*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان, رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠٨٦٠٥ ١٥:٥٤ - 1398/05/21   رواق شهیدان 601 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان 601

طلبه شهید حسن منتظری


فرمانده یکی از گردان‌های لشکر 8 نجف اشرف بود. دوره نظامی، به‌ویژه دوره چریکی را در لبنان آموزش دید و از رموز جنگ اطلاع داشت. طلبه شهید حسن منتظری اهل نجف‌آباد اصفهان بود که سال 1343ش در میان خانواده‌ای متدین دیده به جهان گشود. روحیه انقلابی‌اش را در همان ایام نوجوانی از خود بروز داد. از اعضای تشکیل‌دهنده انجمن اسلامی دبیرستان بود و در جذب دانش‌آموزان با استعداد و انقلابی مهارت داشت. درباره‌اش نوشتند که دیگران تحت تأثیر عمل و جاذبه کلامش بودند...

 


 ورود به حوزه

شوق به دانستن مسایل دینی و معرفتی او را به حوزه علمیه متصل نمود. در دو حوزه نجفآباد و امام صادق اصفهان علم اندوخت. در علماندوزی کوشا بود، ولی با بصیرتی که داشت، خود را به مناطق جنگی رساند تا آیندگان با صلح و آرامش در حوزه درس بخوانند و اگر ایشان و امثال ایشان نمیرفتند، معلوم نبود که امروز حوزهای در کشور باقی میماند یا نه؟

 عرصه فداکاری

شهید منتظری علاقه و استعداد خاصی در مسائل رزمی داشت، با طی دورههای آموزش نظامی در ایران و لبنان بر فنون نظامی مسلط شد و خود را برای نبرد با صدامیان آماده کرد.

در مبارزه با منافقان در کردستان شرکت داشت. حضور در عملیاتهای فتح بستان، فتح المبین، محرم، رمضان و چند والفجر نشانی از حضور فعال او داشت که در آن فرماندهی گردان لشکر 8 نجف اشرف را عهدهدار بود.

 ردای سرخ

عاقبت این طلبه مجاهد در سال 1367ش در فاو به آرزوی خود رسید و ردای سرخ شهادت را بر تن کرد. پیکر پاک شهید در گلزار شهدای نجفآباد آرامش ابدی یافت.

 گلواژههای شهید

ما برای حفظ اسلام و قرآن و برای نشر عدل و فضیلت، احقاق حقوق محرومان و احیای دستورات اسلام و ساختن مبانی حرمت و آزادی قیام کردهایم.

منبع: شاهدان روحانی


خروج