*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٧١٥٤ ١٢:١٥ - 1398/02/25   با مسئله فضای مجازی نباید انفعالی برخورد کردآیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی ارسال به دوست نسخه چاپي


با مسئله فضای مجازی نباید انفعالی برخورد کردآیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی

با مسئله فضای مجازی نباید انفعالی برخورد کرد


حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این‌که فضای مجازی قابل حذف نیست، گفتند: فضای مجازی ابزاری است که می‌توان از آن استفاده‌های مثبت فراوان کرد؛ اما در عین حال جنبه‌های منفی آن نیز زیاد است...


به گزارش خبرگزاری شفقنا، این مرجع تقلید، ۲۰ اردیبهشت در دیدار معاون فضای مجازی وزیر ارتباطات، تصریح کردند: متأسفانه در حال حاضر آثار منفی فضای مجازی بر آثار مثبت آن غلبه دارد؛ این مسئله تحلیل نیست؛ بلکه مبتنی بر آمار موثقی است که مسئولان ذیربط ارائه کردهاند که نشان میدهد، چه جرایم و کلاهبرداریها و مفاسد اخلاقی و سوءاستفادههای اقتصادی در این فضا صورت میگیرد.

ایشان با بیان اینکه فضای مجازی برای ما یک مسئله حیاتی است و نباید در این خصوص انفعالی برخورد کرد، عنوان داشتند: ما بهلحاظ سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و اخلاقی در این عرصه دچار خسارت شدهایم و اگر بیتفاوت باشیم، باز هم امکان تکرار دارد.

حضرت آیتالله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه باید با چشم باز مضار و منافع را ببینیم و بعد تصمیم بگیریم، تصریح کردند: در خبرها آمده بود که روسها برای خودشان یک اینترنت ملی درست کردهاند؛ اگر دیگران میتوانند این کار را بکنند چرا ما نتوانیم؟

لزوم تسریع در راهاندازی شبکه ملی اطلاعات

این استاد برجسته حوزه علمیه قم تسریع در راهاندازی شبکه ملی اطلاعات را لازم دانستند و یادآور شدند: باید امکانات لازم برای تسهیل دسترسی و ورود به شبکه ملی اطلاعات ملی از سوی دستگاههای ذیربط فراهم شود.

آیتالله مکارم شیرازی تأکید کردند: حل مشکل فضای مجازی تنها در حیطه مسئولیت و وظایف وزارت ارتباطات نیست. باید نهادها و سازمانهای دیگر هم همکاری کنند تا این مسئله به سامان برسد.

ایشان خاطرنشان کردند: اصلاح و ساماندهی فضای مجازی خواسته رهبر معظم انقلاب، مراجع معظم تقلید، بزرگان و دلسوزان است که اگر امروز اقدام شود، از فردا بهتر است و بیتوجهی به این مهم، خسارات جبرانناپذیری به همراه خواهد داشت.

این مرجع تقلید افزودند: متأسفانه برای اصلاح فضای مجازی و شبکههای اجتماعی برخی مسئولان و دستگاهها همکاری نمیکنند و یا همکاریشان ضعیف است؛ امیدواریم نسبت به این موضوع حیاتی احساس مسئولیت کنند و با عزمی راسخ گام بردارند تا این مسئله کاملاً حل شود.


خروج