*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


درنگستان شماره خبر: ٤٠٤٤٨٤ ١٣:٥٢ - 1397/09/28   درنگستان ارسال به دوست نسخه چاپي


درنگستان

اهمیت مداد بودن!


پسرک پدربزرگش را که نامه‌ای می‌نوشت تماشا می‌کرد. بالاخره پرسید: پدربزرگ چه می‌نویسید؟ پدربزرگ از نوشتن دست کشید و لبخند‌زنان به نوه‌اش گفت: درباره تو می‌نویسم؛ اما مهم‌تر از نوشته‌هایم مدادی است که با آن می‌نویسم. می‌خواهم وقتی بزرگ شدی مانند این مداد شوی. پسرک با تعجب به مداد نگاه کرد و چیز خاصی در آن ندید و گفت: اما این هم مثل بقیه مدادهایی است که دیده‌ام...

پسرک پدربزرگش را که نامهای مینوشت تماشا میکرد. بالاخره پرسید: پدربزرگ چه مینویسید؟ پدربزرگ از نوشتن دست کشید و لبخندزنان به نوهاش گفت: درباره تو مینویسم؛ اما مهمتر از نوشتههایم مدادی است که با آن مینویسم. میخواهم وقتی بزرگ شدی مانند این مداد شوی. پسرک با تعجب به مداد نگاه کرد و چیز خاصی در آن ندید و گفت: اما این هم مثل بقیه مدادهایی است که دیدهام.

پدربزرگ گفت: بستگی دارد چطور به آن نگاه کنی. در این مداد 5 خاصیت است که اگر به دستشان بیاوری، تا آخر عمرت با آرامش زندگی میکنی.

صفت اول: میتوانی کارهای بزرگ کنی؛ اما نباید هرگز فراموش کنی که دستی وجود دارد که حرکتت را هدایت میکند. اسم این دست خداست. او همیشه باید تو را در مسیر ارادهاش حرکت دهد.

صفت دوم: گاهی باید از آنچه مینویسی دست بکشی و از مدادتراش استفاده کنی این باعث میشود مداد کمی رنج بکشد اما آخر کار، نوکش تیزتر میشود. پس بدان که باید رنجهایی را تحمل کنی چراکه این رنج باعث میشود انسان بهتری شوی.

صفت سوم: مداد همیشه اجازه میدهد برای پاک کردن یک اشتباه از پاککن استفاده کنیم. بدانکه تصحیح یک کار خطا، کار بدی نیست. در واقع برای اینکه خودت را در مسیر درست نگهداری مهم است.

صفت چهارم: چوب یا شکل خارجی مداد مهم نیست، زغالی اهمیت دارد که داخل چوب است. پس همیشه مراقبت درونت باش که چه خبر است.

صفت پنجم: مداد همیشه اثری از خود بهجا میگذارد. بدان هر کار که در زندگیات میکنی، ردی بهجا میگذارد و سعی کن نسبت به هر کاری که میکنی هوشیار باشی و بدانی چه میکنی.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج