*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤٠٧١٣٩ ١١:٢٨ - 1398/02/25   تمدن غربی اولویت تربیت فرزند را از خانواده می‌گیردرئیس مرکز اسلامی انگلیس در اجلاس سالانه علمای این کشور ارسال به دوست نسخه چاپي


تمدن غربی اولویت تربیت فرزند را از خانواده می‌گیردرئیس مرکز اسلامی انگلیس در اجلاس سالانه علمای این کشور

تمدن غربی اولویت تربیت فرزند را از خانواده می‌گیرد


حجت‌الاسلام و‌المسلمین شمالی گفت: اگر خانواده اجازه تربیت فرزند خود را نداشته باشد، مثل آن است که فقط به ماشینی برای تولید کودک برای دولت و برای دیگران تبدیل شده باشد...


به گزارش سرویس بینالملل خبرگزاری حوزه بیستوهشتمین اجلاس سالانه علما، روحانیان و مبلغان و ائمه جماعت مراکز اسلامی انگلستان 14اردیبهشت در محل مرکز اسلامی انگلیس در لندن و با موضوع آموزش روابط جنسی در مدارس برگزار شد.

حجتالاسلام والمسلمین محمدعلی شمالی، رئیس مرکز اسلامی انگلیس در این همایش به بررسی احادیثی در زمینه «حیا» در اسلام پرداخت و آن را با عزت نفس و حرمت انسانها دانست و خاطرنشان کرد: مسئله حیا نه فقط بهخاطر آموزش در مدارس، بلکه به دلیل وجود اینترنت و تلویزیون و سایر رسانههای جمعی بهطور کلی در خطر قرار گرفته است.

حجتالاسلام والمسلمین شمالی سپس به اهمیت موضوع خانواده اشاره کرد و توضیح داد: باید بر این مسئله تأکید بسیار نمود که خانواده بیشاز هر نهاد دیگری باید محور تربیت کودک باشد. هیچ کس نه دولت و نه مدرسه نباید به تصورش هم خطور کند که میتواند جای خانواده را بگیرد.

وی اظهار داشت: خانواده در عرصههای مختلف با خطر روبهرو است. اول اینکه اصلاً تشکیل خانواده تشویق نمیشود و به راههای مختلف بر سر تشکیل خانواده مانع ایجاد میشود. دوم اینکه خانوادهها به سادگی فرو میپاشند. سوم اینکه در مورد هویت و نقش خانواده افراد را دچار سردرگمی میکنند و چهارم اینکه اجازه و اولویت تربیت فرزند را از خانواده میگیرند.

رئیس مرکز اسلامی انگلیس این موضوع را یک جنبه بسیار منفی تمدن معاصر معرفی کرد که همزمان با ترویج آزادی مذهبی، خانواده را از مهمترین حق خود یعنی تربیت فرزند محروم میکند. به گفته وی اگر خانواده اجازه تربیت فرزند خود را نداشته باشد مثل آن است که فقط به ماشینی برای تولید کودک برای دولت و برای دیگران تبدیل شده باشد.

حجتالاسلام والمسلمین شمالی توضیح داد که دولت انگلیس باید برای دینداران و حتی سنتهای غیر دینی راههای پیشرفت را هموار کند و معنی ندارد که یک سیستم آموزشی به افراد، بهویژه افراد دیندار تحمیل شود. وی گفت این نهایت بی انصافی است که یک سیستم آموزشی غیراخلاقی را به یک جامعه دینی تحمیل کنند و نه تنها توقع سکوت داشته باشند، بلکه توقع داشته باشند که از آن حمایت نیز بشود.

وی در ادامه به اهمیت محوری قرآن کریم اشاره کرد و اظهار داشت: قرآن کریم باید محور اصلی جامعه اسلامی بوده و همه فعالیتها حول محور قرآن باشد.


 کمک ۲۰ هزار پوندی شیعیان انگلستان به سیلزدگان ایران

گفتنی است، در پایان این اجلاس، حجتالاسلام والمسلمین رضوی از سوی مجلس علمای شیعه اروپا در انگلستان چکی به مبلغ 20 هزار پوند که از سوی مساجد و مراکز تحت پوشش مجلس علما برای کمک به سیلزدگان ایران جمعآوری شده بود را به حجتالاسلام والمسلمین شمالی رئیس مرکز اسلامی تقدیم کرد.


خروج