*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٨٦٥٣ ١٩:١٥ - 1398/05/21   حوزه علمیه خواهران باید به یک جریان قدرتمند تحول در اجتماع تبدیل شود مدیر حوزه‌های علمیه خواهران ارسال به دوست نسخه چاپي


حوزه علمیه خواهران باید به یک جریان قدرتمند تحول در اجتماع تبدیل شود مدیر حوزه‌های علمیه خواهران

حوزه علمیه خواهران باید به یک جریان قدرتمند تحول در اجتماع تبدیل شود


حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور گفت: حوزه‌های علمیه خواهران در گام دوم انقلاب باید به یک جریان قدرتمند تحول در اجتماع تبدیل شوند. به گزارش خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور، ۱۷‌مرداد در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی توانمندسازی مبلغین در گام دوم انقلاب که به همت سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیان در دانشکده حضرت زینب‌ علیها السلام برگزار شد، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که حضرت آقا آن را ترسیم فرمودند در اصل پاسخ به مطالباتی است که سال‌ها قبل از دستگاه‌ها برای پیشرفت کشور داشتند...


مدیر حوزههای علمیه خواهران کشور با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نشان میدهد که ملت ایران گامهای ارزشمند و استواری را در طول 40سال انقلاب اسلامی برداشتهاند، ادامه داد: با توجه به نگاه رهبری معظمله در بیانیه گام دوم، ملت ایران راه زیادی را تا به امروز پیش رفته و به همین خاطر امروز شاهد به نتیجه رسیدن شکوه ارزشهای اسلامی در سطح جهان و منطقه هستیم.

وی با بیان این مطلب که ملت ایران با پیروزی انقلاب اسلامی رژیم دو هزار ساله پهلوی را نابود کرد، ابراز داشت: در حال حاضر ما در مرحله جامعهسازی هستیم و مراحل بعدی، حرکت به سوی تشکیل حکومت اسلامی و ایجاد تمدن اسلامی است که باید در گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گیرند.

حجتالاسلام والمسلمین بهجتپور با اشاره به اینکه قرآن کریم در طول 23 بر قلب نازنین پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم نازل شد و تغییراتی را در وجود انسانها ایجاد کرد، اظهار داشت: رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم با استفاده از قرآن کریم توانستند تغییراتی را در جامعه شرک آلود آن زمان ایجاد و ارزشهای ناب اسلامی را ارائه دهند؛ نخستین اقدام ایشان این بود که حضرت با آغاز یک انقلاب بهصورت پنهانی گفتمان قرآن را در برابر گفتمان غفلت مطرح فرمودند و آرام آرام با جذب انسانها، تغییراتی در وجود آنان ایجاد شد.

مدیر حوزههای علمیه خواهران کشور ادامه داد: حضرت یک سلسله ارزشها را در حین انقلاب مطرح میکردند و انقلاب به مدد همین پیامها در قلوب انسانها تحول ایجاد میکرد، طبع انقلاب چنین است بنابراین انقلاب برای تغییر باید ببیند چه هست و چه نیست. حدود 54 سوره نازل شد و هویت بخشی به مسلمانان صورت گرفت و خداوند از سوره علق تا حجر این مسیر را ادامه داد تا اینکه مسلمانان دیده شدند و تهاجم دشمن آغاز شد. وی اضافه کرد: با توجه به دوران رسول خدا میتوان یافت چطور باید در برابر تهاجم دشمنان عمل کرد چرا که پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم بعداز ابلاغ دین اسلام به مقاومتسازی جامعه اسلامی اقدام کردند. اگر پیامبرخدا صلی الله علیه و آله و سلم نبود توسعه دین توسط جریان قدرتمند تحول در اجتماع صورت نمی‌‌‌گرفت و امروز چیزی به نام اسلام وجود نداشت.

مدیر حوزههای علمیه خواهران کشور، شکلگیری جامعه ایمانی را در گرو پایبندی و عمل به عهد و میثاقها بیان کرد و گفت: شهید صدر میگوید: کار پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم این بود که شبهجزیره عربستان را تبدیل به پایگاهی برای تشکیل امت اسلامی قرار بدهند که انجام دادند؛ اگر ما میخواهیم ایران را سربلند و عزیز نگاه داریم و تمدن اسلامی را براساس ارزشهای قرآنی بنا کنیم باید به مدلهایی که قرآن کریم ارائه داده رجوع کنیم.

وی با تأکید بر اینکه حوزههای علمیه در هدایت جامعه به سوی ایجاد تمدن اسلامی نقش حائز اهمیتی دارند، ابراز کرد: حوزههای علمیه باید نقش خودشان را در گام دوم انقلاب پیدا کنند. طلاب و روحانیون حوزههای علمیه راهبر و پیشرو جامعه به سوی تشکیل تمدن فاخر و ارزشمند اسلامی هستند؛ بنابراین کوتاهی آنان تحقق هدف را به تاخیر میاندازد و موجب انحراف و التقاط هدف میشود.

حجتالاسلام والمسلمین بهجتپور با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب دارای 7 محور است، گفت: یکی از آن محورها نگاه امیدوارانه و خوشبینانه است ما طلاب باید اول خودمان امید داشته باشیم سپس بتوانیم این امیدواری را به مردم نیز انتقال دهیم.

وی با اشاره به محور دوم بیانیه گام دوم انقلاب که علم و توانایی است، عنوان کرد: حوزههای علمیه خواهران چه نقشی میتوانند در این مورد داشته باشند؟ پاسخ این است که حوزههای علمیه نباید فقط به تنظیم مطالب گذشتگان بپردازند، حوزههای علمیه خواهران باید تبدیل به دستگاه تخصصی برای پاسخگویی به بسیاری مسائل مانند مسائل زنان باشند.

مدیر حوزههای علمیه خواهران کشور با تأکید بر اینکه حوزههای علمیه باید تربیت خانواده و افراد جامعه را برعهده بگیرند، عنوان کرد: طلبهای که شیفته علم نیست و گمشدهای به نام حکمت ندارد، نمی‌‌‌تواند تولیدکننده دانش زنان باشد.

وی با تأکید بر اینکه حوزههای علمیه خواهران به دنبال کیفی سازی است. وی در پایان خاطر نشان کرد: حوزههای علمیه خواهران باید تبدیل به یک جریان قدرتمند تحول در اجتماع شوند همان جریانی که ائمه اطهار علیهم السلام پیشرو آن بودند.


خروج