*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان, رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠٥٣٨٦ ١٢:٠٦ - 1397/11/14   طلبه شهید پنجعلی مجاوریرواق شهیدان 580 ارسال به دوست نسخه چاپي


طلبه شهید پنجعلی مجاوریرواق شهیدان 580

طلبه شهید پنجعلی مجاوری


خطاب به دولت رو به افول آمریکا نوشت: «شما نمی‌توانید با اسلام طرف شوید؛ چون خداوند پشتیبان اسلام است.»...

 تولد و تحصیلات

طلبه شهید پنجعلی مجاوری سال 1339ش در روستایی از توابع شهرستان میانه دیده به جهان گشود. او به دلیل شرایط اقتصادی خانواده و عدم وجود مدرسه راهنمایی در روستا، از ادامه تحصیل باز ماند و در روستا کمک کار پدر شد.

روحیه مذهبی و شوق به تعلیم و تعلم، اسباب ورود ایشان به حوزه علمیه را فراهم نمود، که در 17 سالگی وارد حوزه جعفریه میانه شد. مدت دو سال در آنجا درسهای مقدمات را خواند و پس از آن به حوزه مقدس قم عزیمت کرد. او در کنار تحصیل حوزوی، به خواندن درسهای دوره راهنمایی و نیز همکاری با انتشارات جامعه مدرسین مشغول بود.


 بصیرت شهید

شهادت مردان خدا، اثبات بصیرت آنان است که با رصد دقیق حوادث روزگار، خود را سپر ارزشهای اسلامی نمودهاند. شهید مجاوری در سال 1361 پس از کسب اجازه از والدین، از طریق بسیج شهر قم عازم جبهه گیلانغرب شد. او در حضور حدود چهار ماههاش، با اقامه جماعت، تشکیل کلاس درس و نوحهسرایی و اجرای مراسم دعا و مناجات، باعث تقویت روحیه دیگر رزمندگان میشد.


 شهادت سرخ

دفترچهای از شهید باقی مانده که در آن اشعار حماسی نوشته بود و برای رزمندگان میخواند. نمونهای از آن:

شب حمله، شب از خود گذشتن

شب حمله شب میثاق بستن

خدا را دیدن و خود را ندیدن

بت وابستگیها را شکستن

شب حمله شب دیدار مهدی

به سنگر سر کشیدن کار مهدی!!

 

عاقبت این سرباز غیور امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در آبانماه سال 1361 در منطقه گیلانغرب با نثار خون سرخش، ناصر دین و معین میهن گردید و به آرزویش رسید.


 از کلمات شهید

حمله صدام به ایران، در واقع تجاوز به اسلام و قرآن بود، نه ایران. بهخاطر آن وظیفه شرعی دانستم که آمادگی خود را برای مبارزه اعلام نمایم. ملتی که پشتیبانش خدا باشد، تمامی دنیا نمیتواند با او بجنگد.


منبع: حماسهسازان جاوید

تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی


خروج