان انجام شود، برای ما محترم است.


خروج