*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٧١٤٨ ١١:٥٠ - 1398/02/25   نقش حوزه علمیه در سند تحول آموزش و پرورش مشخص شودآیت‌الله اعرافی در نشست فصلی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش  ارسال به دوست نسخه چاپي


نقش حوزه علمیه در سند تحول آموزش و پرورش مشخص شودآیت‌الله اعرافی در نشست فصلی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش

نقش حوزه علمیه در سند تحول آموزش و پرورش مشخص شود


مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش با نگاهی راهبردی و علمی گام بر می‌دارد تا امور به سمت افق جدیدتری حرکت کند...

به گزارش خبرگزاری شفقنا، آیتالله اعرافی، 20 اردیبهشت در نشست فصلی ستاد همکاریها که با حضور وزیر آموزش و پرورش در سالن جلسات آیتالله حائری مرکز مدیریت حوزههای علمیه در جمکران برگزار شد، عنوان کرد: بحمدلله در ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش تلاشهای خوبی انجام میگیرد و با نگاه راهبردی و برنامهریزی علمی و فنی کارها دنبال میشود و امید است به سمت افقهای جدیدتر حرکت کند تا پایه تحولاتی را بریزد و نقش دو نهاد را در ارتقای نسل امروز نشان دهد و نگاه جامع و علمی مبتنی بر مبانی اسلامی انقلاب اسلامی را شاهد باشیم.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: نهاییسازی برنامه ۵ ساله را به جمعی از اعضای ستاد برون سپاری میکنیم که از طرف ما انتخاب میشوند این جمع برنامه ۵ ساله را نهایی میکنند که نقشهای برای حرکتهای آینده است.

مدیر حوزههای علمیه ادامه داد: نکته دیگری که باید به آن اشاره کنم آن است که این برنامه ۵ ساله تا بدین نقطه با همکاری حوزه علمیه برادران صورت گرفته است و اگر کمیتهای هم با حضور نمایندگانی از حوزه علمیه خواهران با این برنامه همکاری داشته باشند بسیار مناسب است.

آیتالله اعرافی عنوان کرد: در بحث مدارس معارف نیز چند نکته اهمیت دارد. در این بخش باید برنامه جامعی تعریف شود و با تشکیل کارگروهی متشکل از آموزش و پرورش، حوزه علمیه برادران و خواهران، تمامی ابعاد آن را بررسی کنیم. وی گفت: در رابطه با کتب، متون، نقدها و طرحهایی که وجود دارد، آموزش و پرورش متعلق به همه ماست و نگرش ما در برنامهریزی این است که در بخش متون و نقدها بر اساس تجربیات و برنامهها به نتایج خوبی برسیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: در برنامه ۵ ساله حوزه، باید نقش حوزه در سند تحول آموزش و پرورش مشخص شود تا در این زمینه به یک بررسی و دیدگاه مشترکی دست یابیم.

آیتالله اعرافی بیان کرد: جذب، استخدام و خرید خدمت یکی دیگر از موضوعات مهم است که باید بررسیهای لازم پیرامون آن اتخاذ شود و شرایط استخدام و جذب نیز مورد ارزیابی قرار گیرد و سیاستگذاریها و تصمیم مشخصی اتخاذ گردد.

در ادامه این نشست سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش نیز در سخنانی، ضمن تشکر از حمایتهای جدی آیتالله اعرافی در خصوص تعامل و همکاری همهجانبه ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش تصریح کرد: این حمایت و نگاه جدی به امر تعلیم و تربیت که از سوی آیتالله اعرافی همیشه بوده است، قوت و انرژی این حرکت را چندین برابر میکند و امیدوارم این همکاریها در قالب ستاد همکاریها بیشاز پیش قوت و شتاب بگیرد.


خروج